Prohibice

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Petře shrnul jsi to velmi výstižně, presumpce viny, to bylo první, co mě v této kauze taky napadlo...Dokážu se vžít do role provozovatelů těchto podniků, po pravdě i mně pění krev z takových nařízení...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Prohibice

Příspěvek od Jerry1 »

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohibice

Příspěvek od Nethar »

Tady to máme na oficiálním kanálu: http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ak ... vat-99427/

Jinak já už to snad všechno ani nijak nekomentuju, nestačím nad nimi žasnout.
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Prohibice

Příspěvek od zivak »

Tak jsem včera sledoval čt24 jak to vlastně dopadne a zaujala mě jedna věc.

Náměstek ministerstva zemědělství tvrdil že "rodokmen" bude papír kde bude razítko státní kontroly že alkohol (líh??) je nezávadný a dále razítka a podpisy prodejců aby šlo dohledat jak lahev putovala. Pokud to správně chápu tak u výrobku v ČR to půjde lehce, vyrobí se, zkontroluje, natisknou se rodokmeny a povalí to.

Doprčič ale celej večer nikdo nekváknul ani slovo o dováženým alkoholu, co mají dělat dovozci a vůbec mi není jasný jak chtějí kontrolovat "nezávadnost" například siglemaltek.. :think: Přece nemůžou otevírat každou láhev. Nehledě na to že u raritek se přece veze jedna lahev a co pak s ní? Nechápu to..

Jinak připojuju se k Petrovu názoru že tohle je posvěcená státní krádež soukromýho majetku..
Obrázek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

To je sice hezké, že alkohol vyrobený před rokem 2012 by se mohl prodávat, ale problém je v tom, že na většině lahví datum výroby není, občas je to zakódováno třeba v čísle šarže, to je tak vše...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohibice

Příspěvek od Marvin »

Koukal jsem se na tu vyhlášku a je tam "Provozovatel potravinářského podniku, který dovezl lihovinu vyrobenou mimo území České republiky, k ní vystaví prohlášení o původu podle části 1c přílohy k tomuto nařízení" - takže jen papír pro papír, aby dovozci taky trochu trpěli administrativou.
Ovšem jinak jsem měl z některých vyhlášení představitelů vlády pocit, že ji infiltrovali mimozemšťané a být provozovatelem jen trochu lepšího baru, tak jsem vzteky bez sebe :evil:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohibice

Příspěvek od Nethar »

Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Prohibice

Příspěvek od Petr »

Přátelé, je to tady - 5. výročí vyhlášení "prohibice" v Česku. Ledacos mně při tom přichází na mysl. Prošel jsem si tady příspěvky. Taky se zkusil rozpomenout, kolik pančerů, distributorů a krátičů daní stanulo v mezidobí před soudy a na konec bylo i odsouzeno, pravomocně ? Moc ne. Na nějakého zástupce státní moci a dozoru, s bílou páskou na rukávu nebo odemykanými želízky v soudní síni, si nevzpomenu, ani za boha....
Ale dobře si pamatuji, kde mne tenhle úder potkal. Až daleko ve Skotsku.
DSC_0605.jpg
Tehdejší návštěva v "bottling plant" má i netušené konsekvence, které netřeba komentovat:
DSC_0608.jpg
Večer, to už v palírně GlenDronach, jsme si dávali všeliké dobroty, mimo jiných:
DSC_0794.jpg
Tak si jsem ji, tuhle boží sladovou, po pěti letech jednou skleničkou připomněl.
:hand
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prohibice

Příspěvek od joy »

Wow!

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Odpovědět