Ardbeg Uigeadail

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

ardbegUigeadail2.jpg
ardbegUigeadail2.jpg (18.63 KiB) Zobrazeno 13813 x
Následujícího pána asi znáte, že? Nemohu si odpustit sem svého miláčka vložit :-)
ArdbegUigeadail1.jpg
ArdbegUigeadail1.jpg (42.38 KiB) Zobrazeno 13813 x
Ardbeg Uigeadail! Jsem unešen ;-) Nemáte-li rádi Islay kousky, tak tuto recenzi ani nečtěte, tohle je ryzí Islay zlato. Máte-li Islay rádi a Ardbeg Uigeadail jste ještě nezkusili, začněte spořit.

Proč ta fotka s Jimem Murrayem? Ve Whisky Bibli 2009 byla právě tato lahev vyhlášena nejlepší whiskou roku a není se čemu divit. Ardbeg je pití pro opravdové chlapy ;-) Navíc non chill-filtered.
Uigeadail je název tajemného jezera, které je zdrojem rašelinou přímo nasáklé vody používané při výrobě Ardbegu. Mám právě nalitu sklenku a přemýšlím, jestli se může zakouřené peklo nacházet pod jezerem? Jestliže ano, už vím pod kterým. Abych se přiznal, mám ale nality sklenky dvě. V jedné Ardbeg 10y a ve druhé Uigeadail, abych je mohl lépe porovnat.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16299
Web:http://www.ardbeg.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=ardbeg
Barva:
Alkohol:54,2 %
Velikost:celá láhev
Aroma:Kouř, samozřejmě, ten si nemůžeme odmyslet, je ho tam snad ještě více než v desetiletém plnění, ale nepůsobí drsněji, naopak trochu více hladí. Onen nakyslý citronový nádech se ztrací někde vzadu. Přijde mi takový nějaký sladší, hladší, sám nerozumím tomu výrazu, ale teplejší Možná to jsou tóny sherry? Každopádně jsou uhlazené, krémové. Chvílemi cítím doutnající uhlíky, chvílemi to je teprve čerstvě rozřezané dřevo.
Chuť:V ústech ostrý pepřový kouř (jak jinak, je to Ardbeg). Trochu olejovitosti. Hodně tvrdý kousek, pro Islay začátečníky nemohu doporučit, na manželku to doma nezkoušejte, je to až příliš silné kafe, jestli si ale chcete ublížit a Lagavulinům s Laphroaigy se s šíleným výrazem v obličeji s několika chybějícími zuby posmíváte... prosím Odmyslíme-li si neodmyslitelný kouř a jód, máme tam sladké dřevěné tóny.
Dozvuk:Finiš těžko popisovat, protože většinou po polknutí na několik minut ztrácím vědomí, každopádně ještě pak doznívá :-)
Shrnutí:Dle mojí kouzelné tabulky je momentálně 10letý Ardbeg o něco výše. Upřednostňuji jeho mírnou kyselost před sladkostí a Uigeadail je na mě možná už přehnaně moc drsný, uvidíme, jak se ještě spřátelíme, tohle pití chce prostě tu správnou náladu.
Na závěr si dovoluji vložit své první dojmy, které jsem posílal kolegům mailem po první sklence Uigeadalu. Byla to taková rychloochutnávka ihned po doručení této whisky, ochutnával jsem toho tenkrát z nedočkavosti více najednou, tak to neberte úplně vážně, přesto však... "Kurňa to je teda Ardbeg! Jód jak mrcha, čuchneš a omdlíš. Až se probereš, čuchneš znova a říkáš si, jestli to není silnější než Laphroaig. Napiješ se a jód je fuč, najednou obrovská dávka kouře. Máš zavřenou pusu a bojíš se ji otevřít, protože tam prostě hoří oheň, tam se udí maso... kouř ti uniká ušima... tak to radši polkneš... omdlíš... Probereš se a říkáš si, to bude skvost... ale musím si zvykat, na první ochutnání až příliš drsný, od toho si slibuji velké přátelství, budu na něm pracovat."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Hunter »

Tohle se jeví jako jasná povinnost pro fanoušky rašeliny, krásně jsi nám to popsal, i když jsi mě trochu zaskočil - fotka nějakého postaršího, zřejmě dobře situovaného muže, o kterém píšeš jako o svém miláčkovi, a dál cituji některé úryvky: "Ano, kouř, samozřejmě, ten si nemůžeme odmyslet...hodně tvrdý kousek...je ho tam snad ještě více...ale nepůsobí drsněji...ztrácí se někde vzadu...přijde mi takový sladší, hladší a teplejší...krémové...Finiš těžko popisovat, protože většinou po polknutí na několik minut ztrácím vědomí" no fuj, tahle recenze by měla být s hvězdičkou a vysílána až po desáté večer...už jsem jen čekal, že tvůj Ardbeg Gaymidal dostane hodnocení 4% :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
čolek

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od čolek »

Gaymidal :lol:

Jinak zní to hodně dobře, jenom přemýšlím, že zkusím zrovna Corryvreckan
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

:-) Co dodat, odhalil jsi me :-) teda "odhalil" ;-) Me zene to nerikejte, ale recenze skveleho rumu Mount Gay Extra Old se chysta v radu hodin ;-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Hunter »

Moji první reakci jsem ještě trochu dopiloval, je to ještě horší, než jsem myslel... :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Króča »

OOPS tady se něco profláklo :?: :lol:
No nic, každopádně Uigeadail vypadá na HODNĚ silný kus ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

Dle mojí kouzelné tabulky je momentálně 10letý Ardbeg o něco výše. Upřednostňuji jeho mírnou kyselost před sladkostí a Uigeadail je na mě možná už přehnaně moc drsný, uvidíme, jak se ještě spřátelíme, tohle pití chce prostě tu správnou náladu.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

V rámci přípravy na whisky posezení s Corryvreckanem jsem nemohl vynechat Uigeadail ;-)


Króča

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Króča »

Jen mi vrta hlavou,proc jsi se, tusim jako u jedineho posezeni, tentokrat nenapil? Ze bys nechtel ztratit vedomi v "primem" prenosu? :-D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Uigeadail

Příspěvek od Nethar »

Ano, v kazdem posezeni je jeden skryty symbol, ktere dohromady davaji prekvapivou pravdu o podstate sveta. Vse vysvetlim pri posezeni c. 666 ;-) Opet skrytou formou samozrejme.
Odpovědět