Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

tak jak to že jsi nebodoval :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 29 bře 2023, 17:38
zombice píše: 29 bře 2023, 15:01 Já popravdě nechápu tu 100 bodovou stupnici, kde i vyloženej shit je podle nidana ("síra, nakladačky, líh...bože řekl někdo těm němcům kdy se řeže vocas? tam je snad všechno co by nemělo být a není tam nic co by mělo...") ze TŘÍ PĚTIN absolutně dokonalá whisky.. Mě to prostě přijde moc ;-)
no vidíš jak sem byl přísnej :lol: :lol: :lol:
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... m-1865-nas
60 bodů ze 100, tak je to takový lepší nadprůměr, že :lol:
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 962
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Pet »

Aberfelfy 15yo Napa Valley, Aberfelfy 18yo Côte-rôtie a Aberfelfy 18yo Pauillac Bordeaux. A předtím zelený Hauskrecht.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk


Obrázek
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Popíjím 16letou Lagavulin, plnění z roku 2021. Pokud srovnám vzpomínky plus poznámky, které se týkají plnění o 14 let staršího, ve vůni je vlastně dost odlišná. Ztrácí na výrazu i složitosti. A to ne málo. Marně hledám řadu sladkých ovocných tónů, ale také jasnou přiznávku jódu. Chuť je naštěstí přesvědčivější...
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Marvin »

Dodatečně provádím upgrade a instaluji si Octomore verze 13.2 a 13.3. Příjemné pití, které nabízí víc než jen kouř.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Večer trávím s 18letou Timorous Beastie, sladovou whisky namíchanou z Blair Athol, Glen Garioch, Glengoyne a dalších. K ní jsem si nalil 14letou Clynelish a 15letou Dalwhinnie. Všechny tři jsou dobré, každá samozřejmě svým způsobem. Beastie je ve vůni příjemně svěží, citrónově-bylinková, sladová, cereální, jemně kořenitá, později až sladká po vyzrálých hruškách. V chuti vlastně není příliš vzdálená tomu, co už zaznamenal nos. Snad jen lékořice s trochou pomerančové kůry dostaly víc prostoru. Závěr pak přechází na sušší stranu. Ve vší solidnosti. Na jazyku a patře přežívá mírná slanost, připomíná se též čerstvé dubové dřevo... Tolik pár úvodních dojmů. Lahev jsem načal teprve včera.

P. S. A jinak Clynelish je oproti Beastie přece jen výraznější. Dalwhinnie je spíš tichá pozorovatelka. Ale rozhodně se nemá za co stydět.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Marvin »

O víkendu mj. i německou whisky Fading Hill (konkrétně single malt edition 01/22, zrání po portském, sherry, bourbon + american oak), od kamarádky. Když chtějí, tak Němci umí udělat i dobrou whisky.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od sandrider »

Po dlouhé době jsem si nalil starý Revival (samozřejmě ne teď) :clap:
Trochu v rozpacích jsem z Kavalan Sherry Oak. Tady se jim různé šarže asi dost liší, čekal jsem víc.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od lalos »

Ne turecké riviéře na hotelu mají dva typy barů. V jednom je lokálních chlast, ten nebrat. Pak tady jsou ale tři s nabídkou Jamesona, Jacka a Glen Moray 12yo. Bych nikdy neřekl, jak budu GM12 vychvalovat do nebe.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Martin2 »

Tak když už se tohle vlákno vynořilo... Někde jsem kdysi četl že Cardhu se snad nejvíce pije ve Španělsku - na zkoušku jsem si tedy nalil Cardhu 12 a celkem to v tom horku jde, mám pocit že je výrazně lepší než když je chladnějc - asi věděj proč ty španělé.
Normálně nemám vůbec chuť v tomhle vedru, max. rum ale Cardhu se ve 30°C slušně dá, to by mě nenapadlo.
Odpovědět