Laphroaig Select

Cyra
New-make
New-make

Laphroaig Select

Příspěvek od Cyra » 21 črc 2014, 19:53

Tak mi to nedalo a zajel jsem si do whiskyworldu pro novinku od Laphroaigu. A chyba to tedy nebyla :) .
select.png
select.png (43.98 KiB) Zobrazeno 4490 x
Odkazy: http://www.laphroaig.com/whiskies/select.aspx
http://www.whiskybase.com/whisky/54930/laphroaig-select
Aroma:Klasický Laphroaig, ale zde nasměrován více do ovocnosti (citrusy-limetka, banán). Také mandlový krém. Vanilka nechybí. Opálené dřevo, desinfekce.
Chuť:I zde typický Laphroaig. Nasládlý, s mořskou solí a vanilkou. Jemná štiplavost hutného kouře a citrusů.
Dozvuk:Dlouhý a mocný. Kouř, popel, opálené dřevo, opět limetky. Jemná nasládlost, jablka, mořské řasy, medicína, jód a minerály se špetkou pepře v závěru.
Shrnutí:Ve srovnání s QA (který mám rovněž doma)je celkově výraznější, hlavně v dozvuku, kde mi trochu připomíná Ardbeg 10y, asi tím spojením až tabákového kouře a citrusové ovocnosti. Délkou a výrazností dozvuku se podle mě vyrovná jak klasické 10y, tak zmíněnému Ardbegu. Pokud budu mít v brzké době k dispozici i L 10y, určitě vzájemně porovnám.

zyki
Znalec
Znalec

Re: Laphroaig Select

Příspěvek od zyki » 08 srp 2014, 10:30

Velikost:vzorek v Marpeku
Aroma:klasická dezinfekce doplněná vanilkou, ale není to přeslazené
Chuť:dezinfekce, vanilka je vystřídána bílou čokoládou
Dozvuk:nasládle dezinfekční
Shrnutí:pochutnal jsem si, ale u TW a PX se mi zdálo, že jdou zajímavějším směrem

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2014, 15:02

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54930
Web:http://www.laphroaig.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=laphroaig
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Oproti desítce bohatští v květinových a ovocných složkách, kyselejší, různá použitá dřeva asi zanechala svůj otisk a navoněnost tam prostě je. Na druhou stranu ovšem méně dezinfekční, což vám může u Laphroaigu chybět, ale není nutno mu to mít za zlé, prostě jde jinou cestou.
Chuť:Typický dobrý Laphroaig.
Dozvuk:V jednom kole se mi zdál mírně nahořklý v dozvuku, ale už se to neopakovalo, tak to byl spíše můj výpadek (nebo je dřevitější).
Shrnutí:Tváří v tvář desítce je trochu jiný (méně dezinfekce, více navoněňátek), ale drží krok a pít ho zvlášť, asi bych ho s ní bez problémů zaměnil. Za vzorek děkuji Cyrovi!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ulikos
New-make
New-make

Příspěvek od ulikos » 03 led 2015, 16:20

Tak už jsem zkusil a je to opravdu masakr.

Aroma:desinfekce,rašelina, kouř,trochu ovocnosti.

Chuť:spálené dřevo,jakobych kousal uhlí,spálené párky na ohni :D

Dozvuk:Hodně dlouhý a kouřový.Krom mě málokomu chutnala :D

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2015, 19:02

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/54930
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Naředěná rašelina, hodně pouťově cukrovovatové sladkosti, asi tak 10-15% jódovosti z klasické desítky, nakyslost a něco málo kouře. Největší výtku mám k tomu řídkému dojmu, ale nemůžu říct, že mi to vůbec nevoní,stále je to ještě O.K. (84 b)
Chuť:Opět ta řídkost...chuť je ještě víc rozředěná, než vůně, tohle už je jen pouhý odvar z Laphroaigu, jako by jste si udělali kafe z již 2x přelitého lógru. Jasně, trošku přeháním, protože mě tenhle trend opravdu štve, ale bez debat je, že tahle whisky jde ještě níž, než si to dovolili v palírně u QA casku, a už tam jsem se čertil. (82 b)
Body:83
Shrnutí:V absolutním měřítku stále slušné, pitelné, ale když pomyslím, že tohle je Laphroaig, tak se jen děsím, kam až jsou schopní v téhle palírně zajít a co za vodičku vytáhnou někdy příště. Tohle je další plivanec do tváře tvrdému jádru příznivců brutálního a nekompromisního Laphroaigu. Tuhle sračku si nekoupím už z principu, navíc cenový rozdíl mezi ní a 10 yo je mizivý, kvalitativní skok pak obrovský. Ještě že jsem nekoupil láhev, ale jen vzorek na Whiskyfestivalu 2015.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 19 kvě 2015, 19:58

No jestli ma whisky s takovymhle popisem 83 bodů, tak to se hrozim cokoliv co má pod 83 o vůbec ochutnat
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2015, 20:03

Vždyť píšu, že je to v absolutním měřítku stále slušné...prostě na premianta třídy, o kterém vím, že má na mnohem víc, musím být přísnější. Ale na body to nemá vliv, ty mám nastavené pro všechny stejně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 19 kvě 2015, 20:12

Já tě mám trochu na dobírku :-). Je to zajímavý, musím to někdy zkusit i na slepo, ale mně ten rozdíl mezi desítkou a selectem nepřijde nijak dramatický - jen v selectu je výraznější dřevo. Takhle jako ty bych ho nestrhal. Tys ho na slepo měl? Stejně si myslím, že tak do dvou let desítku přestanou dělat a Select bude jeho náhrada :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 kvě 2015, 20:59

Oni to tak nějak zkusili, jak se to ujme a přijde mi, že na to všichni začali nadávat už z principu ještě před tím, než se to začalo pořádně prodávat. Teď musejí v Laphroaigu přijít s jinou náhradou, třeba Laphroaig Vivisect ;-), což bude přejmenovaný Select ;-) Já naslepo neměl, ale porovnával jsem je vůči sobě s desítkou a jak jsem psal výš, přijdou mi vcelku srovnatelné. A jestli nejsou, za pár let budou, však staré desítce dal Hunter 95, té, se kterou jsem porovnával já 90, až bude další edice, dostane 85 a nakonec Laphroaig docílí toho, že radši než nepovedené desítky ze zbylých špatných sudů budeme pít vymazlené mladé Selecty. Někdy se do nich asi zase pustím, nejlíp i naslepo, tohle je typická flaška, kdy očekávání dělá divy. Stejně tak bych rád porovnal Talisker Skye proti desítce, Stormu, a tak, ono to je taky myslím kolikrát trochu hon na čarodějnice, teď to jenom rozeznat. Což nic nemění na tom, že každý rok jiné NAS plnění fuj a whisky průmysl jde do pekel fuj a limitované edice fuj, ale dneska se nebudu rozčilovat :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2015, 21:02

Neměl jsem ho naslepo. A nestraš.

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět