Ararat Nairi 20 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ararat Nairi 20 yo

Příspěvek od Hunter » 04 led 2015, 11:43

AraratNairi_zps1b70c3d4.jpg
Barva:
Web:http://www.araratbrandy.com/en/ararat/nairi
Původ:Arménie
Alkohol:40 %
Aroma:Višňový likér, višně v čokoládě, rozinky, nádech exotických dřevin, mleté vlašské ořechy, lesní med, nakyslé přezrálé ovoce. Vůně je plná,
hutná, hluboká a intenzívní, ovocná nakyslost jí pak dodává další rozměr. Krása. (94 b)
Chuť:Těžká nasládlost, silná čokoláda, sultánky, v dochuti pak hodně dřeva, ale i ta silná dřevitost se mi tu líbí, je zvláštně kořenitá a jakoby
šmrncnutá povidlama, čímž připomíná sherry Pedro Ximénez. (90 b)
Body:92
Shrnutí:Výborná brandy, tohle se mi líbí moc. Ještě jednou děkuji josému, že mi ji sehnal v Makru v akci tuším za nějakých 850 korun. Byl to skvělý nákup.

AraratNairi20yo_zps43229184.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Re: Ararat Nairi 20 yo

Příspěvek od zyki » 04 led 2015, 12:49

Když to čtu, sbíhají se mi sliny, budu si muset tuto láhev pořídit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 dub 2015, 19:08

Web:http://www.araratbrandy.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Velmi bohaté a intenzivní. Testoval jsem naslepo, před ochutnáním jsem ji považoval spíše za nějaký rum. Sladké, rozinkové, rumové. Ocas většinou bývá v chuti, tady je mírně dřevito-umělohmotný už ve vůni.
Chuť:Tady už je znát, že to opravdu není rum, takový nějaký mix rumu a metaxy. PX mi nepřipomíná, ale je to bohaté a sladké. Zase trochu umělohmotnosti v koncovce.
Dozvuk:Dlouhý a intenzivní.
Shrnutí:Brandy úplně nejsou mým oblíbeným pitím a nemám moc zkušeností na jejich hodnocení. Tohle je velmi povedené pití, co si pamatuju, tak mi ale snad desetiletý Akhtamar chutnal více. Tady už je té dřevitosti hraničící s umělohmotností na mě trochu moc. Ale chtělo by to víc než jeden vzorek. Huntere, chtělo by to víc než jeden vzorek :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 21 úno 2016, 11:22

Nairi, brandy pojmenovaná po zemi v oblasti dnešní Arménie za dob starověké Asýrie.
Podnik:Kozlovna Písek
Aroma:Silná těžká sladká vůně. Těžké sladké víno, přezrálé namačkané hrozny, sladké třešně, staré dřevo, tmavá kakaová čokoláda.
Chuť:Sladká, silná a jemná, ale lehce perlivá. Víno, hodně hořká tmavá čokoláda, sladké víno.
Dozvuk:Těžké víno a nějaké přezrálé ovoce, zatuchlé dřevo a hlavně spousta hořké čokolády.
Shrnutí:Silná, bohatá a těžká (lehce zatuchlá) brandy. Úžasná ve vůni, opravdu dobrá v chuti. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že desetiletý Akhtamar je mnohem živější, zábavnější a na běžné popíjení vhodnější. Chtěl bych ochutnat Araraty věkově mezi nimi, patnáctiletý Vaspurakan a směs 10 až 40 let starých brandy Dvin.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 02 zář 2016, 11:31, celkem upraveno 1 x.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 10 dub 2016, 11:53

Aroma:sladké. karamel, čokoláda. plné ovocné - švestky a třešně. sloupnutá pomerančová kůra. dřevo. skořice, vanilka (b.2/3)
Chuť:dřevitější. lehce nakyslé. ovocné, třešně. sládne. příjemně hřejivé. kořenité (b.3/4)
Dozvuk:pikantní dřevo, čokoláda (b.1/2)
Shrnutí:ve slepém testu 10 vs. 20 je dvacítka hutnější, intenzívnější, uhlazenější. v chuti je více dřeva. oboje dobré pití za příjemnou cenu. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět