Arcane Delicatissime

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Arcane Delicatissime

Příspěvek od Hunter » 18 kvě 2014, 10:16

Obrázek
Web:http://arcanerum.com/pages/rum-arcane.html
Barva:
Alkohol:41 %
Původ:Mauricius
Aroma:Vůně je hodně sladká, čokoládové bonbóny, rozpuštěné Bari mandle. Tahle zvláštní vůně je vlastně poznávací značkou rumů Arcane. K tomu trocha máty, a jak poznamenal josé, kůra syrového dřeva, míza (má pravdu, je to tam, nebo mi to jen vsugeroval :-) ), cítím i lehkou peprnost. (87 b)
Chuť:Nasládlá, jemná, čerstvá, svěží, s lehkým vlivem koření a mírnou pikantní peprností v dochuti. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Ochutnáno na vydařené rumové degustaci u josého v Hořicích, což byla neformální akcička domluvená na Whiskyfestivalu. Toto byl čtvrtý panák ochutnávky. Vybral jsem si tento vzorek z josého bohaté nabídky schválně, protože v roce 2012 jsem vám představil Arcane 12y Extraroma, což je starší bratříček Delicatissime. Už tehdy jsem chválil originalitu, ta je stejná i zde. Mladší Delicatissime je světlejší, o něco lehčí, starší je prostě vyzrálejší a chuťově i aromaticky o kus dál.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Arcane Delicatissime

Příspěvek od josé » 02 úno 2017, 22:27

Web:http://arcanerum.com/
Alkohol:41 %
Původ:Mauricius
Velikost:lahev
Aroma:sušší lakované dřevo. výrazná třtinová zelenost, míza. nasládlé, práškové kakao (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3. odpovídá vůni. nasládlá zelená třtina. dřevo, nahořklost kakaa a šťavnatost grepové slupky. lehce pitelný (b.2/4)
Dozvuk:sladší, velmi čokoládový s patrnou stopou třtiny. mátově větrový. mandarinka. mírná zemitost. (b.1/2)
Shrnutí:zraje pouhých 18 měsíců. oproti dvanáctce (byť soleře) méně sladký, více svěží, mladý. po přechutnání obou bych osobně dal přednost starší variantě. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Odpovědět