Black Ram

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cyra
New-make
New-make
Příspěvky: 120
Registrován: 18 říj 2013, 11:39

Black Ram

Příspěvek od Cyra »

Black Ram Whisky. Tak k tomuhle jsem se dostal úplně náhodou. Rodiče to měli na chalupě schovaný někde mezi skleničkama ve skříni. Kdysi dostali 100 ml minaturu s tímhle "skvostem", ani to neotevřeli. Nedávno jsem hledal vhodné sklo na rum, který jsem přivezl tátovi a našel jsem to. Black Ram je whisky z Bulharska! Nijak zvlášť jsem po informacích nepátral. Ono toho na netu ani moc není.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... l-blackram
Aroma:Dortík kupovaný v supermarketu - taková umělá vanilka pokapaná citronkou a Okenou. Líh. Působí to až nebezpečně a skoro se bojím napít
Chuť:Ale v chuti je to o dost lepší. Jemná sladší, lehká chuť. Opět ždibec vanilky a citrusů, k tomu ale zalitých jemnou vodkou (ne vodou)!.
Dozvuk:Pořád do sladka. Vodka ochucená cukrem, s jemnou dávkou ovocného extraktu.
Shrnutí:V e-shopech se dá koupit celá lahev. Dělají i nějakou s medem (asi se inspirovali Jackem D.), ale mě bohatě stačil tento vzorek.

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6391
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Ram

Příspěvek od Hunter »

black ram_zpsjmvjcsnv.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/56967
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Podivná vůně, připomíná nějaké čistící prostředky, levný chlast, v druhé vlně trocha ředidla. Chemicky sladká a zároveň nahořklá vůně. Po pravdě vůbec neláká k napití, ale pro účely recenze jsem sebral všechnu odvahu a malý doušek bohatého vzorku okoštoval. (20 b)
Chuť:Obdobně bizarní jako vůně. Lihovina nejnižší kategorie, s hrůzostrašnou dochutí škrábající v krku. Šklebil jsem se u toho odporem. Sorry Cyro,zbytek jsem musel vylít. (20 b)
Body:20
Shrnutí:Zdá se, že laťku nejhnusnějších whisek je pořád kam posouvat, zdálo se to nemožné, ale soudruzi z Bulharské lidové republiky to zvládli.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 195
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Ram

Příspěvek od Petr KomáreK »

Black Ram 40%
Bulharsko
blackram01.jpg
blackram01.jpg (35.03 KiB) Zobrazeno 121 x
První dojem je aroma umělé sladkosti, které je ale rychle vystřídáno lihem, skoro až technickým lihem stříhnutým okenou. V pozadí zůstala ta umělá sladkost a hořkost. Aroma je hořké, lihové, nepříjemné a připadám si, jak když meju okna. Chuť je lepší než aroma, které od napití spíže odrazovalo. Chuť celkem jemná, sladká, ale tak nějak uměle, trochu citrusů, ale jinak spíše plochá. Přeslazená. Závěr nepříjemně štiplavý, tak aby ho člověk hned spláchl douškem vody, ale i tak stále lehce doznívá. V puse zůstává nepříjemná sladkost. Dopíjet se mi to nechce. Celkově velmi nepovedená whisky. Styl levných lihovin a při tom je prezentována jako lepší bulharská whisky.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... -black-ram
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět