Volba whisky roku - diskuze

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psychos
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 32
Registrován: 01 čer 2021, 10:38
Bydliště: Bratislava

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Psychos »

Velmi pekne, vidim ze Springbank 10yo Local Barley Sherry a Redbreast 27yo boli tento rok vseobecne dost oblubene :)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od lalos »

Díky, je to krásné :text-thankyoublue: :text-thankyouyellow:
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Jsem rád, že se líbí. Je to vrchol mého designerského umění. Ve světě programátora, co nepozná některé barvy od sebe, je to něco jako Mona Lisa :-)

I bych sám za sebe řekl, že ten společný žebříček narozdíl od mnoha různých chudých kategorií mi vyhovuje mnohem více, ale to je asi individuální.

Jak vidno, letošní Whisky roku ovládlo v kategorii Online něco, co se nazývá Whisky Essence. Nevím přesně o co jde, ale jistě to za svůj úspěch vděčí hlavně hostům, kteří tam byli nejvíckrát.

Dále je hvězdou výskytů pochopitelně Gold Cock 2008 10 yo RV VOC Pálava, zcela zaslouženě, hlavně v kategorii poměr cena/výkon, kde je neporazitelný i kdyby stál 5000, protože mít vlastní lahvování, o tom se jiným menším sociálním sítím jako je třeba Facebook nebo Instagram jenom zdá.

V té hlavní kategorii potom kromě vynikající whisky "(neuděleno)" kraluje jak už bylo řečeno Redbreast 27 yo spolu se Springbankem 10 yo Local Barley. Nedaleko od nich je ale i Ledaig Rioja Cask Finish či třeba Glenmorangie 12 yo Malaga Cask Finish.

Ať tak či onak, užívejte své žebříčky, děkuji vám za účast a snad zase za rok to dáme do kupy.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Nechce se toho zase jako každý rok někdo nový ujmout a udělat to graficky hezký? :-)
A chcete to vůbec, když je Panák roku a Czech National Spirits Competition? :-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od nidan »

nezapomínej na pálenkafest :!:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od joy »

Nethar píše:Nechce se toho zase jako každý rok někdo nový ujmout a udělat to graficky hezký? :-)
A chcete to vůbec, když je Panák roku a Czech National Spirits Competition? :-)
CNSC: myslis tu akci pro cirhozou prolezle hlavy statu a vozralce politiky?

Palenka fest, kde bude 8 z 12 vzorku whisky new make? Avsak tahle akce ma aspon nejakou vypovidajici hodnotu a smysl narozdil od mastnacke CNSC.

Takze odpoved zni ANO.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Nethar »

Ano, chceš se toho ujmout? Super :-) Můžeš začít dělat na webovce ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od joy »

Rad bych, ale na tohle mam volsovy ruce i hlavu.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od Walter »

Nethar píše: 16 zář 2022, 15:15 Nechce se toho zase jako každý rok někdo nový ujmout a udělat to graficky hezký? :-)
A chcete to vůbec, když je Panák roku a Czech National Spirits Competition? :-)
Mně se líbila i ta loňská podoba. Klidně bych ji zachoval! Byla by škoda, kdyby zdejší fórum o svou "whisky roku" přišlo.

P. S. Třeba Zlatý panák mě nezaujal. Komenský by plakal... Omlouvám se za upřímnost.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Volba whisky roku - diskuze

Příspěvek od salam15 »

Jsem se musel jít podívat, jak to vypadalo minulý rok. A překvapilo mě, co jste všichni měli s tím Springbank Local Barley, a pak jsem zjistil, že to byl ten ten z roku 2020, což dává smysl, páč ten z roku 2021 nestál za moc. No a celkově - všechny žebříčky stojí za hov*o. Nejvíc za něj stojí ty komerční. Zlatý panák nechci komentovat. Whisky roku je trochu jiná, je to taková časová kapsle preferencí a zkušeností každého z nás. Třeba Nethar a Nidan tam letos budou po třech letech zase flexit tím, co drahého vypili za paušál na Whisky show v Londýně a já se k nim asi taky přidám;-). Každopádně bych jsem pro zachování whisky roku na fóru v jakékoliv podobě a ta z minulého roku mi přijde OK.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět