Caroni 15 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Caroni 15 yo

Příspěvek od Hunter » 19 zář 2015, 22:06

Obrázek

Rum z palírny, založené v roce 1923 a uzavřené v roce 2003. Od té doby na Trinidadu zbyla už jen Angostura.
Tento melasový rum byl vypálen v roce 1998, původně měl 75%, ale lahvován byl v síle 52%.
Barva:
Alkohol:52 %
Původ:Trinidad
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/1682-c ... 5-year-rum
Aroma:Cedrové dřevo, vanilka, připálené rozinky, propolis, hřebíček, místy vykoukne anýzová nasládlost. Dává znát svou sílu až pichlavou ostrostí alkoholu ve vůni.Jednou jsem ucítil i závan bujónu a polévkového koření, ale víckrát se to neopakovalo. S vodou je jemnější. (86 b)
Chuť:Je to dost suchý styl, s hřebíčkem a tropickým dřevem, propolisem. S vodou nepatrně zesládne. V dochuti připomíná opálené sudy. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Přiznám se, že po prvním ochutnání jsem byl trochu zklamaný. Přece jen je to legendární zaniklá palírna, takže očekávání bylo dost velké. Ale pak jsem ochutnával dál a dál, a začal jsem mu přicházet na chuť. On je totiž Caroni dost "svůj". Svým výrazem na mě působí jako takový pravý námořnický nebo pirátský rum. Je alkoholem silný, první dojem byl "ostrý jako žiletky", ale má v sobě něco zajímavého. Přítelkyně mi tvrdí, že je dokonce jemný, a překvapilo mě, že jí chutná. Sice to bodově není žádný průlom, ale musím říct, že mě tenhle caroni baví a láká mě často k nalití. Hodně dělá i ta síla a experimenty s přidáváním vody. V tomhle mi připomíná mou někdejší whisky Dalmore 1994 od Chieftains, která měla 63,5% alkoholu, v hodnocení to bylo ještě slabší, ale přitom mě bavila. Taky jsem si vyhrál s přidáváním různého množství vody a měl jsem ji hodně rád. Tahle hravost, zábavnost a přitažlivost je taková těžko měřitelná veličina, ale však vy určitě víte, co tím myslím. Za mě doporučuju, a dejte mu čas, kdyby na poprvé nezaujal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Caroni 15 yo

Příspěvek od josé » 13 dub 2016, 22:46

Původ:Trinidad
Velikost:vzorek
Aroma:sladce dřevitý american oak. vanilka, mléčná čokoláda. pomerančová kůra a trocha citrusové kyselosti s mízou. slazené mandle (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. sušší. dřevitý, maličko nahořklý. kořenitý - pepř a hřebíček. citrusová kyselost z vůně (b.1/4)
Dozvuk:hřejivý, větrový, dřevo. čokoláda s kapkou citronu (b.1/2)
Shrnutí:ochutnán naslepo. 52% bych netipnul. je pikantní, ale ne lihový, možná jen trochu ve vůni. jemný. suchý. ani mě nenapadlo zkusit ředit. za vzorek děkuji Hunterovi. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 18 kvě 2016, 22:39

Aroma:vůně je ve srovnání s 12 yo umírněná, ale taky pěkná, sladší, cítím tam tyčinku margot
Chuť:tady je velmi podobný 12 yo, dřevo a lékořice, opět lehká sladkost
Dozvuk:delší, kořenitý
Shrnutí:Díky Hunterovi za vzorek. Srovnával jsem s 12 yo. Souhlasím s Hunterem, ve výsledku jsou nastejno, 12 yo má navíc kouř. Chutnaly mi oba. Doufám, že ještě letos narazím na rum, který takhle zaujme (vlastně se už stalo - Plantation St. Lucia). Mezi další kandidáty patří Doorly's, JM Rhum, Foursquare a Riviere du Mat.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 zář 2016, 12:30

Čím víc rumů piju, tím hůře se mi popisují a splývají mi, ta jejich výraznost mi to narozdíl od whisek dost komplikuje. Tohle skvěle voní, dobře chutná, ale dozvuk mi přišel takový zvláštní. Říkal jsem si nějaký jódový smrádek, ale jak to teď čtu, tak josé to dobře vystihnul: větrový. Úplně mi to do té kombinace nezapadá. O procentech jsem nevěděl, vodu jsem nezkoušel, taky mi nepřišel přehnaně silný, možná by to zase někam posunula. Díky Hunterovi za vzorek!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 říj 2017, 15:27

Barva:
Naslepo:ano
Akce:Tajemné vzorky od Huntera
Aroma:Tenhle jediný jsem si asi nalil do dvojice (s jedničkou). Nejdřív jsem jenom krátce čichnul a říkal si, že to bude taky sladký rum, ale pak po jedničce jsem byl dost rozhozený a už mi to tak výrazné nepřišlo. Vlastně to pak bylo takové jemné pohlazení, sladké, medově ovocné, vanilkové, marcipán, příjemný slaďouš.
Chuť:Ostřejší než jednička, vínové a dřevité. Tip 48 % :-)
Dozvuk:Sladké a výrazné, sucho v ústech, není ani moc dlouhý, na konci náznak zase té plastové umělohmotnosti, ale možná to je spíš zbytek jedničky (nebyl, cítil jsem to v testu i před rokem).
Shrnutí:Jo, tohle je ok, dost sladké pití, ale zase ne úplný tlamolep.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět