Dalwhinnie 1996 DE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9594
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Dalwhinnie 1996 DE

Příspěvek od Nethar »

dalwhinnie.jpg
dalwhinnie.jpg (30.08 KiB) Zobrazeno 1677 x
Dalwhinnie Distillers Edition dozrává v sudech po Oloroso Sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36790
Web:http://malts.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dalwhinnie
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:láhev
Aroma:Klasická dřevitá nasládlost běžných unpeated whisek, pichlavá ovocnost, snad to sherry, když říkáte. Většinou jsem ji bral do souboje k Royal Lochnagaru, Dalwhinnie je svěžejší, ovocnější, RL je hutnější, koženější. Časem ve skleničce se mu Dalwhinnie přiblíží, trochu medová, ale stále spíše bylinková, broskvová, meruňková, hravá.
Chuť:Nic ohromujícího, normální, vkusná.
Dozvuk:V dozvuku se mi tahle Dalwhinnie líbí nejvíc. Tam se totiž asi nejvíc ukáže onen sherry finish. Je středně dlouhý, mírně a vcelku příjemně nahořklý, takový připálený, drsnější. Suché sherry a nezralé vlašské ořechy.
Shrnutí:Ač jsem to zprvu nečekal, nakonec to u mě vyhrává Royal Lochnagar. Je uhlazenější a sladší. Dalwhinnie se ale taky povedla. Řadím ji do kategorie whisek, které jsem rád popíjel, koupil jsem si ji už podruhé (kdysi to byla na aukci Dalwhinnie 1981, z níž byly dojmy podobné), ale myslím že už to stačí. Ono je to z core range vlastně všechno, když nepočítám čerstvě přibylého mrazíka, takže zatím ahoj, Dalwhinnie.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6360
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalwhinnie 1996 DE

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36790
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Vůně je v lince ovoce-čokoláda-med-trocha květin. Nic překvapivého, nic originálního, ale voní příjemně. Z ovoce mi tam nejjasněji vystupují plně zralé, šťavnaté broskve. (84 b)
Chuť:Chuť je s vůní v dokonalém souladu. Až tak, že je zbytečné vše znovu vypisovat. Tělo je spíš tenčí. Převládá nasládlost, dozvuk je kořenitě dřevitý, v úplném závěru maličko nahořklosti. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Za vzorek děkuji Netharovi. Jeho recenzi jsem si přečetl, až když jsem měl svou napsanou, a vidím, že s těmi broskvemi jsme se pěkně shodli. Tohle je pohodová whisky, s tímto stylem nemívám žádný problém. Vyzkoušejte, když budete mít příležitost.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět