Rumfest

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Rumfest

Příspěvek od josé »

vše je naplánováno. do Prahy se jede. právě jsem vytisknul transparent pro letošní společnou fotku. očekávám obvyklou sestavu. pokud by se dostavil i někdo další odsud z fóra, ať se nestydí a hlásí se k nám, ať se poznáme i naživo. jdu domů, chystat lahvičky na vzorky.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Rumfest

Příspěvek od Simson »

Tak já také plánují dorazit.👍
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Rumfest

Příspěvek od Martin2 »

Tak jaký to letos bylo? Poreferujte někdo ať mám co závidět - počasí tedy asi bylo na jedničku ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Nethar »

Vždyť to bylo v sobotu! Nech je vyspat ;-)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Kobalt »

Bylo to velice společensky vyčerpávající :D Přednášky a workshopy jsem vůbec nestíhal a jsem rád, že jsem alespoň za celý den stihl obejít jakž takž všechno. A fronta na jídlo byla zrovna v době na večeři tak velká, že jsem se dorazil až kebabem na nádraží. Jo a taky tam byly rumy, spousta rumů...

Vás určitě zajímá nový Heffron, takže jo, 5 yo a 10 yo jsou pitelné. Pokud bude cena příznivá, tak by mohli zválcovat Republiku.
WH1 začíná lahvovat svoje overproof bílé rumy. Je to lahoda, ale první várka je už vyprodaná... Byl to Worthy Parp WPE, bude i Hampden, Long Pond a New Yarmouth.
Fenix mají dobré věci, pokud chcete nesladký rum sladkého typu tak Cristobal Vintage/Oloroso. Pokud rádi Jamajku, tak Colon. Ale i ty další...
Appleton Estate 15 yo je pěkný kousek, lepší než 12 a možná subjektivně lepší než 21, která mi moc nesedla.
Equiano Light za to nestojí, když už tak klasické.
Na Mhoby se těším, přechutnám doma v klidu.
Nová značka Rum Explorer, ve stylu plantáží, CDI nebo Cane Island, přechutnám v klidu doma.
Novou řadu Dictadora která nahrazuje Best of také přechutnám doma, jen cena tady je dost vysoká.
Náhodou se tam objevily rumy Berry Bros, zajímavé ochutnání, mladší ale moc pěkný styl.
Adventní kalendář bude a podle Joshui bude opět lepší než loni.
CDI mají... nebo už jen měli... moc pěkný rum dozrávaný v sudech po Islay whisky. Jestli někde uvidíte Boulet Canon tak kupujte.
Goslings mají něco nového, pitelné to je.
Na konci mě odrovnalo El Clásico Spiced Overproof, velmi silný sladký likérek...

S klukama jsme se párkrát potkali, pokecali, něco vyrabovali, znáte to. Fotka bude.
Nějaké dotazy?
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Rumfest

Příspěvek od Simson »

Kobalt to shrnul krásně. :handgestures-thumbupleft: Já jsem ochutnal asi 8 vzorků na místě a 30 jich dovalil domů na ochutnání v klidu. Bylo dobré, že Warehouse dával i degustační skleničky. Tím mi dost lahviček ušetřili na další vzorky.

Za mě také chválím Heffron 10. Nádherně voní a velmi dobře chutná. Souhlasím, že Republica nemá šanci.

Docela mi chutnal i Blackwell 007. Na to stáří a cenu velmi dobrý kousek. Byl jsem rád, že jsem mohl ochutnat i Legendario 15. Pro mě výborný rum, ale cena je opravdu trochu mimo. Naštěstí byla cena vzorku nějaká dotovaná, tak jsem vzal dvojitý.

Appleton 15 dobrý, ale 21 mi chutnala víc.

Kobaltem zmiňovaný El Clasico Overproof taky dobrý, ale pořádně kopne v hrdle. Zajímal mě i Gosling's Papa Seal, ale ten si nechám až na doma. Stejně tak i Dictador Jerarquia Pardo.

Jediné 2 vzorky, které jsem chtěl, ale přišel pozdě, byly Plantation Australia 2007 a hlavně The Real McCoy 12 Madeira.

Já jsem spokojený. ;)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

Krátce za mě. Počasí tak na dvojku, chvilku nepatrně pršelo. Rumů tam bylo fakt hodně, lidí přiměřeně. Fronta na jídlo… příště si snad raději přinést řízek z domova.
Jamajský esterový Overproof bělouši od UPB/WH1, tak to mě hodně zahřálo u srdíčka. Obrazně i doslovně. Moc velký mňamky, první lahev se prodává (tedy prodávala) za celkem rozumnou cenu. Skvělá alternativa / doplnění k řadě co je u Habitation Velier. Na stánku Dictadora se konečně osmělili a otevřeli i 2 dražší lahve. A cena za ochutnání byla velmi přijatelná možná i dumpingová (tedy, když jsem se díval, za kolik se ty lahve prodávají). Vzorkování byla většinou pohoda. U některých stánků měli vlastní lahvičky a trychtýřek, někde dokonce i nalahvované vzorečky. Jen tak dál. Hodně známých tváří z minula, občas nějaký ten panáček gratis, byla to fajn sobota.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rumfest

Příspěvek od Kobalt »

a kdepak je společná fotka?
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rumfest

Příspěvek od tornado »

Kobalt píše: 23 říj 2021, 18:31 a kdepak je společná fotka?
Tady
rumfest.jpg
zleva: Kobalt, josé, tornado, Simson
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumfest

Příspěvek od nidan »

tvl tornado už má ty kufry dva a nebo jsem už dneska pil moc :lol:
Odpovědět