Ardbeg Auriverdes

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Ardbeg Auriverdes

Příspěvek od josé » 02 črc 2014, 19:39

auriverdes.jpg
auriverdes.jpg (9.59 KiB) Zobrazeno 4070 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54178
Web:http://www.ardbeg.com
Alkohol:49.9 %
Velikost:vzorek
Aroma:příjmení Ardbeg se nezapře: rašelina, kouř a medicínka v první řadě. zpoza toho vykukuje ovocnost. ovocnost jako styl, nemůžu druhově říct například jablková, hrušková. jakási neurčitá směska, až uměle působící, želé bonbóny, kyselé žížalky
Chuť:samozřejmě spousta kouře, ale jinak nic extra. ostrá lihová, bez hutnějšího těla. žádný potažený jazyk, olejnatost. naopak působí spíše řídce. po naředění je díky nižšímu poměru alkoholu pitelnější, ale vyleze hořkost.
Dozvuk:dlouhý, zakouřený, nahořklý
Shrnutí:ochutnáno v olomouckém Black Stuffu. souběžně porovnáváno s Uigedailem, kde Auriverdes jednoznačně prohrál. špatná whisky to není. nicméně lepší se rozhodně nestane pokud z ní nafouknete bublinu, obalíte ji aurou jedinečnosti, exkluzivity, nedostupnosti a navíc ji pozlatíte (ačkoliv má lahev byla zelená). poměr cena/výkon hovoří jednoznačně. jsem konzument, ne sběratel a tohle vám prostě nebaštím.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg Auriverdes

Příspěvek od Hunter » 02 črc 2014, 21:24

Pěkně josé, to rád slyším, že jsem ušetřil a o nic světoborného nepřišel. :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 črc 2014, 21:42

Ted nerozumim... To se jako da i nacinat a pit? Neblaznete! :-) Tohle uz nejsou whisky, ale uplne jine zbozi. Nahodou to ma stejny tvar :-) Pripadne ochutnej jeste tu zlatou, bude urcite lepsi :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 02 črc 2014, 21:58

Vždyť josé píše, že ochutnával v olomouckém Black Stuffu. Tam toho mají tolik, že to i otevírají, až na tu zlatou.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 črc 2014, 22:03

Tam maji Ardbegu tolik, ze ani nevedi, co s nima... Zeme zaslibena :-)))
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 05 črc 2014, 13:40

Já musím přiznat, že mě Auriverdes zklamal. Takový lehký pití na Ardbeg. Asi jsem měla veliký očekávání.
Obrázek

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 08 kvě 2015, 12:56

16. vzorek na WF 2015 - MC Ardbeg
Aroma:Výrazně sladké
Chuť:Jemná, o poznání jemnější než všechny ostatní Ardbeg vzorky, chutná jako klasický Ardbeg, ale vrstev chutí je méně.
Dozvuk:Dlouhý
Shrnutí:Z testovaných asi nejslabší, ale přesto mi ta whisky chutná.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 08 kvě 2015, 13:51

salam15 píše:Z testovaných asi nejslabší, ale přesto mi ta whisky chutná.
Z testovaných byla nejslabší, aha, a přesto mu chutnala...takže když si to převedu na mé bodování, to by mohlo být nějakých 84 bodů....
Nic, nevšímejte si mě, já si začínám z vašich slovních popisů dolovat bodové hodnocení. Je to práce dost těžká, musím se naladit na vaše vlnové frekvence. :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 08 kvě 2015, 14:01

Hunter píše: Z testovaných byla nejslabší, aha, a přesto mu chutnala...takže když si to převedu na mé bodování, to by mohlo být nějakých 84 bodů....
Nic, nevšímejte si mě, já si začínám z vašich slovních popisů dolovat bodové hodnocení. Je to práce dost těžká, musím se naladit na vaše vlnové frekvence. :mrgreen:
Tak nějak to asi převedeno na body bude :-) Koneckonců na WB má 85 bodů u váženého průměru, jinak 86, což ale zhruba tak na stejno :p

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 02 říj 2017, 21:40

Aroma:Kouř s tóny gumy a horkého asfaltu a do toho něco sladkého až květinového, řekl bych vřesový med, možná dezertní víno. Aroma časem sládne až do Sauternových tónů.
Chuť:Postupný nástup chuti, oproti 10 yo, výrazné tóny fortifikovaného vína se promíchají s kouřem. Následuje tabák. Chuti se prolínají ve vlnách a všechno se míchá se vším, takový gruppenArdbeg. V závěru, který je i díky skoro 50 % ABV drsnější, uhelný se ozve zrající sýr (něco jako Munster třebas).
Dozvuk:Dlouhý kouřový, to se mi vysloveně líbí
Shrnutí:Testoval jsem dnes proti sobě tři lahve ze stáje dr. Billa - Auriverdes, 10 yo a Uigeadail. Tentokrát nikoliv na slepo - to si dáme příště a jsem upřímně zvědav, jak to skončí.

Auriverdes skončil na druhém místě díky komplexnější chuti a nádechu sherry/portského nebo jiného dezertního vína a komplexní ač jemnou chutí. Která snáze odolala vlivu Uigeadailu - na rozdíl od desítky mi po Uigeadailu Auriverdes stále přišel jako zajímavá whisky.

V hodnocení poměru cena/výkon je to ale samozřejmě trochu jinak - tam Auriverdes končí poslední s ohledem na svou omezenost a jeho cenu. Taky vám rozhodně neposkytne dvakrát tak dobrý zážitek oproti desítce, která stojí méně než polovic. Uigeadailu bych dal ale i v téhle kategorii první příčku, je to fakt dobrý pití a s ohledem na sílu nestojí zase tak moc.

Odpovědět