Passport Scotch

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Passport Scotch

Příspěvek od Nethar » 30 kvě 2011, 18:42

passportScotch.jpg
passportScotch.jpg (14.56 KiB) Zobrazeno 4702 x
Levná skotská blended whisky
Aroma:broskve, květinky, zdá se obyčejně jednoduchá, ale přidává se tam i nějaký drobný hliněný tón, trochu kouře snad, v bodování jí to mírně pomůže, ale ten čerstvě nařezaný tvrzený polystyrén to spraví
Chuť:kouř v aroma se umně skrýval, ale v chuti už je to znatelnější (to je dobře), spolu s mírnou kyselostí
Dozvuk:sladce vanilkově kouřový dozvuk, trochu nápaditější na levnou blended whisku, ale na jazyku zůstává i hořkost, na kterou jsem bohužel hodně citlivý i u singlemaltek a nehodlám ji tolerovat
Shrnutí:překvapivě nápaditá míchaná whisky, kterou sráží do pekel hořkost
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Passport Scotch

Příspěvek od Hunter » 29 kvě 2014, 18:09

Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57197
Aroma:Uhlazená, jemná. Sláma, jemně citrusy, špetka kouře, trochu slad a nakonec i máta. Po vypití a odpaření ve sklence zůstalo lehké aroma kouře, udírny. (77 b)
Chuť:Chuť jemná, zakulacená, lehká. Sladová, vanilka. V dochuti ale přitlačí, objeví se příjemné dřevo, opět náznak kouře, překvapivě bez známek hořkosti. (79 b)
Shrnutí:Přímo jsem srovnával s Cutty Sark Prohibition Edition, ale cenový a kvalitativní rozdíl byl dost výrazný, ovšem zase dobré pro bodový rozestup. Passport je dost delikátní blend, kultivovaný, pije se dobře, lehce a určitě je to velmi dobrá alternativa k profláklým a známějším blendům. Mě zaujala. Kdybych vybíral mezi Ballantinkou Finest, Walkerem Red Label a Passportem, sáhnu po Passportce.Za vzorek děkuji josému.
Body:78
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 29 kvě 2014, 21:07

Ochutnal jsem loni, bylo tam něco, co mi vyloženě nesedlo. Kdybych vybíral mezi Ballantinkou Finest, Walkerem Red Label a Passportem, sáhnu po něčem jiném (např. White Horse).

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 29 kvě 2014, 21:14

I z tak omezeného výběru sis zyki dokázal vybrat to nejlepší a lahodné :lol:
Já bych volil Ballantinku. Passport byl tak nějak umělohmotně nahořklý a byl jsem rád, když zmizel.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 led 2015, 15:42

Ralfy dává 81. Třeba jako BenRiachu 12 Sherry Wood. Ale je to blend mark, on má jakési žebříčky zvlášť pro blendy a pro singlemaltky, jestli to chápu dobře. Nevím, jestli má i pro blended malt a jestli to jde nějak navzájem porovnat. https://www.youtube.com/watch?v=NWMv6B7aveY
Serge dává 55.

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 24 úno 2015, 08:39

Tak zrovna passportku mám ze skotských blendů nejradši, přijde mi kouřovĕjší než JW red label a taková celkovĕ příjemná. Možná ale nejsem objektivní. Umíme ji sehnat za velkoobchodní ceny a tak ji popíjíme na táborech po večerce u ohnĕ nebo ve srubu opřeni zádama o horkou pec a to se do limbickýho systému zapíše ...

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 22 zář 2016, 21:32

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57197
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:nasládlé, voňavé. výrazně ořechové s trochou ovocnosti. seno. opálené dřevo (b.1/3)
Chuť:plná, hladká. sladší vyvážená dřevitost, opět ořechy. lehce kouř. slazené mandle. vanilka. pikantní (b.1/4)
Dozvuk:sladší, dřevo. ořechový závin. pikantní s ozvěnou kouře (b.1/2)
Shrnutí:můj oblíbený blend nejen do placatice. je sladší, ne kyselá, charakter dřeva mi sedí. kouřovost potěší (b.1/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět