Rumfest

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

já sem otevřel tento týden poctivou jamajku 16yo v sudovce a stála mne zhruba stejně ..
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 22 kvě 2022, 08:44 já sem otevřel tento týden poctivou jamajku 16yo v sudovce a stála mne zhruba stejně ..
Věk je pouze číslo, které o výsledné kvalitě destilátu nic nevypovídá. Pro mě osobně je důležité, že když už si nějakou lahev koupím a otevřu, abych si ji také dokázal vychutnat a užít ;) :alco29:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

jako je to číslo, o tom žádná ale 2 roky je prostě ještě sprosté pití ..
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 22 kvě 2022, 12:43 jako je to číslo, o tom žádná ale 2 roky je prostě ještě sprosté pití ..
Já jsem to ochutnal a je to fajn. Ale zas těm rumům tak moc nerozumím a tolik jako ty, jsem jich také nezkusil :twisted:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Kobalt »

Tak snad i u whisky znáš mladé ale dobré kousky. A vzhledem k tomu, že tyto rumy se pijí bílé, tak i dva roky v sudu na Jamajce něco zvládnou. Ano, tohle je vzhledem k věku drahé, ale ne zas tolik... I ty bílé Overproofy nebo třeba Clairiny jsou kolem 1000.

16 yo Jamajka v sudovce za tuhle cenu? Tady je takový aktuální přehled trhu:
8 yo ředěný Hampden je za 1400. Stejně starý Hampden Overproof pod 2000 (a teď není, nahrazují ho 4 yo...). Navy Island PX Cask Finish CS je sudovka, ale relativně mladá a za 1500. Appleton 15 (tedy ředěný) je za 1450. Klasický Worthy Park, směs 6-10 let a 45% je za 1300. S.B.S. jsou jamajské sudovky za cca 2000 ale zároveň většinou cca 8 yo. Rum Nation v sudovce za 1600, ale opět 7 let. Transcontinental Rum Line Jamaica WP pětiletá za 1550... Rumshark Hampden 15 yo, cena uvnitř klubu bez zisku cca 3200. Worthy Park 12 yo v sudovce, ale cena 3200.

Neříkám že třeba nejsou, ale poctivá Jamajka v sudovce s 16 lety tropického staření? To úplně nesedí do ceny pod 2000...
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

je to todle, ale bral sem to přímo od bráchů...

https://www.royalmilewhiskies.com/worth ... s-54-70cl/

bral sem to ze zahraničí, zde koukám jsou rumy řádně předražené ...
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

jinak ty rumy se pijí bílé ale asi řádně odvetrané ne ? kdežto todle šlo z kotle do sudu a pak do flašky...jo měl sem dobré whisky 4roky ale na prstech jedné ruky, kvalita začíná někde na 6-8 letech ...
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 22 kvě 2022, 14:07 jinak ty rumy se pijí bílé ale asi řádně odvetrané ne ? kdežto todle šlo z kotle do sudu a pak do flašky...jo měl sem dobré whisky 4roky ale na prstech jedné ruky, kvalita začíná někde na 6-8 letech ...
Zajímavé bílé rumy (třeba řada Habitation Velier, nebo ty z UPB) jsou pro mě skvost i bez nějakého odvětrání :romance-heartbeating:
Inu třtina není zrní a Karibik není Skotsko :confusion-confused:
Mimochodem nedávno jsem ochutnal nějaké lepší nestařené grappy a taky mi to přišlo jako moc dobrá a zajímavá věc. Určitě bych to nenazval sprostý pití :naughty: Skoro to vypadá, že jsou věci, které není potřeba v sudech vůbec přichucovat :shock:
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Rumfest

Příspěvek od Simson »

Čau kluci. Popište někdo jaké to letos bylo. Prostředí ve srovnání se Žlutými lázněmi, zajímavé vzorky atd. Škoda, že jsem letos nemohl. Zkusím si to trochu vynahradit v srpnu v Hulíně.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

Prostředí bylo znatelně luxusnější, většina stánků působila lepším (reprezentativnější) dojmem a hodně velká nabídka (standard, luxus, rare i bizarre), takže své si našel každý rumař. Lidí tam bylo strašně moc, fronta u vstupu jako za socíku na pomeranče :doh: Na stáncích Warehouse1 placení pouze v žetonech (kua proč tak komplikovaně?), jinde normálně cash. Celkově hodnotím jako podařenou akci, být tam třetina lidí, tak by to bylo super.
Odpovědět