Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Při pročítání příspěvku Islay 2022 trip jsem si nalil můj oblíbený 10letý Laphroaig.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Dnes ve Whiskáči Laphroaig 10yo Sherry Oak Finish. Jako dobré to je, ale flaška za 2,5 litru fakt ne (u nás svého času od Maneo, v Německu samozřejmě velmi výrazně levněji). Ani omylem. A už vůbec ne, když jsem jednou ochutnal (a vzápětí si i musel koupit celou lahev) Laphroaig Càirdeas Triple Wood 59.5%.

Doma ještě pak Ben Nevis 10yo, Macallan 2005 Speymalt od Gordon & MacPhail a teď si nalévám Smoking Islay 14yo Raw Cask od Blackadder.

Jo, byl to velmi výživný whisky víkend. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Vzhledově hezká lahev, uvnitř dobrá whisky; Cardhu 15letá. Ve vůni překvapivě výrazná, v chuti jemná, přitom plná.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od midlo »

Mám za sebou kololoď - chorvatské ostrovy. Věrně mne tam doprivázel Glenlivet illicit still a Kilkerran 12 :). Ale nebylo to o whisce - kdyžtak tady je fotoreport.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Lojza »

Jindřižská věž. Springbank LB 2021. Paráda. To bych chtěl pít každý den. Kilkerran 8y sherry. Jako bonbonek a nakonec Ladaig 12 Disc. Jako dobre…
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Lojza »

U Jelínka na Malé str. GC10,20 a 2008 single grain. Zajímavý oběd. Tři chody.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od midlo »

Právě jsem otevřel HP16 wings of eagle z travel free shopu a jsem unešen. Sice je chill filtrovaná (asi ano), ale i tak se řadí do top 5 mezi Ancnoc 18 (tmavě ovocná), Kilkerran 12 (pikantně šťavnatá), Bladnoch 10 (vanilkově chlebovitá), Glen Scotia 15 (záludná a tmavě rafinovaná) a samozřejmě předražený ale v závěru famózně jemně ovocně obilný Springbank 15. Za nimi jsou lehké ovocné Aultmore 12, Glendronach 12 a správně marshmallovitý Glenlivet 12 illicit still. A za nimi další a další více či méně dobré. Ale poznamenávám že ještě nemám ochutnanou Balvenie 15 (nebo kolik) a karamelové Old Pulteney 17 a 18. A pak další. Ale i tak, i přes to že je asi chill filtered je tenhle Highland park tak akorátně posazený mezi světlým a tmavým spektrem mladých a starých whisek a ukazuje že takhle chutná Highland Park.

ps ocením tipy na další Highland Park. Př. týden ochutnám dvanáctku v rámci firmy, ale kterou dál?

No a jaká je? Krásný balanc mezi dřevem, středně uzrálým ovocem a jen drobkem kouře nebo peprnosti. Šťavnatá s charakterem, ale nepřeslazená. supr, jen kdyby byla non chill..
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Macallan Lumina - vůně je celkem fajn a trochu mi připomíná tu nezávislou verzi Macallan od Gordon & MacPhail, co mám teď otevřenou (WB156239). Ale to je asi tak vše pozitivní, co se o téhle whisky dá napsat. V chuti už je to podstatně horší. Není to klasický sherry výluh (jako v případě Macallan Enigma), ale není to ani dobré. Dřevo, sladkost, karamel a náznak sherry vlivu (tipuju "oloroso"). Toť prakticky vše. A dokončení je též celkem dost dřevité. Přidání trochy vody z ní udělá ještě horší, v podstatě nepitelnou a hnusnou záležitost, ze které lezou taniny na sto honů. Jednoduchá, mladá a - jak jinak než - předražená whisky z palírny Macallan. Jinými slovy, žádné překvapení. Suma sumárum, nejlepším oficiálním plněním z této palírny pro mě zatím stále zůstává 10yo Fine Oak. A nejlepší Macallan vůbec široko daleko je pro mě to nezávislé, výše zmíněné plnění.

Tobermory 22yo Port Finish - s touhle jsem si zkusil spravit chuť. Na první dobrou bych řekl, že tohle není zrovna nejlepší Tobermory z té kategorie kolem 20 let, které jsem až doposud ochutnal. Ale na zlepšení chuti po předchozí Macallan to rozhodně stačí. Po pravdě, portský finiš bych v ní naslepo nehledal ani omylem. Ve vůni mi to spíše připomíná vliv sherry sudů a ani ta chuť mi neříká "portské". Avšak po přidání pár kapek vody je vůně výrazně ovocnější a v chuti mě také baví o poznání více (teď už bych to portské či nějaké červené víno možná i tipoval). Čili přesný opak předchozí - voda pomohla. Tenhle vzorek mám každopádně na několikrát, tak jsem zvědavý na dojmy příští.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

midlo píše: 14 kvě 2022, 13:12 jen kdyby byla non chill..
a co by to vlastně změnilo? podle mne nic, buď rád že chutná ;)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Takhle se může skvěle povyšovat nad filtrovaným pitím:-D

Odesláno z mého 2201116SG pomocí Tapatalk

Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět