Southern Comfort Reserve

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Southern Comfort Reserve

Příspěvek od Nethar » 12 kvě 2014, 20:13

Whisky likér
Jak tak koukám, tak klasický Southern Comfort má 35%. Tenhle vzorek od Petra je nazvaný "Southern Comfort Reserve" a má 40%, možný obrázek lahve přikládám. Ale na oficiálním webu jsem jej už nenašel, možná nějaká starší verze, teď tam ve 40% ukazují trochu jinou desginovou verzi "Southern Comfort Special Reserve".
southerncomfort.jpg
southerncomfort.jpg (16.83 KiB) Zobrazeno 1616 x
Web:http://www.southerncomfort.com
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Sladké koření, v prvním dojmu mě napadne Drambuie, třeba je recept trochu podobný (minimálně tou whisk(e)y). Ovocné (a to není nic skrytého, co lovíme ve sklence s whisky, to je férové normální ovoce), pomerančová kůra, med. Hřebíček, vanilka, kardamom, skořice, badyán, whatever you want.
Chuť:Nečekal jsem, že to bude až tak hutné a sladké, ale je. Medové, velmi sladce pomerančové (podle informací na webu by to mělo být asi broskvové), mazlavé.
Dozvuk:Dlouhý, sladký, kořenitý, bylinkový, pohodově mlsavý.
Shrnutí:Zdrojem by měl být šestiletý bourbon a můžu říct, že tohle je správný způsob, jak by se měl bourbon zpracovávat :-) Na normální popíjení opět velké lepidlo, jedna sklenka a dost. Ale může být i velmi zajímavou aromatickou přísadou do míchaných nápojů. Kdo si doma tajně a spokojeně lepíte ústa s Drambuie, máte tu možného náhradníka.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Southern Comfort Reserve

Příspěvek od Króča » 12 kvě 2014, 21:13

Nethar píše:Zdrojem by měl být šestiletý bourbon a můžu říct, že tohle je správný způsob, jak by se měl bourbon zpracovávat :-)
:snooty:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět