Velho Barreiro Cachaca

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Velho Barreiro Cachaca

Příspěvek od Hunter » 18 pro 2014, 19:11

Obrázek

Cachaca (výslovnost [ˌkaˈʃasɐ], počeštěně [kašasa]) je brazilský národní alkoholický nápoj, jenž je velmi často přirovnáván k rumu. K výrobě se používá zelená cukrová třtina. Cukrová třtina se nejdřív lisuje, pak se nechává kvasit a nakonec prochází destilací. Nejkvalitnější druhy se nechávají dozrávat v sudech.
Slangově se Cachaça nazývá pinga, caninha nebo aguardente.

(Wikipedie)
Barva:
Alkohol:39 %
Původ:Brazílie
Aroma:Tohle s rumem, který znám, nemá vůbec nic společného. Připomíná mi hodně peckovou slivovici, spoustu jadérek, snad paraořechy a mandle. Vůně je i trochu laková. Je to dost nezvyklé, ale nemůžu říct, že by to bylo špatné. (72 b)
Chuť:Dost medová chuť, má v sobě i něco z grappy. Dost sladké, dost jemné (čekal jsem hrubší výraz), v dochuti mandle a jadérka z peckového ovoce. (74 b)
Body:73
Shrnutí:Do koktejlů to asi bude OK, na samotné popíjení mě to moc nezaujalo, i když zkušenost je to zajímavá. Ochutnal jsem vzorek zakoupený v českolipském baru Dno pytle 2.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Velho Barreiro Cachaca

Příspěvek od salam15 » 18 pro 2014, 20:07

Jo to není k pití (teda samotný), ale na koktejly (nejznámější je asi caipirinha) je to super :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět