White Horse

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
zyki
Znalec
Znalec

White Horse

Příspěvek od zyki » 19 srp 2014, 21:42

whitehorse.jpg
whitehorse.jpg (18.04 KiB) Zobrazeno 2938 x
Velikost:láhev
Alkohol:40 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53813
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=white-horse
Aroma:nedozrálá švestka, která postupně sládne, trocha tabáku, časem se přidá lakované dřevo
Chuť:ostřejší než aroma, zvýrazní se lakované dřevo, náznak kouře, něco sladkého (švestka dozrála), lehká stopa smetany s karamelem
Dozvuk:relativně kratší, ale příjemný, vrací se nezralá švestka se stopou kouře
Shrnutí:můj nejoblíbenější blend, dá se pořídit za rozumnou cenu

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: White Horse

Příspěvek od Kobalt » 18 čer 2015, 21:10

Jeden z nejlepších blendů, co jsem ochutnal, není ale moc běžně k dostání. Měli jsme ho na jedné oslavě a mizel dost rychle, ani jsem ho nezvládl zdegustovat :)
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 28 pro 2015, 22:21

Při jednom nákupu v Hyvecu jsem přihodil do košíku miniaturu White Horse, hlavně kvůli údajné přítomnosti Lagavulinu. [wb]
Aroma:sladká, opravdu cítím švestku a dost výrazný lak, po chvíli ve sklenici švestka ustupuje a objevuje se vanilka
Chuť:nasládlá, středně intenzivní kouř, citrusy, ke konci příjemně hořkne
Dozvuk:delší, znovu se objevuje švestka, dřevo, kouř
Shrnutí:Dost mě překvapuje vůně švestek a ikdyž si myslím, že do whisky nepatří, sem docela pasuje. Určitě zajímavý blend, výborný poměr cena/výkon. Vůbec bych neměl problém dát si ji v hospodě a klidně i doma (na rozdíl od jiných blendů).

Kolda
New-make
New-make

Příspěvek od Kolda » 13 zář 2016, 11:39

Vzhledem ke kladnému hodnocení této whisky jsem přihodil k nákupu jednu lahev na takovéto nenáročné popíjení. Z počátku mne zaujala v chuti neobvyklá švestkovitost, se kterou jsem se zatím u žádné jiné whisky nesetkal. Jak jsem se ale propíjel lahví, tak mi tato sladkost začala dost vadit a jsem celkem rád, že už je lahev prázdná, další určitě pořizovat nebudu.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 26 bře 2017, 16:04

Barva:
Aroma:slabé a nevýrazné, len v náznakoch čokoláda, drevo
Chuť:nezaujímavá, znovu len náznaky a znovu len čokoláda, sušené hrozienka, to všetko ľahko podmaznuté lacnou liehovosťou
Shrnutí:priemerný blend, zaujímavý snáď len cenou (1l/450Kč), ale základný Grants je na tom cenovo rovnako a podľa mňa lepší. Ak by WH okolo svojho produktu nerozprestrelo rafinovanú legendu o "srdci z Lagavulin" (ktorého dávka je pravdepodobne na hranici homeopatie) tak by o WH pravdepodobne nezavadil nikto kto práve nie je v brutálnej objemovej fázi - na tú neurazí, čo možem potvrdiť.

nobynoblhoch
New-make
New-make

Příspěvek od nobynoblhoch » 15 črc 2019, 13:17

Ochutnáno a musím dát za pravdu buddhovi. Průměrný blend...lakovost,lihovost.... zjevně změna receptury...po kouři,soli atd ani vidu.... nedoporučuji....lagavulin? Možná to vedle něj stalo v regálu

Odpovědět