Knob Creek 9 yo

Americké pití
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Knob Creek 9 yo

Příspěvek od Nethar » 30 kvě 2011, 19:00

knobCreek9.jpg
knobCreek9.jpg (17.65 KiB) Zobrazeno 5504 x
Devítiletý americký bourbon Knob Creek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15115
Web:http://www.knobcreek.com/
Aroma:řekněme si to na rovinu, tohle není můj šálek kávy, ač je to asi dobrý, takže si na závěr možná nějaký body přičtětě. Silná sladká umělá vůně bourbonu, sušená jablka a sušené švestky, úžasná škořice, med a jakýsi hodně sladký kompot od maminky, možná dýňový, možná s rumovou trestí, ano, rum. Turecký med. Je to super, jen by nevadilo ztlumit "hlasitost" na polovinu
Chuť:koušu koření, možná jsem rozkousnul přímo kuličku nového koření, a pak sušené borůvky... přesně se mi vybavilo, když jsem je musel jíst v dětství při průjmu (nehledejte přímou souvislost průjmu s tímto bourbonem)
Dozvuk:sladký, zastřený kouřem, zůstávají ty sušené borůvky, o poznání mírnější než byla vůně, čím déle čekáte, tím je bohužel takový nějaký umělejší, ale v klidu
Shrnutí:pomineme-li skutečnost, že bourbony zatím nemám rád, tohle je kvalitní kousek, já mu nic nezazlívám, prostě se jenom narodil ve špatným státě
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Knob Creek 9 yo

Příspěvek od Nethar » 30 kvě 2011, 19:02

Ještě jednou radši opakuji, že z tohohle bourbonu mám dobrý pocit, je to dle mého kvalitní pití, subjektivně mi ale moc nechutná, pro tu přehnanou vůni. Ztlumit ji trochu a vyšvihne to celkové vyznění mnohem výše a i bodování by bylo asi úžasné, protože těch zajímavých vůní se tam honí opravdu hodně. Bourbon - to zatím prostě není moje gusto.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 kvě 2011, 19:04

Když už jsem se rozkecal... vonět k němu z vyprázdněné sklenky už je super ;-) To by bylo hodnocení lepší :-D

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 30 kvě 2011, 20:17

Vcelku zajímavý. Moje poslední zkušenost s bourbonem byla obyč Four Roses a taky mi dost vadila ta umělá vůně. Jinak taky moc rád čichám k prázdným skleničkám, obzvlášť když se zbytky vypaří a zůstane v nich ta nádherná sladovitost a další vůně. Zrovna mě napadlo, že bychom mohli dát dohromady nějaké desatero pro miloívníky whisky nebo tak něco. Do budoucna mám v plánu určitě nějaké bourbony vyzkoušet. Pár kousků od Buffalo trace vypadá hodně slušně.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 02 čer 2011, 12:52

Jsem rád, že jste nakousli to očichávání prázdné sklenky po té, když se odpaří alkohol. To je opravdu kapitola sama pro sebe, někdy je to nádhera ještě i druhý den ráno. Takový Laphroaig je na to snad přímo stvořený, to samé BenRiach SherryWood, k nakousnutí...Už jsem přemýšlel, že bych na to měl mít samostatnou kategorii pro hodnocení :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 22 srp 2011, 21:31

Aroma:typická bourbonovitost s lehkou mastnou stopou na okraji, kostelní zatuchlost a mix spíše kyselejšího spektra tropického ovoce, zastřené dřevo (kostel)
Chuť:výrazněji nakyslá s dřevěnným podtextem, příhodná suchost, jogurtové oplatky a při delším pobytu na jazyku se zjevuje skořice
Dozvuk:kyselost překrytá mastným závojem v doprovodu bourbonovité voňavkovitosti, kdy to vše se stává sladší a sladší
Shrnutí:pro mne typická bourbonovitost (kterou mám rád) zde není tolik silná, ale projevuje se stále ve zdravé míře..taky postrádám jistou starobylost dřeva, kterou u bourbonu téměř zbožňuji.. po vůni jsem byl plný očekávání, ale toto se nenaplnilo a chuťově se tohle pití nikam výš neposunulo..
Body:77
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 16 led 2012, 16:45

Tak i já díky Netharovi jsem mohl ochutnat něco z USA což mi pochopitelně napsal až po obdržených tasting notes. A tady jsou moje dojmy ze zámoří.
Aroma:bez vody: květiny, lehce nasládlé rumové aroma, exotické ovoce - červené pomeranče asi. Vůně opravdu zvláštní, ale po chvíli čichání mě začala bolet hlava.
s vodou: aroma se významně posílilo - bolest se vrátila rychleji než bych čekal. Jitrocel a objevilka se naparfémovanost (levandule)což by vysvětlovalo tu bolest hlavy - jsem na to dost náchylnej
Chuť:bez vody: zprvu celkem štiplavá, ale po chvíli jemná, nasládlost střídá zvláštní nahořklost aby se to poté obojí smíchalo dohromady, pomerančová kůra. Ta hořkosladká chuť mi připomněla babiččin jitrocelový sirup.
s vodou: štiplavost ustupuje, jinak ostatní zůstává a přidávají se zase ty levandule. Na jazyku
Dozvuk:středně dlouhý, nese se v podobném duchu jako chuť, ale bez té štiplavosti. Nemůžu si pomoct, ale trochu jitrocele tam cítím. V samotném závěru je patrný jitrocel a nějaké ovoce. S vodou zas ta navoňenost a to mi nedělá odbře
Shrnutí:V pravdě zvláštní kousek o ketrým moc nevím co si mám myslet. Né že y to bylo nekvalitní pití, ale mně to sedlo tak napůl. Uvidím co s tím udělá voda. Ne ne. Tady jsem kápnul na něco co mi prostě nesedí. Aroma by rozhodně neškodilo ztlumit i na méně než na polovinu.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 31 kvě 2012, 19:02

Barva:
Aroma:Ač bourbon, tak musím uznat, že mi voní. Kakao, kůže, skořice, čokoláda, slupky z oloupaných mandlí.
Chuť:Pomeranče, sladké koření, sice jasně bourbonová, ale v příjemné a pro mě snesitelné formě.Jen ten dozvuk to trochu kazí, je sice napřed skořicový, ale ke konci přejde do nahořklosti.
Shrnutí:Nebýt toho nahořklého konce, měl jsem historicky první bourbon přes 80 bodů, takhle se nám hodnocení ustálilo na rovných 80b, což je i tak u mě počin, který by se měl tesat zlatým písmem do kamene. Předčil dokonce i slavný Blanton´s Single Barrel Bourbon, na který jsem kdysi před degustací hodně sázel.I když se u ostatních nesetkal s kdoví jakým úspěchem, za sebe můžu konstatovat: U mě dobrý! Za vzorek děkuji Netharovi.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 18 úno 2013, 10:15

O víkendu jsem otevřel láhev tohoto bourbonu a tady jsou mé první dojmy:
Aroma:výrazné a bohaté, ovoce, vanilka, med, časem se ovoce stává svěžejším
Chuť:převažuje koření, pod ním ovoce (možná lesní)
Dozvuk:přidá se nahořklost, není nepříjemná (?něco z kakaa)
Shrnutí:výborný, kdybych nedávno neochutnal BOOKER´S, byl by tento mým nej bourbonem, aroma bych netlumil

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 09 bře 2016, 18:45

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52784
Velikost:vzorek
Aroma:vanilka, trocha umělohmotnosti, dřevo, ořechy a hnědý cukr
Chuť:sladká, dřevo, chilli, pak umělohmotnost přecházející v kyselkavost
Dozvuk:delší, ve vlnách, ze začátku nasládlý, pepřovitý, dřevitý a pak nahořklost
Shrnutí:Jeden z těch lepších bourbonů, co jsem kdy pil

Odpovědět