Bowmore 13 yo 1999 Signatory

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Bowmore 13 yo 1999 Signatory

Příspěvek od Nethar » 02 lis 2013, 21:28

bowmore13.png
bowmore13.png (53.56 KiB) Zobrazeno 998 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/37764
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Když jsem v předchozí recenzi zmiňoval letmé očichání lahviček, tohle muselo jít na konec dnešní miniochutnávky - rašelina. Ale není samotná, je hodně vydatně doplňována dalšími tóny - citrusy, dřevo, větrové bonbóny. A když tentokrát říkám doplňována, myslím, že si to rozdělují hezky půl na půl.
Chuť:Mazlavá, rašelina hlinitá, olejovitá.
Dozvuk:Hlinitý, olejovitý. Kupodivu neštípe nějak významně při převalování v ústech, ale po polknutí o sobě vždy dá vědět. Tady je ta směs hlínooleje taková divná, mně to úplně nešmakuje, něco tam trochu skřípe. Možná je to jakási ořechová nahořklost, kterou si od jakékoliv rašelinné whisky doposud nepamatuju, to spíš patří k ovocnějším kouskům.
Shrnutí:Bowmore. Přátelé, kdybych nebyl v jádru skromný hoch, tak by se teď poklepal po rameni... no dobře, přiznávám, poklepal jsem sám sebe po rameni. Hliněnost Bowmoru se nezapřela. S čím mám u téhle láhve problém, je fakt, že ačkoliv k vydařenému stylu přidává něco navíc, ono "navíc" mi tam bohužel hladce nezapadá. No ale zkuste (dělám si srandu, je nejspíš vyprodaná), špatná whisky to určitě není.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět