Canadian Special Old

Kanadské kousky
Odpovědět
zyki
Znalec
Znalec

Canadian Special Old

Příspěvek od zyki » 23 led 2014, 16:19

canadian-special-old.jpg
canadian-special-old.jpg (15.4 KiB) Zobrazeno 8498 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38967
Alkohol:40 %
Aroma:převládá karamelová sladkost, k tomu pomerančová kůra
Chuť:sladkost je spojena s lehkou olejnatostí, časem se přidává "žitné koření", které postupně zesiluje
Dozvuk:pokračování koření s lehkou nahořklostí
Shrnutí:kdysi se stala mou oblíbenou, dlouho před ochutnáním první single malt, ale i nyní si jednou za čas láhev pořídím a stále mi chutná, asi nejsem normální

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od Hunter » 23 led 2014, 18:25

Zyki ten odkaz na whiskybase je na žitnou (rye) whisky od téhle značky, tak nevím, jestli je to opravdu správně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 23 led 2014, 19:26

Myslím, že jde o stejnou whisky v trochu jiné láhvi. Rozdíl je i v nápisu imported. Dále si myslím, že v Kanadě má rye trochu jiný význam než v USA.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 úno 2014, 22:34

Barva:
Původ:Kanada
Aroma:Vůně je lehká, s náznakem kůže ve stylu některých karibských rumů, špetka vanilkové nasládlosti. (75 b)
Chuť:První dojem přesně v jemném stylu jako aroma, pak se při poválení po jazyku zvýrazní. Kůže, dotek dřeva, lehká bergamotová nebo santalová příchuť. (77 b)
Shrnutí:Škoda, že je na mě až moc jemná, osolit trochu volume v alkoholu, zesílit výraznost vůně a chutě, a byla by to parádní whisky. Pro mě další alternativa běžného pití na úrovni Ballantinky Finest.
Body:76
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 02 úno 2014, 21:35

Osolit volume v alkoholu, tedy kanadská "CS", to bych celkem rád ochutnal.

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 04 kvě 2014, 15:25

Aroma:nič špeciálneho a výrazneho, možno trošku vanilky a drevito-uhlíkovej korenitosti
Barva:
Body:70
Chuť:úplne plochá, nevýrazná, možno drevené piliny
Dozvuk:krátky, jemne hrejivý
Shrnutí:vôbec ma neoslovila, je to také bežné chlastavé pitie

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 01 zář 2014, 21:26

Velikost:lahev
Aroma:je dobré dát ji čas a nechat trochu vydýchat. pak zmizí prvotní lihová štiplavost. zůstává mě příjemná vůně obilí, nasládlost, vanilka, banán. celkově působí až takovým rumovým dojmem. nic rušivého, nepříjemného. (b.2/3)
Chuť:nejdříve vanilková sladkost která posléze přejde do lehké dřevitosti. objeví se koření - zázvor, možná hřebíček. na jazyku hebká, ale řídká. (b.1/4)
Dozvuk:pozvolné odeznívání popsané chuti, nic nového se neobjeví a nepřekvapí (b.0/2)
Shrnutí:příjemné nenáročné pití za přijatelnou cenu. spíše do sladka, žádná ovocnost a kyselost. rumovým vyzněním mě dostala. že by konkurence obyčejným skotským blendům? (b.1/1)
Body:4
v rámci dopíjení zbytků došlo i na tuto zaprášenou dávnou vzpomínku. jestli ty numera na dně jsou letopočet, tak byla nalahvována před deseti lety a dlouhých devět let jsem ji měl načnutou. pěkně se rozležela. čest její památce.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
mokrej únor. měsíc nezávislosti. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 01 srp 2015, 13:24

Aroma:Sladké obilí, karamel, lakované dřevo.
Chuť:Nasládlá a jemná. Koření, trocha dřeva.
Dozvuk:Koření, nasládlý (karamelově), jemná dřevitá hořkost.
Shrnutí:Solidní kanadská.
Můj start do kanadských whisek, zatímco jsem se propíjel touto lahví jsem ochutnal i pár dalších. Canadian Special Old znatelně poráží Black Velvet (normální i 8 yo Reserve) i současnou Crown Royal. Stará Crown Royal je dobrá a zase taková sušší.

(doplněno porovnání s Crown Royal)
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

dFamousMouse
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od dFamousMouse » 22 lis 2017, 09:50

Aroma:alkoholově sladké,slabá ovocná složka, rumový nádech
Barva:
Chuť:příjemně jemná, sladká hořkost jakoby po višních,slabší dřevo
Dozvuk:ovocný hořkosladký višňový :P
Shrnutí:další můj začátečnický zářez u blendů, první whiska, která mi opravdu chutnala a trochu připoměla, jak kdysi chutnaly tzv bowle - višně v rumu myslím to byly :lol: ,chutná mi pořád, občas si láhev koupím. U této míchačky si cením jasné ovocné chuti namířené jedním směrem, není třeba tolik pátrat z čeho ten kompotek je jako u tulamorky.

Odpovědět