GlenDronach Cask Strength Batch 2

Odpovědět
Petr
Guru
Guru

GlenDronach Cask Strength Batch 2

Příspěvek od Petr » 11 kvě 2013, 23:11

Jelikož po festivalu zůstalo něco málo whisky v premiérové lahvi, tak jsem využil možnost v předstihu před oficiálním uvedením na trh porovnat stáčení GlenDronach CS # 2 s GlenDronach CS #1 :shhh:
GDR CS 1-2.jpg
Obě stáčení jsou výsledkem kombinace zrání v sudech po sherry oloroso a Pedro Ximenez.
GlenDronach CS #1 (54,8) :
barva - sytě jantarová,
nos - svěží, čistá, malinko nasládlá, závan koření - hřebíček, sherry, s vodou navíc náznak karamelky, vůně šťávy z hodně tmavé přezrálé třešně,
patro - v sudové síle je poměrně ostrá, zkraje suchá, živá, opět koření-hřebíček, sud po oloroso sherry, s vodou mi přijde lepší - plné tělo, olejnatá, zaplní ústa, sametová, lehce červený grep, zázvor, dostaví se sladkost,
závěr - výrazný, vyvážený, hřejivý, příjemně svíravá (taniny), dlouhý, na konci přijde pocit slanosti
S vodou zesládne, je mnohem pitelnější - otevře se, rozkvete a vynikne bohatost vůní a chutí, které ani nejsem všechny schopen slovy popsat. :doh:

GlenDronach CS #2 (55,2%) :
barva - sytě jantarová,
nos - delikátní, med, vlašské ořechy, sherry,
patro - sladká, pak hořkosladká, plné tělo, olejnatá, je jí plná pusa, živá, tmavá čokoláda, hřebíček, lehounce zázvor?, sladší než #1
závěr - méně výrazný, vyvážený, hřejivý, sladce čokoládový, fíky, datle?, příjemně svíravá (taniny), dlouhý, na konci přijde pocit slanosti
Když se trošce vody dopřeje malinko času, opět prospěje, platí totéž, co u #1.
Přijde mi, že v druhé várce je větší podíl sudů po Pedro Ximenez. Kdo má zálibu ve whisky zrající v sudech po sherry, musí být nadšený. :dance: Digestiv nebo večerní sklenka, jako když vyšije. A potvrzuje se mi, že i NAS whisky může být pěkná pecka, když je z čeho a umí se to namíchat. Viz třeba Aberlour A´bunadh, Glenrothes. V tomto ohledu jsem docela zvědav na novou řadu The Macallan. A jelikož první z ní - Gold, se na festivalu otevřela, jdu si ji nalít! :snooty:
:hand:

sandrider
Znalec
Znalec

Re: GlenDronach CS #1 a #2

Příspěvek od sandrider » 12 kvě 2013, 22:43

glendronach-cask-strength.jpg
Díky Petrovi jsem měl možnost ochutnat obě verze, přidávám tedy svoje poznámky.

Glendronach Cask Strength Batch 2 [wb]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/41760
Aroma:ve vůni velmi podobná jedničce - sladká, i tabák se objevuje, ale je slabší. Tady navíc lakované dřevo a po chvíli i karamel.
Chuť:i v chuti je sladká, rozinky, pomeranč, ostřejší než Batch 1
Dozvuk:o něco kratší, koření, dost suchá, po chvíli lehce zhořkne
Shrnutí:Přímé srovnání s Batch 1, které bych dal přednost, kdybych měl vybírat. Ne že by snad Batch 2 nebyla dobrá, ale 1 mi prostě sedla víc :)
Velikost:vzorek
Body:bez hodnocení

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach Cask Strength Batch 2

Příspěvek od Nethar » 13 kvě 2013, 08:30

(téma rozděleno na Batch 1 a Batch 2)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 kvě 2013, 20:55

Web:http://glendronachdistillery.com/
Barva:
Alkohol:55,2 %
Naslepo:ne
Aroma:opět jako batch 1 bohaté, při porovnání vůči sobě se mi jeví jednoznačně na nos agresivnější (a pochybuju, že by to dělaly ty čtyři desetiny procenta), kořenitě-sladko-kožená
Chuť:zase bohatá, ostrá chuť, zase se mi zdá (a opakovaně je střídám, takže to není jen pomíjivý dojem) výrazně ostřejší, koření
Dozvuk:sladkoovocný koženitě kořenitý dozvuk, kakaový
Shrnutí:Stejně jako batch 1 je tohle vynikající whisky. Byl jsem nadmíru spokojen. Kdybych měl vybrat, tak po vzájemném porovnání volím jedničku, ale obě stojí za hřích.

