Teacher's Highland Cream

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Hunter »

Mezi nejznámější blendy patří i Teacher's, což je produkt firmy William Teachaer & Sons. Obsahuje poměrně vysoký poměr single malt whisky v blendu, a to nejméně 45%. Základní malt whisky v ní obsažené jsou Ardmore, ale třeba i Glendronach, základní grain, neboli obilnou, je pak North British. Pokud se zajímáte o stáří i u blendů, zde by všechny složky měly být staré 3 roky.
product-image-highland-cream.jpg
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=teachers
Barva:
Alkohol:40 %
Web:http://www.teacherswhisky.com
Aroma:Na blend dost výrazná, peprná vůně. Karamelové bonbóny, trocha kouře a nasládlost (snad javorový sirup?). (79 b)
Chuť:Příjemně nasládlá, lehká chuť, s tenčím tělem, ale zase výraznější, jemně peprnou dochutí. V chuti také slad a lískové ořechy. (78 b)
Body:79
Shrnutí:Dost povedený blend, za celkové vyznění a výraznost zaokrouhluju nahoru. K sehnání je stále jak ve starém designu, tak i ve verzi 43%. Na mě je ta (javorová?) sladkost ve vůni trochu nepříjemná, rušivá, jinak bych hodnotil ještě lépe. Pokud vám taková nasládlost vyhovuje, můžete být ještě spokojenější, než já.
Za vzorek děkuji Zombovi!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Nethar »

Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Slabé aroma, nejprve jsem chtěl jenom podmračeně napsat "nevýrazně dřevité nic", ale pak jsem zachytil medové podtóny, které jsou moc pěkné, chytily mě, podržely delší dobu. Whisky na nás čeká v sudech hodně dlouho, tak jí ten čas při ochutnávce také dopřejme. Jsou jemné, travnatě nasládlé, celkově to ale chce opravdu "nosní lupu".
Chuť:Řídké, vodnaté, nevýrazné, ale na blend to zase není hořké. Dobrý blend nebo špatná single maltka? (nakonec blend, ale ta pozitiva vycházejí spíše ze slabé intenzity nabízeného prožitku)
Dozvuk:Téměř žádný, gratulujeme, drobně dřevitě kouřovitý.
Shrnutí:Můžeme si v klidu oddechnout, jedná se o blend, takže přisný výraz můžeme nahradit pokrčením ramen: "Ale jo, co by ne." Protože je dost jemný a nenápadný, neobjevují se v něm nešvary typu výrazných nepříjemných vůni či hořkosti v ústech, takže z toho vlastně těží.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Nethar »

Zombík šmejdík si pro mě připravil ve slepých vzorcích i nějaké ty "chytáky", kterým byla třeba tahle Teacher's, takže doplňuji další slepou ochutnávku tohoto kousku :-) A dokonce si vcelku ani tak moc neodporuju, dokonce se sám se sebou občas i shodnu :-)
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Dřevitě pomerančová voňavka. Sladké. Po dlouhé době je tam i med. Je to takový "klasický" styl. Při obou ochutnávkách se mi zdálo, že trochu ta dřevitost přechází až k drobnému kouříčku, ale žádná rašelinná whisky to v žádném případně není, jen takový náznak.
Chuť:Po zkušenosti s minulou trojicí už alkohol tipovat raději nebudu, ale řekl bych že ho je málo. Zdá se mi v ústech texturou taková mazlavá, trochu zdrsnělá dřevem.
Dozvuk:Krátký až středně dlouhý, nasládlý.
Shrnutí:Pěkná whisky, stylově klasická, trochu více nasládlá, na takové si člověk může pochutnat v podstatě kdykoliv.
grapherx
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 25
Registrován: 26 říj 2013, 22:54
Bydliště: Brno - venkov

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od grapherx »

Velikost:Vzorek
Alkohol:40 %
Aroma:Příjemné, lehké, nasládlé, trochu tráva
Chuť:Zpočátku sladká, poté si trochu štípne, žádná hořkost (pro mne velké plus)
Dozvuk:Zůstává trochu ostrosti, rychle odezní
Shrnutí:Na blend mi velmi zachutnala. Zvažuji zakoupení lahve, na takové to domácí nenáročné popíjení. :)
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od josé »

právě jsem dopil starší plnění viz obrázek. lahev jsem kdysi jako bezprizorní zabavil u rodičů v baru. odhadem pochází z počátku devadesátých let, je ve variantě 750ml a 43% vol.
teachers.jpg
teachers.jpg (7.66 KiB) Zobrazeno 8995 x
Web:http://www.teacherswhisky.com/
Alkohol:43 %
Velikost:lahev
Aroma:lihově zaštipuje, svěží ovocná, více sladká než kyselá, jablka, melounová slupka
po naředění více ovocná, angrešt (b.1/3)
Chuť:alkoholově ostřejší. nejdříve dřevitě nahořklá, pak přijde nasládlost, obilnost, lehce se mihne zemitá rašelinnost než začne kysele svědit, což se mi nelíbí a proto polykám
po naředění hladká, sladší (b.1/4)
Dozvuk:dřevo, sladký, oříškové kapučíno (b.0/2)
Shrnutí:velice příjemný blend. už mám doma novou. (b.1/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Radek »

jj.... tuhle jsem si taky kdysi kupoval, teď už se do blendů nehrnu.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Kiwi »

Teacher´s Highland Cream

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:ostré, alkoholově-okenné, rozkvetlá louka, troška medu a zatuchlého sklepa
Chuť:vcelku fajn nasládlá, neurazí, ale ani nevyniká, zase trochu sladkých květinek, po chvilce jablka
Dozvuk:středně dlouhý až delší, nasládle jablkový
Shrnutí:jako obvykle jsem díky předsudkům od blendu mnoho nečekal, ale byl jsem celkem příjemně překvapený, pohoda whisky
ulikos

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od ulikos »

Koupila mi ji tchýně k narozeninám a řekla: Takovou jsi ještě neměl :D
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od Radek »

ulikos píše:Koupila mi ji tchýně k narozeninám a řekla: Takovou jsi ještě neměl :D
Jako tchýni ....tak to myslela? :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Teacher's Highland Cream

Příspěvek od salam15 »

Ty jo, Radku, já jsem čekal nějaký konstruktivní příspěvek k tématu Teacher's a ty místo toho začneš být zvědavý na ulikosovu tchýni. :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět