Doutníky

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Doutníky

Příspěvek od Hunter »

Chlapi díky za doporučení. Radku Mexiko tedy zavrhuju, vyzkouším ten Honduras.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Doutníky

Příspěvek od Shargard »

Carlos Torano je dobrá značka. Z výše jmenovaných asi nejlepší. Teď už si jen vybrat mezi madurem a natural :D. A jestli trochu vládneš angličtinou mrkni na tohle video http://www.youtube.com/watch?v=Wdx4X8O1toQ
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Doutníky

Příspěvek od Hunter »

Tak předevčírem na rybách vyzkoušen Carlos Torano Brigade Robusto, a byl výborný, navíc pohodová atmosféra u řeky při západu slunce...prostě paráda.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Doutníky

Příspěvek od sandrider »

A co úlovek? :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Doutníky

Příspěvek od Hunter »

Taky nějaký byl, ale jen o málo větší, než ten doutník :mrgreen: Tloušť 40cm, pár okounů na přívlač, jednu velkou plotici (překvapivě taky na přívlač). Minule se zadařilo líp, to jsem chytl kapra 52, cejna 50 a jesena 39. Takže tentokrát byl nejsilnější zážitek asi ten Carlos Torano...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Doutníky

Příspěvek od Shargard »

Důležitý je, že zážitek byl. :D
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Doutníky

Příspěvek od Jerry1 »

Včera jsem byl na ochutnávce doutníků Stanislaw Special Vintage Red. Jako první jsem ochutnal Rubosto. Jedná se o velmi dobrý doutník střední síly. I při jemné chuti umí o sobě dát vědět. Po krátké pauze jsem si ještě dal Michal's, to už je přece jenom jemnější záležitost, taková chuťovka. Ochutnávkou nás provázaly tři sedmileté rumy, Havana, Mulata a Legendario.
Rubostu mohu doporučit jako velice příjemný doutník, nejlépe po jídle se skleničkou něčeho dobrého, buď rum nebo whisky.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Encyklopedie doutníků - Julian Holland

Příspěvek od Radek »

encykl_dout.jpg
encykl_dout.jpg (14.16 KiB) Zobrazeno 6674 x
Název: Encyklopedie doutníků
Autor: Julian Holland
Odborný poradce: Neil Millington
Nakladatelství: Fortuna Print
vydáno v roce 2002
Druhé vydání
počet stran 256
ISBN: 80-7321-011-8

Tak, včera jsem tuhle knihu zakoupil a dneska přidávám recenzi... trochu rychlé, pravda, ale ono to půjde. Totiž.... tahle kniha na první pohled vypadá velmi reprezentativně a člověk by měl dojem že to musí být informační bomba, ale jak už to tak bývá, pravda je tam venku.... éééé někde jinde jsem chtěl říct.
Jak jsem již předeslal publikace je to velká a reprezentativní, nicméně pokud jde o informační hodnotu tak je přibližně na úrovni knihy Doutníky (recenze zde http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 6528#p6528 ). Je prostě dělaná na zhruba stejné úrovni... skoro bych řek jestli od sebe autoři neopisovali (jen nevím kdo od koho). Takže, po nezbytném teoretickém úvodu na prvních 72 stranách (srovnej s knihou Doutníky) následuje přehled značek. Jde to po zemích, takže se můžete těšit na informace o doutnících z Brazílie, Kamerunu, Ekvádoru, Kanárských ostrovů, Kubě, Dominikánské republice, Hondurasu, Jamajce, Mexiku, Nicaragui, Filipínách a USA. Na závěr pak je krátký přehled strojově balených doutníků (srovnej s knihou Doutníky).

Kdybych měl ty dvě knihy srovnat celkově, tak tahle kniha je větší, což umožnilo autorům používat větší obrázky a písmo, nicméně hustota informací na jedné straně je zde bezesporu menší. Na druhé straně má o cca 80 stran více, takže (možná) značek recenzuje přeci jen o poznání víc.

Takže není to žádná bomba a za tu původní cenu co se to prodávalo (tuším že jsem kdesi viděl čtyřcifernou částku) tedy rozhodně nestála, ale za těch 119,- Kč v Levnejch knihách to už je dobrá koupě.
Naposledy upravil(a) Radek dne 07 úno 2017, 19:56, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Doutníky

Příspěvek od Jerry1 »

Včera jsem byl na ochutnávce doutníků Stanislaw Special Vintage - bílá řada. Jako první přišel na řadu nejmenší formát Perlas, ovšem v chuti celkem silný. Následovalo Torpedo, trochu utažené (nejenom můj kus), jinak ovšem velmi dobré, sametové, postupně nabývalo na síle, ale ne nijak brutální. Na závěr bylo Robusto, oproti Torpedu velmi jemné až nevýrazné, až tak nezaujalo. Rozhodně nejlepším kusem bylo Torpedo, to bych doporučil k ochutnání. K degustaci byly připraveny tři dominikánské rumy Ron Baoruco - 5y, 12y a 21y.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Doutníky

Příspěvek od Jerry1 »

Včera jsem byl na ochutnávce dominikánských doutníků Aging Room. Jako první přišelo na řadu Robusto, ze začátku velmi jemné, ovšem zhruba v půlce pěkně koplo. Následovalo Toro, velmi dobré, středně silné. Jedno jsem si s sebou odnesl a zároveň bych ho i doporučil k ochutnání. K degustaci byly připraveny tři rumy z ostrova Mauricius - Blue Mauritius.
Odpovědět