jumbo
New-make
New-make

Příspěvek od jumbo » 02 led 2014, 21:20

Vzorek jsem dostal jako jeden ze tří slepých v rámci Petrovi Vánoční akce, více zde.
Barva:tmavší, jantarová, čajová
Naslepo:ano
Aroma:Bez vody: silná, intenzivní, hutná, heavy-sherry, výrazné sherry povidla, perník, kvasící ovoce, možná olej, vánoční puding, nějaké výrazné koření
S vodou: zůstává hutná, povidlová i pudingová, nedokážu říct co se změnilo, kromě intenzity samozřejmě
Chuť:Bez vody: hřeje, hodně, opět bych tipnul na sílu přes 55%, ořechy, kandované ovoce, povidla, perník
S vodou: hutně sladká, výrazné sherry povidla, pepř, přezrálé ovoce
Dozvuk:Bez vody: pepř, sladké pomeranče, marcipán, pečená jablka
S vodou: více hořká, grep, koření, později se vrací hořká povidla a velice jemně ty sladké pomeranče
Shrnutí:Bez vody i s vodou velice velice výborná, vůně, chuť a dozvuk jsou všechny na stejné úrovni, vysoké. Opravdu něco úžasného, tohle chci :)
Z toho co jsem pil mi připomněla Aberlour Abunadh.

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 02 led 2014, 21:39

Barva:
Velikost:Vzorek
Slepy vzorek:Ano
Aroma:Bohaté, ovocné, trochu parfémované, květinové, vystupuje ale i alkohol, při hlubším nádechu nádherný med
Chuť:Velice příjemně sladká, kořenitá
Dozvuk:Středně dlouhý až kratší, nasládlý, ale na moment trochu zazlobila nakyslost
Shrnutí:Velice příjemná whisky, dokážu si představit celou láhev, tipuji nějaký kousek ze Speyside

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 úno 2014, 20:43

Barva:
Aroma:Silná, ostrá sherry whisky, čokoláda, při hlubším přivonění až do kávy a karamelek. O něco hutnější a výraznější než CS1. Voda aroma nijak znatelně neposune. (88 b)
Chuť:Chuť plná, bohatá, ještě se zlepší přidáním vody. Skořice, silná čokoláda, hřebíček. Dozvuk suchý sherry styl, který se přidáním vody také zvýrazní. Tato whisky
nádherně zaplní pusu sametově čokoládovým povlakem. (92 b)
Body:90
Shrnutí:Ochutnána ve světové premiéře na Whiskyfestivalu 2013, a dnes, s téměř ročním odstupem, i doma. Lahev byla jen jedna a o degustaci se losovalo, slečně, která mě vytáhla, tímto děkuji za šťastnou ruku, Petrovi pak za zaslání vzorků jak CS1, tak CS 2, díky čemuž jsem si mohl degustaci zopakovat. Mezi CS1 a CS2 je u mě vítězem CS2, a to díky svému hutnějšímu a výraznějšímu projevu. Obě jsou však výborné.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 16 srp 2014, 02:41

Web:http://glendronachdistillery.com/
Velikost:láhev
Aroma:Trochu pomeranče, jemné náznaky tmavé čokolády, v pozadí i jahody a ještě něco z lakýrnictví tam registruju... že by acetonové ředidlo?
Chuť:V podstatě splňuje to co slibuje ve vůni, náznaky pomeranče s čokoládou a i ten alkohol je znát. Je taková sladkopálivá.
Dozvuk:Střední, mírně alkoholický.
Shrnutí:Přiznám se že tady jsem měl větší očekávání. Cask strength mám rád, ale tady ten alkohol působí trochu rušivě.
Body:84
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 23 lis 2014, 22:54

Web:http://glendronachdistillery.com
Alkohol:55.2 %
Velikost:slepý ježíškovský vzorek 2013
Aroma:těžší, sladkokyselé - víno, ovoce(nezralá jablka), takový jakože smrad. ano - seno, potažmo zapařená kupka sena. nebo nahnilé pomeranče a banány. po delším zkoumání možná povidla, lékořicové bonbóny, ale to už asi halucinuju.
po naředění více vínové, nezralé meruňky.
Chuť:to jsou snad všechny chutě dohromady. kyselá, lehce nahořklá (na hranici příjemnosti) a taky slaná! dřevo.
po naředění hořkost a dřevitost ustoupí, spíše medová nasládlost, možná vanilka.
Dozvuk:středně dlouhý, dřevo bez hořkosti, víno, med a kořenitost jako když žvýkáte suché stéblo trávy - jo, to bude to zapařený seno
Shrnutí:vzorek č.3 z Petrovy vánoční loterie - děkuji.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 čer 2018, 15:33

Hromadná přechutnávka
Web:https://www.glendronachdistillery.com/
Barva:
Aroma:Opět výrazná, intenzivní, bohatá vůně (viz batch 1). Ale jednička mi přijde asi taková mohutnější. Dvojka je trochu jemnější, více do vanilky. Místo perníku spíš nějaké pomeranče.
Chuť:V chuti mazlavá, oříškové kořenité sherry, má grády a i když piju už zpracován jedničkou, výrazně zaštípe, to jednička neudělala.
Dozvuk:Dlouhý, kakaový, ořechový, nasládlé sherry, dřevo dřevité. Jednička mi v něm byla milejší.
Shrnutí:Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Odpovědět