Yellow Spot

Lahve z Irska
Odpovědět
zyki
Znalec
Znalec

Yellow Spot

Příspěvek od zyki » 07 črc 2013, 17:59

y spot.jpg
y spot.jpg (19.25 KiB) Zobrazeno 2422 x
Alkohol:46 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/33205
Aroma:sladší než jsem čekal, bonbóny jojo vexta, nějaké sušenky
Chuť:na Irsko výrazná, je tam ovocněmedová sladkost, nepálivé koření, trochu lakované kůže
Dozvuk:čokoláda, stopa sladkosti z aroma
Shrnutí:proti Green Spot posun k hutnosti, výraznosti a sladkosti, ale méně svěží, nějak se nemohu rozhodnout, která mi chutnala více

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Yellow Spot

Příspěvek od Nethar » 14 říj 2013, 13:05

Vzorek této irské jsem na doporučení ostatních ochutnal na Whisky Festivalu a docela mi chutnala. Musím to zmínit, abych poctivě prošel všechno ze svého notýsku, ale podrobná recenze bohužel nebude, protože mi v tu dobu moc nepsala propiska.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 dub 2014, 17:12

Yellow Spot Single Pot Still, dvanáctiletá irská whiskey z palírny Midleton, která zraje v sudech po bourbonu, sherry a sladkém, fortifikovaném španělském vínu Malaga. Jen pro zajímavost, tento typ vína se vyrábí z nám dobře známých hroznů Pedro Ximénez a Moscatel.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/33205
Barva:
Aroma:Vanilkově nasládlá, až bonbónově ovocná, medová, se závanem svěží travnatosti a koření. (86 b)
Chuť:Hodně uhlazená, s vanilkou, medem, výrazně máslová, nebo přesněji máslové sušenky „Club“, ty tam cítím hodně. Zároveň sladkost a máslovost vyvažují síla a ostrost alkoholu. (86 b)
Body:86
Shrnutí:Málokdy chválím Iry, tohle je jeden z těch vzácných případů, pochutnal jsem si, ovšem jak nedávno poznamenal Marvin, Irové umějí taky, ale jen občas a když už se jim to povede, je to pak nehorázně drahé. Což platí i v tomto případě. Ochutnána na Whiskyfestivalu 2014.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 07 bře 2016, 21:55

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-4/
Aroma:Silně sladká vůně, výrazně ovocná po meruňkách a broskvích. Silně se odpařující alkohol ale není nepříjemně ostrý, ale je ho tak nějak moc.
Chuť:Sladká docela, ostrá, náznaky ovoce, určitě zase meruňky a broskve, už jemně přecházejí do své kompotové varianty a to celá doplněné máslem a lehnou chutí sladkého pečiva.
Dozvuk:Citrusy, asi i tady se projeví nějaká ta meruňka. Je sladký a dlouhý.
Shrnutí:Tuhle whisky jsem ochutnal hlavně kvůli whisky Green Spot, která mi chutnala velice. A jaký je verdikt? Tak velký skok, abych si připlatil a koupil si ji na místo Green Spot, to není. Ale whisky je to velmi dobrá. Výrazně sladká a ovocná. Řekl bych: „To lepší z Irska“.
Body:83

Odpovědět