Glenmorangie Madeira finish - old label

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Glenmorangie Madeira finish - old label

Příspěvek od Shargard » 16 kvě 2011, 16:56

Opět zdravím milovníky vody živata. Dnes si uděláme malou odbočku od ochutnávek na přání a podíváme se na lahev, kterou jsem nedávno získal. Jedná se o starší plnění, které už není tak snadné dnes sehnat. Spíš sehnat za rozumnou cenu. Tohle plnění se prodávalo v devadesátých letech a přesněji kolem roku 1994 nebo tak nějak. Cena se dnes pohybuje kolem 100 euro. Na mě se usmálo štěstí a koupil ji za 42. Jedná se o 12ti letou whisky, která dozrávala v sudech od vína Madeira. Ohromně jsem se těšil, ostatně jako na každou Glenmorangie. Tak se do toho pustíme.

Glenmoragnie Madeira wood finish (43%) - old green label

Obrázek
Aroma:jako první se vline vůně madeiry - sladší hroznovitá, velmi příjemná vůně, kořeněnost, medový dortík, tráva, citrusy, lehce dub
Chuť:první ze všeho medová sladkost, oříšky, pomeranč, lehká slanost, tmavá čokoláda, lehce připálená karamelka, celé je to v jemné až máslové textuře - tohle prostě miluju
Dozvuk:hřejivý, krátký,zprvu sladký, malinko sušší, oříškový, opět lehce slaný - typický prvek u Glenmorangie, hořká čokoláda s rozinkama, jemně dubový
Shrnutí:Neznám nic lepšího, kromě jedný věci, než když otvírám novou lahev a prvně nalévám do skleničky doušek whisky. To je zvuk. Bože. Nevím jestli to má někdo stejně, ale tohle prostě zbožňuju. Když ochutnávám tuhle značku vždycky se mi dostane parádního zážitku z komplexnosti Glenmorangie a nejinak tomu bylo tady. Zatím jsem neměl možnost ochutnat novější plnění, ale tohle je skvělé. Krátký dozvuk je zde špíš k dobru, protože se musíte napít znovu a znovu. A umíte si představit kdybych čekal 5-10 min. Nemyslitelné . Na whiskybase jsem ji ohodnotil 85, ale jak ji stále ochutnávám musel jsem přidat. Je to jedna z těch whisky, které se nemůžete nabažit. Do tohohle skvostu rozhodně vodu nepřidávat!
Body:88
Slainte Mhath
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenmorangie Madeira finish - old label

Příspěvek od Nethar » 16 kvě 2011, 17:12

Tohle je nespravedlivé, takovéhle recenze by se neměly vkládat, sbíhají se mi sliny ;-)
Jak víme, Glenmorangie přišla nedávno se zcela novou sadou svých produktů a Madeira Finish mezi nimi asi opravdu už chybí. Přesto se dá ještě sehnat poměrně jednoduše za cenu kolem 1500 Kč v následujícím novějším provedení: http://www.whiskyfinder.eu/beverage.php?cmd=show&id=372 Znáš jej? Mohlo by být srovnatelné s tvým starým kouskem?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 16 kvě 2011, 17:16

Znám, ale jak jsem psal jiné plnění jsem zatím neochutnal. Ta moje je nejstarší plnění a po ní přisly ještě další 2 nebo 3. Ta z toho tvého odkazu je , alespoň co vím to nejnovější plnění. Jinak zelená tuba se zlatým písmem vypadá fakt cool. Myslím si, že víc než podobnost tam určitě bude.
Obrázek

čolek

Příspěvek od čolek » 16 kvě 2011, 20:02

Taky jsem dostal chuť ne nějaké Glenmorangie :D Bohužel mé je už vypito. Ale asi si aspoň nějaké přidám do svého pořadníku :)

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 20 říj 2011, 21:56

Dopil jsem svůj vzorek. Předpokládám, že to byla ta novější verze - potvrdit/vyvráti může Petr.... (0.7 l lahev prodává za 920, opět velmi příznivá cena)
Atraktivní vůně - cítím pardubický perník :) a také koření. Chuť medově sladká, trochu čokoláda. Celkově jemná, s krátkým dokončením. Pěkný kousek, u mě 84/100
Přílohy
glenmorangie-madeira-wood-07l1-4129-DetailImage.jpg
glenmorangie-madeira-wood-07l1-4129-DetailImage.jpg (52.17 KiB) Zobrazeno 4537 x

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 07 kvě 2012, 19:54

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenmorangie
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:sušené ovoce, marmeláda, oříšky, trocha koření, mírně nasládlá až suchá
Chuť:ovoce, citrusové tóny, koření, suchá
Dozvuk:středně dlouhý až dlouhý, citrusy, dřevitý, kořeněný, suchý
Shrnutí:pro mě asi nejlepší Glenmorangie Wood Finish ze staršího plnění (sherry, madeira, port, burgundy), po naředění je mírně sladší a méně kořeněná
Body:83

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 zář 2013, 21:10

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14983
Barva:
Aroma:Vůně je prostě famózní, plná medu, lískových ořechů, místy až kůže, přezrálé fíky a datle, perník, mandle. Tohle je prostě k sežrání, mohl bych k ní čichat znovu a znovu, užívám si tu vůni, pro mě je úplně opojná. (92 b)
Chuť:Suchá, ostrá, kořenitá, peprná. Suchost se stává ještě sušší, tak nějak pouštně vyprahlá, peprná s hořkočokoládovým suchým dozvukem. (83 b)
Body:87
Shrnutí:Na whiskyfestivalu jsem měl v té nepřeberné nabídce šťastnou ruku při výběru tohoto vzorku. Měl jsem plnění maličko jiné, z litrové lahve. Pro mě nejlepší Glenmorangie, co jsem zatím chutnal , Originál jsem hodnotil 75b, 10y 79b a Quinta Ruban 81b, takže je to v rámci této palírny výrazný skok kupředu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 17 říj 2013, 23:29

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenmorangie
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Jemné aroma obchodu s umělou kožešinou, trochu ořechy a mírně i pouťové sladkosti.
Chuť:Hořkost přejede přes jazyk a hned zmizí (navrátí se v plné formě na počátku dozvuku - ale o tom později), objeví se motiv tabáku a končí to jemnou ovocnou příchutí.... kiwi?
Dozvuk:Co se dostaví na začátku jsme si již řekli, ale konec je veskrze příjemnej.
Shrnutí:Hodně dobrá whisky, u níž si velmi dobře dokázali poradit s vrozenou hořkostí Glenmorangie.
Body:85
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 05 kvě 2014, 19:22

Touto whisky jsem zahajoval páteční ochutnávání na WF2014, před tím jsem se nějak nedokázal s touto palírnou skamarádit, ale toto plnění mi sedlo.

Odpovědět