Glenglassaugh Revival

Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Lakus »

Palírna Glenglassaugh

WhiskyOnline: http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... nglassaugh
Whiskybase: http://www.whiskybase.com/distillery.php?merkid=151

Palírnu založil v roce 1875 James Moir se svými dvěma synovci. Lokace byla vybrána na základně snadného přístupu k zdroji kvalitní pitné vody a nedalekému pozemku, kde se dařilo pěstovat ječmen. V roce 1892 získává palírnu společnost Highland Distillers, jež ji vlastní až do roku 2008. Od modernizace, která proběhla v roce 1960, stačilo uběhnout pouhých 26 let a kvůli nepříliš silným hospodářským výsledkům a černým vyhlídkám do budoucnosti se osud palírny uzavírá... nečekaně však ne navždy.

V roce 2008 vstupuje do papírny nový majitel, který má za cíl vrátit jí zpět zašlou slávu. První lahví, která byla stvořena po změně vlastníka je tříletý Glenglassaugh Revival.

Obrázek
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Čerstvě namleté ořechy, švestky, sherry, leštěnka na nábytek.
Chuť:Méně sladká než ve vůni. Med, vanilkové rohlíčky, máslo, rozinky, trpkost pampeliškových listů. A alkohol. Je tam hodně silná chuť něčeho co se mi těžko popisuje, jako bych přežvikoval nahořklé šlupky od jablek, k tomu čerstvé dřevo a zapíjel to rumem.
Dozvuk:Středně dlouhý, čerstvé dřevo, alkohol, med, sherry a tráva. V úplném závěru maličko kouře. Ale opravdu jen ždibeček.
Shrnutí:Nepříliš vyzrálá whisky, chuťově výrazná, jako celek působí umělým dojmem. Jedná se o solidních 46% alkoholou a u tohoto kousku je to opravdu znát na jeho hřejivosti. Čekal jsem něco úplně jiného.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Hunter »

Pěkná práce Lakusi. Měl jsem ji kdysi na wishlistu, ale co jsem si pak přečetl pár referencí, tak jsem ji zase pustil ze zřetele.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Lakus »

Já to vidím pozitivně, teď si zase budu víc vážit těch dobrých kousků... Přeci jen jsem vybíral pečlivě a velké zklamání před tímhle žádné nebylo...
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Marvin »

Já se jí musím trochu zastat, uvědomte si, že je to jen tříletá whisky. Ve srovnání s např. takovou běžně dostupnou mladou Glen Grant je celkem překvapivě bohatá, ale staří je faktor, který nelze obejít, není ještě zralá a je proto i hodně alkoholová v chuti. Zatím jen ukazuje slušný potenciál palírny, na vyzrálost a harmonii si budeme muset nejméně pět let počkat.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Jerry1 »

Mně na listopadové ochutnávce ve Whisky Shopu také nějak nenadchla. Hlavně pryžová příchuť mi moc nešmakovala. A suchý projev.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Radek »

Vzhledem k tomu že s pětiletým Glen Grantem mám zkušenosti, tak bych s touhle whiskou pár let počkal. Jistě, jsou výjimky, třeba Kilchoman, ale i na ní je znát že je mladá.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Petr »

Hezké poznatky a debata. Podle mne je tady důležité alespoň trochu vědět, do čeho jdu, proč, kde, s kým a vím já co.... Hlavně, těch důvodů může být spousta a očekávání taktéž. Určité základní vědomosti takříkajíc " z oboru" taky nejsou na škodu předtím, než nastane objevování tajů a fines jednotlivých značek whisky. A podotýkám, píšu o single malt a nejen skotské a degustování, s vědomím, že se konzumuje i jinak. :D Z těch, zhruba padesáti "drobných" faktorů, jež mají, každý, vliv na konečný výsledek nacházející se ve sklence na tomto místě zmíním třeba to stáří whisky, dřevo a předchozí obsah sudu. A už jenom to dává nespočet možností v rámci jedné palírny/značky. Po nějakém čase praxe začne růst les vypitých flašek :mrgreen: , vzorků se :evil:, degustací, atd., který opravdu nemá konce, když jde o to, hledat a objevovat. :violin: Na druhou stranu, existuji konzumenti, kteří si najdou svoji oblíbenou značku a jsou navždy spokojeni. :snooty:
Je taky dobré si uvědomit, že malokterá single malt bude zcela komplexní, to je třeba přeskočit na jiné pískoviště - blended a tam si hrát. A tak mě v této souvislosti napadá, hlavně, že "Nejen dítě, které si hraje, nezlobí", tedy je v pohodě, že jo, přátelé? A co bych k tomu já ještě dodal? Důležité je s kamarády ať už živými či virtuálními. :liar: :hand:
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Lakus »

Děkuji za reakci, Petře. Já s Tebou v podstatě souhlasím, jen se domnívám, že teorie je potřeba podpořit i praxí. Protože jednou věcí je whisky chápat hlavou, druhou věcí je cítit ji ústy/nosem, jelikož jen tak lze dojít k úplnému pochopení (neberte mě doslova)... Samozřejmě je dobré vědět do čeho jdu, případně očekávání vyloučit z hodnocení (což není lehké), na druhou stranu překvapení, když nevím do čeho jdu může být velice příjemné. Ale falešné očekávání je mrcha, která může svést na scestí, to je fakt.
A blended píseček, já ho nestavím pod ten jednosladový, a je možné, že třeba na něm jednou najdu své štěstí. Ale zatím se ještě budu plácat tady, protože některé bábovičky mi dělají ohromnou radost. :)

Jerry1: I Tobě díky, pryžová chuť je přesně to slovo co jsem hledal. A také je tím hlavním co mi na Glenglassaughu vadilo...

Abych to uvedl na pravou míru, nevyčítám této whisky absenci toho, co ani neměla/nemohla mít, ale právě spíše ty prvky/chutě, které si klidně mohla odpustit, ale které může čas i zahladit.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31393
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:medové tóny, ovoce (citrusy + žluté ovoce), vanilka
Chuť:med, mírně citrusy, žluté ovoce, vanilka
Dozvuk:středně dlouhý, medový, vanilka, trocha ovoce a dřeva
Shrnutí:na tak mladou whisky je dost dobrá, chuťově celkem výrazná, nepřipadala mi nijak ostrá ani štiplavá, myslím že má velký potenciál do budoucna
Body:80
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenglassaugh Revival

Příspěvek od Radek »

Vzhledem k tomu že ať koukám jak koukám, tak tady obrázek téhle whisky nevidím, vložím ho sem.
revival.jpg
revival.jpg (23.02 KiB) Zobrazeno 8208 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31393
Web:http://glenglassaugh.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenglassaugh
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Festival 2014
Aroma:Lehce zapařená květinová louka, fůra kytiček, v podstatě to voní moc hezky.
Chuť:Fundamentální whisková chuť.
Dozvuk:Krátký, kytičky jsou hned pryč, na závěr spearmint.
Shrnutí:Docela dobrá whisky, ale až tolik mě nevzala.
Body:81
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět