Sevan 5 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Sevan 5 yo

Příspěvek od Hunter » 31 kvě 2015, 20:03

Sevan_zpsdk3svs1n.jpg
Barva:
Alkohol:42 %
Web:http://www.great-valley.com/index.php
Původ:Arménie
Aroma:Typicky koňaková vůně s metaxovým nádechem. Působí velmi vyzrále (na 5 let až nezvykle), med, těžká ovocitost, přezrálé hrozny, květiny, rozinky, mléčná čokoláda, višně v čokoládě.
Vůně je hodně bohatá, příjemná. (87 b)
Chuť:Působí silně, rozhodně ostřeji, než bych od 42% čekal, zprvu je sladší, pak mírně vysychá, zanechává až takový sherry dojem v dochuti. Jinak čokoláda, pikantní exotická dřevitost, cedr. (83 b)
Body:85
Shrnutí:Tak tohle je hodně zajímavé brandy, nebo koňak, jak tento producent neváhá bez ohledu na mínění Francie svůj produkt označit. Výsledek je ale interesantní, nezvykle vyšší procento alkoholu se výrazně projevilo, vůně je o třídu jinde, než co jsem od pětileté brandy očekával. Mám celou lahev a první dojem mě velmi mile překvapil, další přechutnávky to jen potvrdily. Tuhle značku jsem ještě neznal, další z nevyčerpatelné studnice zajímavých producentů z Arménie.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Sevan 5 yo

Příspěvek od Nethar » 16 říj 2017, 14:39

Děkuji Hunterovi za slepé vzorky ;-) Připravil mi je už tuším na festival 2016, dostal jsem se k nim až nedávno v rámci vzorkového úklidu.
Barva:
Alkohol:42 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Akce:Tajemné vzorky od Huntera
Aroma:Tohle je hutná, pěkná, sladká vůně. Výrazná, ovocná, pomeranče, kiwi, vanilka.
Chuť:Sladké, kořenité, alkoholem spíš slabší (40?).
Dozvuk:Hodně sladkosti, zase do vína, cukrové, smetanové karamelky. Do dalších polknutí už se vkládá trochu chlastovitosti a mírná nahořklost, ale je to dobré ještě. Dozvuk středně dlouhý. Povidla.
Shrnutí:Zasloužila by si podle mě víc procent, mohla by tam víc vyniknout ta výrazná hutná sladkost a zároveň ji to okořenit. Otázka, jestli by naopak ale nevyhrál ten "chlast".
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět