Bowmore Surf

zyki
Znalec
Znalec

Bowmore Surf

Příspěvek od zyki » 05 čer 2013, 12:50

Kolega mi nedávno odlil vzorek, tak se podělím o dojmy z ochutnání.
surf.jpg
surf.jpg (11.15 KiB) Zobrazeno 3859 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35720
Alkohol:40 %
Aroma:lehká rašelina, k tomu něco jako nezralý banán
Chuť:rašelina zemitého stylu, ale stále dosti mírná, možná lehce sůl
Dozvuk:pokračuje mírná rašelina s náznakem čokolády
Shrnutí:není to špatná whisky, ale nedávno jsem dopil Mariner a tady Surf dost zaostává

kml

Re: Bowmore Surf

Příspěvek od kml » 11 črc 2013, 21:13

Barva:
Aroma:Kouřová, rašelina.
Chuť:Rašelina, kouřová, později sladkost, slaná, chuť železa.
Dozvuk:Slaná, rašelinová a suchá.
Shrnutí:Jednoduchá whisky, neohromí.
Poznámka:Na to, že se jedná o 12 letou whisky mi přijde nezralá. Cena je dobrá, ale člověk musí vypít více. Vadí mi asi ta kovová chuť. Přijde mi tím jako ještě nezralá. Dobré je dolít ji do blendu. Ten se tím vylepší.
Body:79

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 08 bře 2014, 21:15

Koupil jsem 1L láhev v akci za 495,- Kč. Vzhledem k ceně je to...., prostě za málo peněz dost muziky!.
Aroma:Ovocná - hlavně citrusy, nejvíce asi mandarinky, pak pomeranč, citron. Také nedozrálý banán a jahodová pěna na lívance. Ždibec vanilky. Lehce kouř, rašelina a něco lesního. Taková trochu Jurovská „nasmrádlost“.
Chuť:Jemná whisky. Citrusově ovocná (mandarinky) nasládlost se stopou vanilky, kouře a soli. Někde v pozadí možná i ten nezralý banán. Při delším povalování začne jemně perlit na jazyku a je více patrný citron a sůl. Není hořká.
Dozvuk:Nikterak výrazný, ale příjemný. Spíše opět ovocný než kouřový. Po čase, se celkem překvapivě objeví prvek, který je známý u jódových kousků z Islay a to, minerální příchuť a jód. Sice hodně decentně, ale je to tam a navíc to jde cítit docela dlouho po dopití.
Shrnutí:Poměrně osvěžující whisky s příjemnou jodovou ozvěnou v dozvuku. Za tu cenu, nelze mít k Surfu výhrady.
Naposledy upravil(a) Cyra dne 09 bře 2014, 13:39, celkem upraveno 1 x.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 08 bře 2014, 22:21

Dobrá cena za litr single malt.A konečně pozitivnější hodnocení.Pěkná recenze Cyro, škoda, že zrovna z nabídky travel free v akci zmizela, jestli se tam zase objeví, zkusím.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 09 bře 2014, 13:37

Pokud budeš chtít vzorek, tak napiš. Abys nebyl pak zklamán ;) .

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2014, 19:35

kml píše:Na to, že se jedná o 12 letou whisky mi přijde nezralá
To bude asi nějaká záměna, Surf není dvanáctiletá, ale je to mladá whisky bez udání věku. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 12 bře 2014, 19:49

Hunter píše:
To bude asi nějaká záměna, Surf není dvanáctiletá, ale je to mladá whisky bez udání věku. ;)
Ve Velké knize o whisky od V. Kulhánka http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=621 se rovněž píše, že se jedná o 12ti letou whisky..myslím že toto platí(lo) pro nějaké starší plnění, než toto nové, ikdyž žádné takové jsem tuším na WB nenašel.. vzhledem ke zbytku knihy bych však tento údaj nezatracoval, takže kdo ví jak to doopravdy je/bylo :think:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2014, 19:56

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35720
Barva:
Aroma:Hodně sladká rašelina. Sladkost je bonbónová, připomíná chvílemi cukrovou vatu či turecký med, k tomu vanilku a citrusy. Bowmorovská rašelina je i přesto znát.
Při hlubším zapátrání v glencairnu až živočišná vůně, hlína, tlející listí. Z vůně mám fajn dojem. (83 b)
Chuť:Chuťově je hodně patrné tenké tělo, na single malt hodně řídký, vodový dojem, nasládlá, ale postupně se projeví i štiplavost alkoholu. Dochuť je poměrně dlouhá,
kouřová, a dojem z chuti trochu vylepšuje. (79 b)
Shrnutí:Vůně je solidní, v chuti řídká, taková nakouřená rašelinová vodička, s výraznějším dozvukem. Litrovka za 500? Co víc bychom chtěli, zdá se to jako dost dobrý nákup na nenáročné Islay popíjení.
Za ochutnání vděčím výměně vzorků s Cyrou, díky!
Body:81

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2014, 20:03

Króča píše:
Hunter píše:
Ve Velké knize o whisky od V. Kulhánka http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=621 se rovněž píše, že se jedná o 12ti letou whisky..myslím že toto platí(lo) pro nějaké starší plnění, než toto nové, ikdyž žádné takové jsem tuším na WB nenašel.. vzhledem ke zbytku knihy bych však tento údaj nezatracoval, takže kdo ví jak to doopravdy je/bylo :think:
Pátral jsem i na netu, našel jsem třeba toto:
Bowmore Surf is a whisky with No Age Statement, but is said to be about 8 years.
Dle chuti se mi nechce věřit, že by zrála 12 let, po pravdě ani těm 8 letům bych nevěřil, chutná ještě víc mladě... :)

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 12 bře 2014, 20:10

Jo to je možný..jak jsem psal, myslím že údaj 12y se vztahuje k nějakému staršímu plnění, než je zrovna toto.. mám tu knihu momentálně v práci, tak když si vzpomenu, mrknu kdy byla vydána.. podle toho by se dalo odfiltrovat nějaké to plnění.. když se mrkneš na WB, zjistíš, že jedna z těch dřívějších SURFek má 89bodů (po třech hodnoceních :shifty: ), což ovšem taky nenaznačuje, že jde o mladou whisky..jak říkám těžko říct, ale též pochybuji, ikdyž jsem ji ještě neměl, že zrovna tahle new label SURFka bude ona dvanáctka ;)
Když se teď dívám, zjišťuju, že mám doma trochu starší nové plnění než tohle :) a sice toto http://www.whiskybase.com/whisky/3394/bowmore-surf
Brzo by na ni mělo dojít, tak pak "se uvidí" ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět