Cutty Sark

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Cutty Sark

Příspěvek od Hunter » 18 úno 2014, 19:03

CuttySark_zps627a4a90.jpg
Cutty Sark je poměrně známá značka z produkce Berry Bros & Rudd. Název získala podle proslulé lodi, nejrychlejší velké plachetnice své doby.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/37035
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Je znát, že se jedná o blend, ale přijde mi ve své kategorii výrazná. Sametově dřevitá, ořechová, krémová, s dávkou citrusových tónů. Vanilka a slad. (82 b)
Chuť:Na jazyku zprvu blendově řídká, ale zároveň štiplavě pikantní, přechází do citrónů, dále slad, krémovatí, s příjemnou dochutí čokolády. (78 b)
Shrnutí:V rámci míchaných whisky jsem byl mile překvapen, zaujala mě citrusovostí a celkovým vyzněním, docela rád bych se podíval i na starší whisky této řady, kde jsou i blended malt kousky. V kategorii míchaných whisky určitě stojí za ochutnání.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Re: Cutty Sark

Příspěvek od zyki » 19 úno 2014, 11:31

Předloni jsem měl minilahvičku, přidávám tehdejší dojmy.
Aroma:taková podivná sladkost, slazená smetana s příchutí broskve
Chuť:smetana s karamelem
Dozvuk:krátký, sladký, náznak citronu
Shrnutí:nejprve mi připadala divná, časem se to lepšilo, asi bych ji měl přechutnat

jumbo
New-make
New-make

Příspěvek od jumbo » 19 úno 2014, 13:08

Děláte mi chutě na něco levného :)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 úno 2014, 13:29

Já ji sehnal celkem náhodně, šel jsem v Miletíně do cukrárny koupit Miletínské modlitbičky a oni tam měli Cutty sark jen za 260,-, jinak stojí sedmička kolem 360 korun v levných e-shopech. Tak jsem si pochvaloval dobrý nákup, o to víc, když jsem pak ochutnal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

jumbo
New-make
New-make

Příspěvek od jumbo » 19 úno 2014, 13:31

Tak modlitbičky, jo? :twisted:

Krásná cena! Musím to omrknout :)

Effe
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Effe » 19 úno 2014, 22:49

Před cca týdnem jsem kupoval litrovou láhev Cutty Sark na letišti v Kyjevě za 15 euro.Zátím je ještě celá :-) v přístavu :-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 úno 2014, 20:54

Tak už ji na whiskybase máme i s fotkou.

Obrázek

Vivino profil

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 03 čer 2016, 23:02

blend_cut1.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54784
No:48
Alkohol:40 %
Slepý test:NE
Velikost:vzorek
Aroma:Karamel, špetička soli, sláma/ lehký náznak obilí, oříšky (taktéž téměř bez ovocných tónů). Ta vůně je opravdu velice jemná.
Chuť:Lehká, jemná, sladká, opět cítím karamel snad s perníkem (nebo spíš perníkovým kořením)
Dozvuk:Dozvuk reflektuje vůni, sladký s trochou karamelového perníku/koření, možná až moc sladký. Naštěstí není tak dlouhý jako třeba u Asyly, což je u takové sladkosti asi ku prospěchu.
Shrnutí:Zajímavá hodně jemná whisky, chuť velice jemná s dominantním "karamelem v perníčku" nic lepšího mě nenapadá. Dozvuk tvrdí muziku a tím, že odeznívá rychleji, nechává tuhle whisky v dojmu lehkosti a pitelnosti.
Porovnání s Asylou: Ve vůni rozhodně vítězí, ten karamel mi sedí a ve prospěch hraje i chybějící alkoholovost. V chuti a dozvuku zas naopak trochu ztrácí, když je možná až moc "přímočaře sladká" Celkově je to tak 50/50, ale pokud bych se musel rozhodnou, asi bych volil Asylu a před pěknou vůní upřednostnil pěkný dozvuk. Každopádně do budoucna jsou to oba kandidáti na blendové láhve, hlavně v létě a i jako aperitiv.
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 čer 2016, 08:35

To dopadla Cutty Sark dobře, v porovnání s 2,5x dražší konkurencí.

Obrázek

Vivino profil

spyna
Znalec
Znalec

Příspěvek od spyna » 06 čer 2016, 16:43

Ono je to asi takhle, vyšší cena je u Asyly v chuti a dozvuku určitě znát. Ten je zcela neoddiskutovatelně vytříbenější. Ovšem ta její vůně mi fakt nesení a pro mě je vůně u whisky cca nějakých 40% zážitku. Takže to je asi důvod, proč ji má šanci Cutty Sark dohnat. Jakožto od dvojnásobně drahého pití, bych od Asyly prostě čekal malinko víc, zatímco od CSark vzhledem k ceně o moc víc očekávat nešlo. Dává to trochu smysl? :roll:
Whiskybase | Vzorky na výměnu - akt. 27.2.2019

Odpovědět