Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Žiži »

Bowmore_16y_1991.jpg
Bowmore_16y_1991.jpg (6.98 KiB) Zobrazeno 9347 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/636
Barva:
Alkohol:53,1 %
Aroma:sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoládové tóny, špetka soli
Chuť:sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoláda, trocha soli
Dozvuk:dlouhý, sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoláda, trocha soli
Shrnutí:další výborná Bowmore v řadě 16-tiletých Cask Strength, výrazně ovocná, ale i trochu slaná, dá se pít neředěná i s trochou vody, s vodou (2 kapky do cca 20 ml whisky) je sladší a šťavnatější, za vzorek děkuju Jitce, pravidelné návštěvnici brněnského whisky shopu
Body:87
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/636
Barva:
Alkohol:53,1 %
Aroma:Těžké ovocné tóny, ale vůně je bohužel lehce zastřená, takže je hutná, je to tam, ale jen v náznaku. (83 b)
Chuť:Hřejivé, těžkotonážní portské jako vyšité. Trocha sladkosti a zároveň nakyslosti, s trochou vody nádherně sladká. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Ochutnal jsem na degustaci Bratrstva rašeliny. Poznámky mě svrbí na papíře již od října, takže jsem rád, že ji sem žiži vložil a nemusím čekat na Króču, který je v rychlosti vkládání příspěvků přece jen laxnější a nepsané zákony Bratrstva mi velí počkat, až sem lahev vloží ten člen, o jehož příspěvek do ochutnávky šlo. Vzorek na přechutnání jsem výjimečně neměl, možná bych se s ní skamarádil víc, mít k dispozici ještě megavzorek nebo dokonce celou lahev.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Petr.D »

Króča není laxní, pouze je zaneprázdněn rodinou a prací. Zrovna včera jsme vychutnávali láhev 12y Pedro Ximénez very sweet z kolekce Wiliams a Humbert a shodli jsme se na tom, že jsme lepší sherry nepili. :P
Pokud toužíš po láhvi 16y Bowmorky,žádný problém,koupím ji na tom stejném místě jako tu první a dovezu na festival.
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Hunter »

To vidím, jak je zaneprázdněn rodinou a prací, když jste včera pařili :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Nethar »

petr.domansky píše:Zrovna včera jsme vychutnávali láhev 12y Pedro Ximénez very sweet z kolekce Wiliams a Humbert a shodli jsme se na tom, že jsme lepší sherry nepili. :P
To je eňo ňůňo zpráva :-) Pokud jste teda někdy pili nějaké jiné sherry :-D Jedna tahle krasavice na mě totiž shodou okolností čeká, a když nedostanu žízeň dřív nebo mi nepadne do cesty něco jiného zajímavého, tak se jí Króča s Hunterem, jak už oba tuší, dočkají (znovu).
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Hunter »

:handgestures-thumbupright:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Petr.D »

Jo, předtím jsme si dali Sandemana :D
Žádná pařba se nekonala, bylo to decentní posezení s partnerkami.
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Radek »

petr.domansky píše:Króča není laxní......... Zrovna včera jsme vychutnávali láhev 12y Pedro Ximénez very sweet ....
Takže je laxní!! Kdyby nebyl, namísto vychutnávání sem cpe recenze. 8-)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Jerry1 »

Barva:
Aroma:velmi jemně nakouřená s lehce zastřenou sladkostí
Chuť:vánoční cukroví, velmi sladká (až přeslazená), ostřejší, s přidáním vody zjemní
Dozvuk:poměrně rychle odezní
Shrnutí:na Islay whisky je té sladkosti snad až příliš, jinak se jedná o velmi dobrou whisky; za vrozek děkuji Króčovi
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/636
Web:http://www.bowmore.com/
Barva:
Alkohol:53,1 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:portské, rašelina, grepy, nasládlá. S vodou sladkost ubývá, tudíž se mi to moc nelíbí, méně výrazná, grepy přecházejí na zatuchlé seno (vodu ne)
Chuť:tady vystupuje rašelina, hliněnost, trochu štípe
Dozvuk:grepy, kouř, rašelina
Shrnutí:pro mě moc dobrá whisky, tenhle styl mi sedí, umístil jsem na degustaci na první až druhé místo, ale snadné rozhodnutí to nebylo, konkurence velká a vyrovnaná
Odpovědět