British Navy Pusser's Rum 75% Overproof

Jerry1
Profesionál
Profesionál

British Navy Pusser's Rum 75% Overproof

Příspěvek od Jerry1 » 19 úno 2013, 10:34

Pussers Rum.jpg
Barva:
Alkohol:75 %
Původ:Britské Panenské ostrovy Trinidad a Guyana
Vzorek:Ano
Naslepo:Ne
Aroma:Rozinky naložené v rumu, přepálený karamel, prostě těžké rumové; udeří do nosu, žádné jemné aroma jako u whisky.
Chuť:Ostře alkoholová, první dojem sladký, ale hned přichází suchost, a to i po přidání vody, což navíc způsobí mírné zhořknutí.
Shrnutí:Jedná se o ostrý námořnický rum. Za vzorek děkuji Petrovi. Bohužel nemám jistotu, že se jednalo o vzorek s objemem alkoholu 75 %. Ale jsem o tom pevně přesvědčen, něco už mám napito, a kdyby to byl vzorek s 54,5 % alkoholu, tam by snad nepůsobil tak ostře, Na podporu názoru, že se jedná o silnější verzi, přidám argument, že ani samotná vzorkovnička od Petra nevydržela bez problému takto silný alkohol skladovat - u plastového víčka se objevila cca 3 cm dlouhá a 1 mm úzká prasklina!

zyki
Znalec
Znalec

Re: British Navy Pusser´s Rum

Příspěvek od zyki » 05 dub 2013, 12:27

Po ochutnávce vzorku tohoto rumu musím říct, že je to první, u kterého uvažuji o pořízení celé lahve. Možná je to i tím, že jsem jich zatím moc neochutnal, ale měl jsem z rumů dojem, že mi sice chutnají, ale jsou dost jemné. To tento tedy rozhodně není. Ostrost alkoholu je opravdu výrazná (dále ji už neuvádím, ale provázela celé ochutnávání).
Aroma:čokoláda, datle
Chuť:krátce sladká rozinka, pak něco připáleného, možná je to pořád rozinka, ale ta černá na povrchu vánočky
Dozvuk:pocit, že mám na jazyku mírně oslazený popel
Shrnutí:výrazný zážitek, dvě sklenky za sebou bych si nedal, ale výborné pití, když je nálada na něco OSTŘEJŠÍHO

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 23 led 2014, 15:46

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Vojtěška a trochu alkoholu.
Chuť:Ouuu.... kope mrška. Přezrálé pomeranče a trochu čokolády.
Dozvuk:Silný, hřejivý.
Shrnutí:Teda je to síla, ale je to dobrý. Stejně jako Zyki musím konstatovat že je to tak dobrý že bych uvažoval o nákupu celé láhve, což se mi u rumu zatím nestalo (PS: u rumů zatím ale nemám nic napito).
Body:86
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 črc 2014, 20:37

Alias:Overproof
Web:http://www.pussers.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Rum, rozinky, ale hlavně nepříjemná porce alkoholu, která vše přehlušuje a jenom štípe a odstrkává hlavu pryč. S vodou to je hladší, dá se to užít, hezký rumové, sladké, ale ne přeslazené.
Chuť:O devět desetin procenta překonávám svůj rekord z Belgian Owl, nicméně ačkoliv je to silné převelice, zase takový masakr (jako třeba ta Sova nebo CS z Gold Cocku) to není, snad proto, že je to rum. Dá se to pít. Ale nic moc výrazného. S vodou rumovatí, leč asi jak psal jerry, taky trochu hořkne, minimálně bych řekl hodně dřevnatí.
Dozvuk:Je to drsné, je to ostré, ale nijak mě v tomhle provedení nezaujal.
Shrnutí:Jo, drsný silný rum, v tomhle hledisku netradiční a kdo to má rád, může si dá pravého pirátského cloumáka, ale já bych jenom ve voltáži kvalitu nehledal, musím přiznat, že jinak mě spíš nudil. Ale já v přespříliš silném alkoholu moc zalíbení nemám a na to, abych experimentoval s vodou jsem neměl dostatečnou zásobu, možná jsem přidal nevhodné množství.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 25 črc 2014, 09:14

Já mám vyšší procenta alkoholu celkem v oblibě..... ale musím přiznat že těch 75% je u mě na hranici pitelnosti..... ale chutná mi, to jo.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 led 2015, 18:02

Rovnou vkládám i souběžně testovanou verzi o síle 75%.
Barva:
Původ:Britské Panenské ostrovy, Trinidad, Guyana
Aroma:Velmi hutná, kožená, kořenitá vůně, uzavřenější než verze 47,75%. Trocha nakyslého ovoce. (84 b)
Chuť:Na jazyku překvapivě tolik neštípe jako slabší 47,75% verze. Dřevitě kořenitá chuť, sametová, pikantní.
Alkohol se pořádně projeví až při polknutí, ale není to tak zabijácké, jak jsem očekával. Paradoxně mě víc štípala
slabší verze. V dochuti nasládlé koření, skořice, silná čokoláda. Bez hořkosti. S vodou je krémovější a zvýrazní se
dřevo, jinak voda nijak nepomáhá a radši bych neředil. (86 b)
Body:85
Shrnutí:Měl jsem velký vzorek od Radka (díky). Tohle je dobrá řada rumů, ani jedním z nich nešlápnete vedle. Je to spíš
chlapské pití, babičkám, maminkám ani manželkám by jste asi radost moc neudělali.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Re: British Navy Pusser's Rum

Příspěvek od zyki » 02 říj 2015, 14:10

Zahlédl jsem někde ...Overproof Green Label (75%). Je to jen nové etiketa nebo trochu jiný rum?

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: British Navy Pusser's Overproof Rum

Příspěvek od Hunter » 13 říj 2015, 18:07

Co jsem zyki hledal informace o téhle značce kvůli rozdělení vlákna na jednotlivé rumy, tak je to etiketa pro trh v Německu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 14 říj 2015, 11:34

Já jsem to chtěl napsat už před rozdělením vlákna, ale vždycky jsem na to zapomněl a když tu teď těch vláken v mém newsfeedu straší víc, tak neodolam. Mně vždycky ten název evokoval spíš British Navy Pussies' Rum než Pusser's
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 říj 2015, 12:18

To je ale překladatelský oříšek, se kterým nám je schopen pomoci jedině pan prezident.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět