Islay Mist 8 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Radek »

No, tak jsem kdesi zaslech že je to prý v podstatě Laphroigh... může být, v každym případě Islay Mist vyrábí od roku 1991 firma MacDuff a vyrábí nejenom 8yo, ale i starší varianty.
A přiznám se že si nejsem jist zda je to vatted malt (tedy nově blended malt) či blended whisky. Na krabici (vinětě) je napsáno blended a zaslech jsem že je v ní obilná whisky... na druhý straně na wol ji má Petr Komárek mezi vatted malt a v její chuti jsem teda žádnou blendedovitost necítil....
Islay Mist 8yo.jpg
Islay Mist 8yo.jpg (17.59 KiB) Zobrazeno 7478 x
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=islay-mist
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Rašelina, sůl... jednoduše decentní Islay.
Chuť:Chuť je bezesporu zvláštní, zpočátku nevýrazná, ale postupně zdehtovatí.
Shrnutí:Hodně dobrá whisky. Chuťově se na ní teda nepozná že je to blended, po blendedovitosti (která mi osobně hodně vadí) ani stopy.
Body:84
Naposledy upravil(a) Radek dne 02 lis 2012, 12:41, celkem upraveno 3 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Pohled na etiketu i do Whisky Bible a internetových obchodů říká, že se jedná (alespoň v současné době, nevím, jak tomu bylo v minulosti) o blended whisky, takže přesouvám do této kategorie.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Radek »

OK, proto jsem to tam takhle napsal. Akorát v tom případě lehce doplním shrnutí.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Jasně, žádný problém. Proto taky naní na WhiskyBase, kdyby to byla vatted/blended malt whisky, tak by tam měla svůj profil. Škoda, můj názor je dlouhodobě, že na WB by měly být i blendy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Radek »

No, mě by zajímala její cena, něco jsem zahlíd ne netu ale nevím jak moc je to relevantní. To co jsem viděl mi vycházelo že cena v librách by byla zajímavá a to co jsem zahlíd v korunách tak to už ne. Má někdo přehled?
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Dios Trading jí maj za pětistovku, a to v litrovce. Nevím, jestli jsi v zahraničí viděl ještě výhodnější, ale tohle se zdá jako dobrý nákup.
http://vinoteka.dios.cz/islay-mist-de-l ... Zn1ak5.php
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Teď koukám, že v objemu 0,7 litru ji mají za 635,-Kč, snad se nejedná o chybu. Ale za pokus by ta litrovka stála.http://vinoteka.dios.cz/islay-mist-de-l ... Zn1ak5.php
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
kml

Re: Islay Mist 8 yo

Příspěvek od kml »

Jedná se dle kmihy Vl. Kulhánka o směs Laphroaig, Glenlivetu a Glen Grant. Má ji zařazenu mezi vatted. Laphroaig dominuje, ale je zároveň i sladká a květinová. Velmi lehce pitelná. Za cenu okolo 400 Kč/l není dúvod kupovat jiný blend.
Odpovědět