Glenfiddich 14 yo Rich Oak

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 14 yo Rich Oak

Příspěvek od Nethar » 16 kvě 2011, 15:36

richOak.jpg
richOak.jpg (18.44 KiB) Zobrazeno 4093 x
A máme tu další láhev Glenfiddichu. 14letý Glenfiddich je na 12 posledních týdnů uložen v nových amerických či španělských dubových sudech. Co se týče nových španělských sudů, v oblasti skotské whisky je jejichž použití novinkou. Získáváme tak tradičně netradiční Glenfiddich tak, jak ho máme rádi ;-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16045
Aroma:Příjemně sladké, medové, možná mírně skořicové. Kromě typického ovoce je zde i květinová vůně. Broskve, meruňky a dýňový kompot.
Chuť:V ústech pochopíte, proč je to Rich Oak. Drsné dřevo vám přejede jazyk, nesnaží se hrát si na měkkou hodnou whisku. Zpočátku ostře kořeněný, obava z přicházející hořkosti se rozplyne ve smetanovém oblaku dalšího jemnějšího koření a ovoce. Jemný přídavek kouře, aby se neřeklo.
Dozvuk:Dlouhou dobu doznívající dřevo vás nenechá na pochybách, že jste právě vypili sklenku výborné whisky - krásný dlouhý sladce dubový závěr, ani kouřový masakr ani květinkové posvícení.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

čolek

Re: Glenfiddich Rich Oak 14 yo

Příspěvek od čolek » 16 kvě 2011, 16:08

Jak bys zatím seřadil Fidítka od nejslabšho k nejlepšímu, když už jich pár měls?

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 16 kvě 2011, 16:12

Taky zajímací kousek. Zařadím si na seznam budoucích
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 kvě 2011, 16:48

čolek píše:Jak bys zatím seřadil Fidítka od nejslabšho k nejlepšímu, když už jich pár měls?
Se tomu zhodnocení stejně dneska nevyhnu, že? :lol:

No Glenfiddich 12y jsem měl kdysi dávno možná panáčka nebo dva, takže toho do žebříčku nezahrnu. Zahrnu tam 15y Soleru, kterou už mám ale vypitou, takže jde na první místo automaticky možná z nostalgických důvodů, ale co naděláme ;-) Ještě jednoho dalšího Glenďu možná v brzké době dostanu, ale není to vůbec jisté. Čili pokud jsem na někoho nezapomněl, máme tu 3 další, které je nutno porovnat... hmmm....

1. Glenfiddich 15y Solera Reserve
2. Glenfiddich 14y Rich Oak
3. Glenfiddich 18y
4. Glenfiddich 12y Caoran Reserve

To je asi tak teď momentálně moje pořadí, ale na rovinu říkám, že tady to je všechno hrozně těžký a těsný, obzvlášť s Caoranem si nejsem tak úplně jistý, mám ho navíc jenom krátkou dobu a nepřijde mi nereálné, že přeskočí až na druhé místo.

Rozhodl jsem se ale, že si udělám pořadí ve svých ochutnávkových poznámkách, stanovím si přesná pravidla, přehodnotím, co ještě přehodnotit můžu a přepíšu si to hezky všechno po kupě a co nejvíc podrobně, oboduju to asi tak nějak jako Murray (vůně, chuť, finiš, celkové vyvážení) no a pak uvidíme, co nám z toho vznikne za favority ;-) Bude to asi nějaká Excelovská tabulka a rád ji pak s vámi budu sdílet.

čolek

Příspěvek od čolek » 30 čer 2011, 22:24

Překvapilo mě dnes, že ho měli v excaliburu, kde není na webu. Hned jsem volal kamarádovi, který je taky fidítkař, a samozřejmě že ju chtěl koupit. Mají litrovou lahev za 906 Kč, 883 Kč pokud máte klubovou kartu. Oproti topalkoholu výrazně levnější cena, až sem se divil.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 čer 2011, 22:33

To je slušná cena. Já to tenkrát kupoval z thewhiskyexchange (známá "úspora" na poštovném, když už objednáváte :lol: :lol: :lol: ), tam je za £29.75 (+ to poštovné ovšem).

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 črc 2011, 09:36

Aroma:Ve vůni nasládlé koření, skořice.
Chuť:V chuti naprosto jasný a typický Fiddich, pokud jste od této značky pár kousků ochutnali, myslím, že by jste ji ve slepém testu jasně rozpoznali.
Shrnutí:Velmi příjemná whisky.
Body:83
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zivak
New-make
New-make

Re: Glenfiddich 14 yo Rich Oak

Příspěvek od zivak » 05 pro 2011, 21:41

Tak moje hodnocení této whisky
[autor]Živák[/autor]
Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16045
Aroma:trochu kouře, silný marcipán (to bude asi ta skořice co mají ostatní ;) ) (20 b)
Chuť:velmi silná, intenzivní a tvrdá dubová chuť ale na pozadí pořád typicky glenfiddich (21 b)
Dozvuk:dlouhý opět intenzivní, tentokrát na pozadí trochu trpký jakoby kapka citrónu ale každopádně velmi príjemný (22 b)
Shrnutí:velice intenzivní whisky s výraznou chuťí a výborným dozvukem který vás bude dlouho laskat na jazyku (21 b)
Body:84
Naposledy upravil(a) zivak dne 26 dub 2012, 10:13, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 led 2012, 16:24

40. whisky posezení s Netharem je na světě:

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 16 led 2012, 18:34

Móc pěkné video. Škoda, že nebylo zveřejněno v plné, nesestřihané verzi :shock: .

Odpovědět