Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
čmáral
New-make
New-make
Příspěvky: 76
Registrován: 10 dub 2013, 16:07

Kde jste seděli a co jste tam pili ...

Příspěvek od čmáral »

Nevím, jestli jsem tady na fóru toto téma přehlídnul ... Případně se omlouvám, téma smažu! Nebylo by třeba fajn, že by se zde účastníci fóra informovali o tom, kde možno spočinout u trochu větší nabídky kvalitního pití? Já byl pět dní na kolech v Herlíkovicích v Krkonoších a zamýšlel jsem původně ochutnávku piva pivovaru, okolo kterého jsme jeli a který se nacházel nedaleko našeho ubytování. Jednalo se o soukromý pivovar Hendrych, o jeho pivní bar. Pivo měli výborné! Hned ode dvěří do pivního baru mne ale překvapily láhve pití, o kterém zde čtu. Mnohé už jsem znal, ale postupně jsem ochutnal: Macallan 12yo, Highland Park 18yo, Talisker Storm a na cestu to spláchnul skleničkou Peat Monster. Pokud tedy budete mít někdo cestu do Vrchlabí či Herlíkovic, tento sympatický koutek navštivte! Tedy: pivovar Hendrych!
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od salam15 »

Já mám zkušenost s jejich pivem a z tohoto pohledu mohu tedy návštěvu pivovaru taktéž doporučit, i když jsem tam nikdá nebyl (a ten výběr SMW na baru mne tedy potěšil, zajedu tam asi brzy)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od josé »

nevím, do jaké míry mají aktuální webovky, ale výběr na lístku slušný, to se musí nechat: whisk(e)y a rum
párkrát jsme jeli okolo pracovně do Špindlu. akorát že dopoledne a samozřejmě autem. to pak přejdou všechny chutě. každopádně dík za tip. jinak v lístku mě krom omluvitelného laphroaigu bez "a" dostala glenmorangie "La Santa" :lol:
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od salam15 »

Moje řeč Santa je chlap, takže to má být "le Santa". Ale za to by asi Francouzi zabíjeli :violin:
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Radek »

Na Mírově....
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Rog »

Včera som sa konečne dostal k tomu, že som si doprial posedenie tu: http://zumzum.cz/.
Po rumovej stránke asi ťažko v rámci Prahy prekonateľný podnik. Čo sa týka whisky, tak okrem nejakých blendov a bourbonov majú zo single maltiek momentálne Dalmore 12yo, Laphroaig 10 yo a Connemara peatet. Cena do stovky ;) .
Rozmýšľajú, že to rozšíria o nejaké Nikky. Prostredie príjemné, je to menší podnik, ktorý sa zapĺňa asi v pokročilejší čas večera. Sklo majú aj degustačné rumové, takže problém to nie je. Vodu k drinkom nepodávajú, je potrebné si ju kúpiť.
Ja som si dal Dalmore a potom Krakena. 8-)
Isto sa tam ešte zastavím.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od josé »

minulý víkend jsem byl na otočku v Praze. a protože v Marpeku mají v neděli zavřeno, byla volba náhradního programu jasná. výšeuvedený Zum Zum bar v Žitné, na jehož návštěvu jsem měl už dlouho spadeno. připadal jsem si jako v říši divů. bar útulný, lahve rumu kam oko pohlédne, výběr úžasný, ceny celkem rozumné. obsluha příjemná, rumů znalá, ochotná. navíc v neděli vpodvečer jsem tam byl úplně sám. až později dorazila skupinka cizinců. jen jsem litoval, že mi na návštěvu nezbylo moc času. krom půlhodinového čtení rumového lístku jsem si dal jen 3 kousky (recenze nahodím) a musel mazat na metro. dva ze tří jsem dokonce trefil, že museli kvůli mě ochotně načnout novou lahev, takže žádné větráky. po nabídce whisky jsem ani nekoukal. proč taky, že? s klidným svědomím můžu všem milovníkům rumů návštěvu doporučit. já jsem tam rozhodně nebyl naposledy. jen škoda, že do tej Prahy nejezdím tak často.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Mille
Znalec
Znalec
Příspěvky: 265
Registrován: 10 črc 2012, 20:24
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Mille »

Whisky Cafe L&B v Amsterdamu je skvělý podnik, dal jsem si dva panaky - paráda (ten "Iljič" byl teda fest nakouřenej).
Díky Jerrymu za doporučení!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mille
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Fileta »

Včera jsem navštívil Bodlák pub Moravičany. Stylový interiér ve dřevě, s krbem uprostřed a restaurovanou Jawou 175. Základní nabídka jednosladové whisky nebo třtinového rumu za lidové ceny (např. Glenmorangie 10 yo za 90, Lafrojg 10 yo 95, Zacapa 23 yo 100).
Odkaz: https://www.facebook.com/Bodlak-PUB-940390376055558/
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Kde jste seděli a a co jste tam pili ...

Příspěvek od Rog »

Recenzie Pražských whisky barov... https://pubagent.cz/blog/probudte-v-sob ... na-whisky/
Chýbajú tam klasiky jako Whisky and Kilt, Bar and Books aj iné, ale zaujímavé čítanie.
Odpovědět