Trois Rivières Ambré

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Trois Rivières Ambré

Příspěvek od Hunter » 31 říj 2014, 16:25

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
Aroma:Oproti La Favorite je to více svěží, medově-dřevitě-ovocná vůně, pak peprná. Je cítit i šťáva z cukrové třtiny, pod tím hlubší živočišné tóny (zmoklý pes, obojek nebo tak něco). (84 b)
Chuť:Ovoce s medem, pak chuť přechází do stylu brandy (přepálené hrozny), mírně peprnost a pak se po jazyku přežene ten typicky zvláštní agricole závoj. Oproti La Favorite je zde
jemnější, není to tak roztěkané, zde je uhlazenější. Je to i sladší a je zde znát příchuť šťávy cukrové třiny. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Další Martinik, zde už jsem spokojenější než s La Favorite, možná lahvi postupně přijdu víc na chuť, až si na dochuť víc zvyknu. Zajímavá kombinace nasládlosti a peprnosti se mi líbí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Trois Rivières Ambré

Příspěvek od josé » 01 lis 2014, 20:56

Agricole rhum z ostroma Martinik. Zrál 18 měsíců v dubových sudech. Palírna Trois Rivières má povedené www stránky i v angličtině. Na nich lze najít přehled produktů a plnění, info o výrobě, historii a spostu receptů na koktejly.
Web:http://www.plantationtroisrivieres.com
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
Velikost:vzorek
Aroma:záleží, jak moc strčíte nos do skleničky. jen tak zlehka nad sklenkou je vůně příjemná, karamelově a sirupovitě sladká, trochu vanilka. při hlubším nasátí je lihově ostrá, syrovější - syrové dřevo, třtina. dubové, kdoule. tahle "vrstevnatost" je zvláštní, líbí se mi hledat. při druhém přechutnání tu mám poznámku: nechat odvětrat, zlepší se.
po naředění: spíše kyselejší, bonpari (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, prvotní sladkost střídá zemitost, trocha jehliček, pepřovost a dřevo. celkově řidší, ne moc výrázná, nahořklá
po naředění: hořkne, takže tudy cesta nevede (b.1/4)
Dozvuk:nasládlý, hladký, hřejivý a až později opět kořenité dřevo a ta zvláštní zemitost (b.1/2)
Shrnutí:překvapilo mě hlavně více tváří ve vůni. na samotné popíjení je přecijen ještě poměrně hrubý. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět