McCormick Blended Canadian Whisky

Kanadské kousky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

McCormick Blended Canadian Whisky

Příspěvek od Hunter »

DSC09609res_zpsc41a1697.jpg
Dostala se ke mně jako dárek blended whisky dovezená z Kanady, stáří 3 roky, výrobek americké firmy McCormick Distilling Co., Weston, Missouri , která ji v Kanadě nechala vyrobit, ale v USA ji lahvovala. Etiketa ani údaje na ní ve mě moc nadějí nevzbuzovaly, ale i takový „obyčejný“ blend ze zámoří může někdy překvapit.
Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53143
Alkohol:40 %
Původ:Kanada
Aroma:Lískáče, nasládlost, hodně kůže a špetka kouře, na papíru mám po první ochutnávce poznámku „Queen Anne z Kanady“. (80 b)
Chuť:Tělo je bohužel celkem tenčí, nasládle kožené, až ve stylu některých lehčích karibských rumů. Sice řídké, ale pitelnost slušná. (78 b)
Shrnutí:Předpokládám, že byla asi ve své domovině hodně levná, a jako takovou ji musím pochválit. Kdyby takhle chutnal a voněl každý komerční levný destilát, bylo by to fajn, realita je však trochu jiná. Nečekal jsem nic, spíše průšvih, a nakonec jsem byl dost překvapen. Jednak je vůně i chuťový profil dost neotřelý a netypický, za druhé je to asi ve své kategorii nejlevnějších neskotských blendů asi maximum, co se dá z nějaké lahve dostat.
Body:79
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: McCormick Blended Canadian Whisky

Příspěvek od Nethar »

Děkuji za vzorek, také mě velmi překvapil. Netestoval jsem naslepo, ale alespoň jsem předem nečetl poznámky a hezky se shodujeme. Kdovíjak by dopadla, kdybys bodoval naslepo. Velmi dobře pitelná.
Web:http://www.mccormickdistilling.com/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53143
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Hodně medové, sladké, bylinkové, skutečně květinové, jitrocelový syrup, žádná americká hnusota.
Chuť:Vodička, pak jitrocelový syrup, skoro až takové rumové, ale ne husté.
Dozvuk:Velmi jednoduchý bez jakýchkoliv odboček, středně dlouhý, ale v žádném případě ne nepříjemný. Teprve zde přichází aspoň nějaký průšvih, po dalších napitích a delší době má takovej nahořklej divnej ocas. Ale to se dá napravit dalším lokem.
Shrnutí:Tohle je velice slušný dárek, překvapila. Takové nasládlé mlsání mezi obyčejnými whiskami.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: McCormick Blended Canadian Whisky

Příspěvek od Hunter »

Tak před chvílí byla přidána na whiskybase, odkaz je v recenzi doplněn. A překvapivě je tam už i s fotkou, kterou poslal na wb někdo jiný. Měl jsem ji připravenou v pc, že ji tam pošlu po zveřejnění.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: McCormick Blended Canadian Whisky

Příspěvek od zyki »

Aroma:svěží nasládlé, stopa citrusů, časem něco, co by mohla být stopa lískových ořechů
Chuť:sladká, lehká (i na Kanadu), není tam nic nepříjemného
Dozvuk:lehce nahořklý, náznak rumu
Shrnutí:nenáročné, celkem příjemné pití, opět ochutnáno díky výměně vzorků s Hunterem
Odpovědět