Glenfiddich 12 yo Caoran Reserve

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 12 yo Caoran Reserve

Příspěvek od Nethar »

caoran.jpg
caoran.jpg (14.51 KiB) Zobrazeno 9286 x
Představovat si zde Glenfiddich by asi už byla zbytečnost. Pro mě osobně není Glenfiddich úplně tou nejskvělejší značkou whisky, kterou znám, přesto mám od něho nejvíce lahví, protože je to moje srdcová záležitost. Glenfiddich je pro mě ustálenou značkou, takovým rozumným pitím, které sebevědomě razí svůj jemný a příjemný charakter. Začínal jsem kdysi se Solera Reserve, dnes bych vám rád ve stručnosti představil můj nejnovější přírůstek - Caoran Reserve - tedy výjimku z řady Glenfiddichu, která potvrzuje pravidlo.
Proč výjimku? Máme to gaelsky hned v názvu - Caoran - peat ember - uhlík rašeliny. Máme tu netradičně více kouřovou a ostřejší whisky od Glenfiddichu. I když to není zdaleka takový zabiják jako nějaké Islay kousky, rašelina je zde příjemným osvěžením. Moje lahev je dokonce litrová, takže o zábavu na dlouho postaráno ;-)
Aroma:Vůně v podstatě klasická jako známe u Glenfiddichu. Po tom, co jsem zkoušel 18y a Rich Oak, můžu říci, že právě Caoran mi nejvíce připomíná moji oblíbenou a dávno vypitou 15y Solera Reserve. Příjemná sladká vůně, velké množství medu, snad i typická solerovská čokoláda, nahnilé měkké ovoce (hrušky, jablkový kompot), cukr, marcipán, velmi velmi nenápadně zakouřené a trochu opepřené.
Chuť:Po napití ovšem proměna jako mávnutím kouzelného proutku. Opět ta speysidovská sladkost a ovocná vůně, blablabla, ale zároveň tu máme rašelinu. Ani ne tak velký kouřový příděl, jako spíše dezinfekce. Zase si nepředstavujte Laphroaig, ale je to prostě porce jódu u Glenfiddichu nečekaná. Protože u na aroma sladkých a voňavých whisek mám většinou problém s pozdější přeslazenou hořkostí v ústech, tohle je krásné osvěžení.
Dozvuk:Závěr nejprve kouřový, trochu pepřový či jinak kořeněný, potom se objeví trochu těch kytiček. Nijak moc dlouhý.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Tak ta mě moc zajímá, rád bych si s ní rozšířil sbírku Glenfiddichů. Osobně mám k téhle značce taky blízko, stejně tak jako u Tebe je to pro mě srdeční záležitost, s touhle značkou jsem poprvé objevil kouzlo single maltu a to hned Solera Reservou.Jinak nějaké bodové ohodnocení k tvým posledním recenzím nebude?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Mám je teprve krátkou dobu, takže bodovat zatím nechci, musím si to nechat více uležet a ještě se k ní několikrát vrátit. Navíc máme každý to hodnocení stejně posunuté trochu jinam, já to nemám moc rád. Ještě chci řádně prozkoumat Rich Oak a pak se třeba pokusím seřadit moje Glenďáky miláčky do nějakého žebříčku oblíbenosti, to by mohlo být užitečnější. Z Caoranu bych si obecně na zadek nesednul, je to příjemná vůně, ale ač se blíži k charakteru Solery, její kvality ještě nedosahuje, finiš není nikterak dlouhý, možná tím, že je to dvanáctka, ale v její prospěch zase mluví to netradiční spojení s rašelinou. Nenáročné milé pití.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Vkládám kulaté posezení číslo 30 z YouTube s vskutku originálním začátkem :lol:

Króča

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Króča »

:lol: :lol: :lol:
Musím se přiznat, že úvod tohohle "neosobního" ;) jubilea se opravdu povedl..takhle jsem se už dlouho upřímně nepobavil :D
Naposledy upravil(a) Króča dne 06 čer 2011, 17:35, celkem upraveno 1 x.
čolek

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od čolek »

Já abych se přiznal to moc rád nemám, vždycky na mě takové věci působí moc povýšeně..
Shargard

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Shargard »

Ne každýmu se to musí líbit, ale za snahu a vynaloženou práci u mě respekt. Uvidíme co si Nethar připraví na 100 díl
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenfiddich Caoran Reserve 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Aroma:nasládlá se špetkou kouře, vanilka, krásná, ale nepatrně rušivě vystupuje alkohol.I tak nadprůměrná.Minimálně na úrovni 14y Rich Oak, možná i o něco lepší.
Chuť:Ve stínu své výrazné vůně, slad, nasládlost přechází v konci do hořkosti, dokončení tuto whisky celkem sráží.
Body:81
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
čolek

Re: Glenfiddich 12 yo Caoran Reserve

Příspěvek od čolek »

Já ji chutnal v pátek u kamaráda a musím říct, že mě překvapila. Necítím se na žádné degustační poznámky, přece jenom už jsem měl v sobě 3 deci vodky a Laphroaiga :D ale líbila se mi v ní ta špetka rašeliny, která to pozvedla výš. Možná bych si opět dokázal představit víc než 40 %, ale to už byl možná problém mojí spálené huby.
Shargard

Re: Glenfiddich 12 yo Caoran Reserve

Příspěvek od Shargard »

Opět díky Netharovi se mi naskytla možnost ochutnat vzorek číslo 7 pod kterým se skrýval právě Glenfiddich Caoran Reserve. Žádný velký povídání a jdeme na to.
Aroma:bez vody: svěží, zprvu nakyslá a trochu pichlavá ovocná vůně, kterou pak střídájí ořechy, stromová kůra a velmi jemný nádech sherry
s vodou: lehce zesládne, kůra se schová aby se ukázaly broskve-meruňky? (ne úplně zralé)
Chuť:bez vody: jemná, opět kyselejší (angrešt), kdesi vdáli náznak kouře a slabá hořkost, která se drží v přijatelné mezi
s vodou: Voda spíš uškodí. Kyselost a hořkost přidají na intenzite. Vodičku neeeee
Dozvuk:Kupodivu sladší - hruška, kořenitý, lehce alkoholový a nahořklý, středně dlouhý
Shrnutí:Dobře pitelné a velmi příjemné pití. Ani mírná nahořklost nevadila, protože neměla dlouhého trvání. Na druhou stranu velmi snadno zapomenutelná- pro mě, ale znovu zdůrazňuji příjemné každodenní pití.
Odpovědět