Appleton Estate 12 yo

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Appleton Estate 12 yo

Příspěvek od Hunter » 07 pro 2013, 15:40

Obrázek
Barva:
Alkohol:43 %
Původ:Jamajka
Aroma:Kořenitě hřejivá vůně, se spoustou skořice, kůže. Když jsem si přečetl, že zraje v použitých sudech po Jacku Danielovi, tak ho tam najednou cítím taky. Ne, beze srandy, fakt tam lehký závan je. A je to aroma opravdu příjemné. (87 b)
Chuť:Suchá chuť, dřevitěhořkočokoládová, hřebíček. Beze stopy po sladkosti. (77 b)
Body:82
Shrnutí:Měl jsem vzorek od kamaráda. Vůně je tedy výborná, ovšem chuťově mě tento Appleton vůbec nazaujal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

mathiaz
Abstinent
Abstinent

Re: Appleton Estate 12 yo

Příspěvek od mathiaz » 13 kvě 2015, 20:38

Dnes som si ho prave otvoril. Vonou mi pride vpohodke ale k chuti by som doplnil, ze bude chutit najma tym, ktory maju radi stiplavu chut. Ja osobne mam rad stipkanie na jazyku a tento appleton to ma vcelu silne :)
Nie je to nic extra, este asi doplnim svoje postrehy, ale po prvom pohariku hodnotim tak neutralne a pre mna plus asi hlavne ta stiplavost (korenistost).

body: 78

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 31 kvě 2015, 23:37

Kamarád přinesl lahev jamajského rumu Appleton Estate 12 y.o. Dostal ji od nĕjakého litevce, kterého dnes provádĕl po štole. Whisky to není, ale pít se to tedy dá. Nemůžu srovnávat s jinými rumy, micménĕ pokusím se o recenzi:
Aroma:Kůže a Margotka.
Chuť:Samozřejmĕ rum :-), pak káva a hořká čokoláda, úplnĕ na konci je trocha medové chuti.
Shrnutí:Skotsko budu mít pořád mnohem radši než Jamajku, ale pozvání na panáka Appleton Estate mĕ rozhodnĕ neurazí.

Mutt
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Mutt » 08 čer 2015, 22:50

Tak jsem ho dnes otevřel. Po první sklence po pravdě trochu zklamání.
Aroma - koření s nádechem citrusů (pomeranč).
Chuť - jemně štiplavá-kořenitá, jen lehce sladká, v závěru se projeví v chuti ten kořeněný pomeranč
Celkově - vůně lepší než chuť, neurazí, ale důvod pro nákup další lahve určitě nemám.

edit: mám v sobě dvě sklenky, počítám že už tak při třetí, max čtvrté by mi ten odér i chuť kořeněných pomerančů začla vyloženě vadit a vnímal bych ji čím dál tím víc jako něco umělého, nežádoucího. Bohužel si v tuhle chvíli říkám, že byla asi škoda kupovat celou láhev...

Ghandimaster
New-make
New-make

Appleton Estate 12 yo

Příspěvek od Ghandimaster » 07 zář 2015, 09:11

Appleton Estate 12 yo.jpg

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 15 lis 2015, 13:18

Web:http://www.appletonestate.com
Velikost:lahev
Aroma:příjemné plné. poleva na perníčky (mix cukru, citronu a rumu). čokoláda, vanilka, třešňové dřevo. trocha kůže, koření a dubového dřeva (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, oproti vůni je sušší. dřevo, kořenitý, pikantní. skořice a vanilka. kovový. až po chvíli sládne (b.2/4)
Dozvuk:vysychající. kořenitý, větrový, lékořice. nasládlé dřevo a čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí:super vůně. s cenou do šesti stovek to není vůbec špatná volba. po dopití celé lahve jsem si ho oblíbil daleko víc než po prvním napití (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 21 zář 2017, 08:50

Podnik:Vykulená sova Písek
Velikost:velký panák
Aroma:Silná a výrazná, měkká a vyvážená. Sušené třešně, sladké kakao, višně a rozinky naložené v rumu, slabě káva.
Chuť:Sladká, sušší než podle vůně. Čokoláda, suché staré dřevo, šťavnatá sladkost.
Dozvuk:Staré dřevo, koření, silná káva, hořké kakao, tuhý med, brusinky a černý rybíz.
Shrnutí:Zajímavý a opravdu dobrý rum.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 23 dub 2018, 23:49

Barva:
Web:http://www.appletonestate.com/en/rare-blend-12-year-old/
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Suché, dominuje kůže, podbarveno špetkou kořenitosti a nepatrným náznakem syntetičnosti. Působí docela zajímavě a líbí se mi. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Lehce nasládlá. Stopa po bourbonu, čokoláda a trochu třtiny. S dalšími doušky se bourbon dostává do popředí.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť a zvýrazní se bourbonová syntetičnost. V úplném konci višně, s dalšími doušky jsou pak znatelnější.
Shrnutí:Hezký kousek, lahev bych si doma dokázal představit.

jarikGSXR
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od jarikGSXR » 30 kvě 2018, 12:35

tmavší, nesladký, ostrý až whiskový, lehce chemický, vůně pomerančové kůry, s ledem by asi šel, není to šálek mé kávy, za mě pouze 77

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 24 srp 2018, 23:36

Appleton Estate 12 yo

web:http://www.appletonestate.com
info:Dopijim svoji druhou lahev, ta prvni naky roky zpet mne nezaujala (az tak moc jako celek). Druha je uz zcela nekde jinde, evidentne clovek meni chute (ano, vice preferuji sussi oproti podbizivkam drive).
Barva:
Přidaný cukr:Ne
Velikost:celá láhev
Shrnutí:Opravdu famozni vune, jasne lepsi jak 21-verze (a zrejme absolutne nejlepsi vyvazena masculin vune, co jsem mel moznost). Chut je silnejsi nez 21, nevidim nutnost pro lepsi/horsi, 12ka vice rozharana 21 vytribenejsi. Dochut decentni, delsi, jasna. Tahle flaska za 625,- je bez problemu srovnatelna s cimkoliv sussiho charaktru do 2k co jsem mel moznost ochutnat, opravdu skvela volba, pokud clovek nepotrebuje neco sladkyho. Jasna stalice baru! V primym porovnani s 21yo nerikam ze je ta nebo ta lepsi, nicmene 2k vs 625 resi cast dilematu, ktera z nich bude u me pravidelne k ochutnani :)

Odpovědět