Arran 10 yo

nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od nobynoblhoch »

Pokud se láhvi za 3 dny řiká vzorek, ok :think: není děsivá,není špatná,ale reakce byla na whisky roku :naughty: a tam to prostě není ani kvalitou,ani cenou
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od Mirek »

No whisky roku ani omylem, to už jsem psal. A taky, že Ralfy je pacient a na tom trvám.
Jinak flaška za 3 dny je slušnej výkon, co na to játra? :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od LukeD »

To je prašť jako uhoď. Hodnotit flašku na základě jejího vyžahnutí během tří dnů má u mě asi tak podobnou váhu jako hodnocení na základě vzorku. Ta whisky se v té flašce po otevření ani nestihla "rozkoukat" a už nebyla. Nicméně tím spíše se těším na to, až otevřu tu svou a udělám si na ni vlastní názor.

A Ralfy je možná pacient, ale hlavně má prostě své specifické preference. Ostatně, jako každý z nás tady. Plus on do toho výběru whisky roku samozřejmě promítá i cenu, dostupnost a bůhvíjaké faktory ještě. A jestli jsem to dobře pochopil, tak tentokrát mu navíc do flašky roku kecali i ti jeho podporovatelé z Patreon.com.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/164057
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:několik vzorků
Aroma:sladší tóny zralého a sušeného ovoce, lehké květinové tóny, trocha sladu a medu
Chuť:sladší ovocné tóny, mírně slad, dub a koření, lehce květiny a med
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný a obilný s trochou dubu, koření a květin
Shrnutí:moc pěkná whisky, velice pitelná, spíše lehčí, nasládle ovocná, ale ne přeslazená
Body:84
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od midlo »

Arran 10

Rok ochutnávky:2021
Velikost:Celá láhev (1x)
Dojem:Podobně jako Glengoyne 10 i Arrran 10 má osobitý charakter, ale v tomto případě to nejsou oříšky, ale citrón. Arran 10 je citrónově svěží. Subjektivně mi chutnal trochu víc než Glengoyne 10, ale tak dobrý jako květinová Aultmore 12 není.
Body:80
Škála:pod 50 špatné, 50-60 nic moc, 60-80 docela dobrá, 80-90 výborná, 90-100 vrchol. Hodnocení je vztažené k době ochutnávky.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od josé »

arran10.jpg
arran10.jpg (27.86 KiB) Zobrazeno 444 x
Info:BC L140921, nový vzhled
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/200693
Web:https://www.arranwhisky.com
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:vcelku výrazné. lakovaný nábytek, AO dřevo, hrušky, ananas, banán, burizony, mírná vegetativnost. (b.2/3)
Chuť:pikantní. suché dřevo, výrazně ovocná - hrušky, pomeranč. zázvor, lehce zaprášená. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, ovocný. nehořké dřevo, ořechy. lehce plastový a špinavý. (b.1/2)
Shrnutí:46%? příjemná , výrazně ovocná whisky. líbí se mi, adept na lahev. (b.0+/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od salam15 »

Já teď měl vzorek od Matina Kozubíka a láhev bych si toho nevzal. Taková zapomenutelné pití
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Arran 10 yo

Příspěvek od josé »

zapomenutelné asi jo. ale jako nenáročné pití na podzimní víkend na chalupě bude v pohodě. uvidím, jak se budu tvářit po celé lahvi a jistojistě jiné várce než byl tento vzorek z WF22. ale co byste chtěli za 8 stovek, krevety? :)
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět