Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Při filmu Vyvolávač deště (USA, 1997) popíjím 10letou Springbank. A přiznám se, že si užívám obojího.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od midlo »

Inu, nachytřil jsem se a už vím že HP Cask strength batch 2 63.9% je tou kterou má cenu zkusit ;) . Stojí 1900,-. Batch 1 s 63.3% pochází prý z HP12 (HP12 v plné palbě), batch 2 z 13ti leté (víc ovoce a komplexnosti), batch 3 prý bude naopak z mladší (víc kouře a míň ovoce). Z toho jak HP chápu: nové viking edice jsou trochu subdued (potlačená, jemná chuť), ze starších byla dobrá 15 letá (intenzivní ovoce). Nová vikingovská HP12 - jemnější, míň kouře. HP14 nevím ale přeskakuji. Nová HP15 v bílé keramické lahvi - sladší, kouřovější - ale furt jemná. Nová HP16 se dělá v 2 verzích - twisted tattoo (asi víc kouře) a Wings of eagle (tu mám - minimum kouře, ale pepř ano, a k ní víc dřeva a víc středně zralého ovoce - taky jemná). Lidi spíš preferují Tattoo, mě ale Eagle chutná. Nová 18 - bez kouře, jemná a delikátní. A pak ty intenzivní Cask strengthy. Kdo chce šetřit, ten může jít do HP12 nebo stále v rozumné ceně pořídit keramickou HP15 nebo jednu z HP16. A pak ten cask strength batch 2 ;) stojí to co HP15 nebo HP16 i míň.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

nějak nerozumím to s tím kouřem, bez kouře, HP celkově kouří všechno stejně a to mixem svého sladu nakuřovaného v palírně a nenakuřovaného sladu z Inverness, pohybujou se 8-10 ppm po smíchání v poměru 20:80 ... pouze Valfather by měl mít vyšší podíl nakouřeného sladu ... zbytek je jen o stáří a typech sudů. BTW twisted tattoo není o kouři, ale je to jeden z prvních HP po víně, zde konkrétně riocha..
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od midlo »

možná se kouř delším stáním v sudu vsákne :)
Nebo tam pobíhají zaměstnanci s vysavači a odčerpávají kouř z dýmajících sudů.
Příp. se poslední dobou chodí kouřit před prodejnu a ne k sudům, nebo naopak.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

midlo píše: 15 kvě 2022, 16:10 možná se kouř delším stáním v sudu vsákne :)
Ne možná, nýbrž určitě. Co si o tom takhle nejprve něco zjistit, než tu začneš psát zbytečné slohové práce?
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od sandrider »

LukeD píše: 15 kvě 2022, 18:24
Ne možná, nýbrž určitě. Co si o tom takhle nejprve něco zjistit, než tu začneš psát zbytečné slohové práce?
A tady se někde píše jak dlouhý může být příspěvek a jak poznat zbytečný? Jsem tady na fóru o nějaký ten pátek déle a nikdy jsem si nevšiml.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Pochopitelně, že nikoli. Nadto je docela dobře možné, že si z toho midlo jen dělá legraci, resp. nemyslí to vážně. Koneckonců, každý si zde píše, co uzná za vhodné. A já ve své podstatě neudělal nic jiného.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od midlo »

Děkuju.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

16letou Lagavulin na dobrou noc...
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Pet »

Slavíme 20 let brněnské Irské sekce. Takže Red Spot, Yellow Spot a Green Spot

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Obrázek
Odpovědět