British Navy Pusser's Rum 54,5% Gunpowder Proof

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

British Navy Pusser's Rum 54,5% Gunpowder Proof

Příspěvek od Nethar » 24 črc 2014, 20:38

Web:http://www.pussers.com/
Barva:
Alkohol:54,5 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Příjemné rumové, rozinkové, sladké, tahle verze voní krásně hned ve své "přirozenosti" v jaké je lahvována. Předchozí recenze (ač mluví o různých verzích) říkají vše, prostě sympatický rum ;-)
Chuť:Ostrý, svérázný, avšak pitelný, dobře to chutná. I když mi přijde trochu dřevnatý či nahořklý stejně jako s vodou verze 75%, ale můžeme to případně brát jako součást drsného stylu.
Dozvuk:Zajímavější a delší než u ředěné i neředěné sedmdesátpětky, sladký rozinkový, nevidím nějaké velké odklony od standardní linie chutí rumů, těžko se mi hledají slova na detailnější popisy, ve whiskách toho dokážu vyhrabat o dost víc.
Shrnutí:Tenhle už je zajímavější, ale opět doporučuju pro ty, co mají radši drsnější ostřejší rumy, já jsem pil větší množství různých jiných, které mě lákají na koupi více.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: British Navy Pusser's Gunpowder Proof

Příspěvek od Hunter » 13 říj 2015, 18:14

Dříve k dostání s modrou etiketou, nyní přichází na trh verze černá.

Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 19 zář 2016, 22:50

Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:Pomeranč a slušná porce alkoholu. K tomu možná i nějaké ty lesní jahody. Voní to pěkně.
Chuť:Sametová chuť, pomeranč naložený v čokoládě, horké (pro slováky: hodně teplé) maliny. Chuť je velice příjemná.
Dozvuk:Čokoládový, příjemně sladký, dlouhý, hřejivý.
Shrnutí:Tohle je velice dobrá whisky.... teda vlastně rum.
Body:85
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 zář 2016, 00:00

Jo a měl jsem klasickou modrou etiketu.
Pusse´r 54,5.jpg
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Walter
Znalec
Znalec

Re: British Navy Pusser's Rum 54,5% Gunpowder Proof

Příspěvek od Walter » 26 říj 2017, 20:43

Pusser's _British_Navy_Rum_54,5%_Gunpowder_Proof.jpg
Web:http://www.pussersrum.com/
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3619- ... wder-proof
Barva:
Lahvováno:Pusser's Rum LTD., British Virgin Islands
Původ:Guyana, Trinidad, Barbados
Velikost:lahev o objemu 0,7 l
Aroma:V první chvíli vnímám vůni tavícího se měkčeného plastu, jednodušší přeslazenost českých rumových pralinek, nedozrálé lesní jahůdky a lehce štiplavý alkohol. Posléze, jen co si vydechnu, objevuji i tradičnější složky jako tmavý třtinový cukr, med, hrozinky, koření (vanilka, skořice, muškátový oříšek).
Chuť:Síla alkoholu je opravdu znát... Každopádně působí velmi kultivovaně a uhlazeně. Ústa jsou plná nasládlosti sušeného ovoce, medu, třtinového cukru, koření, přičemž nově zaznamenávám i lékořici. Opět se připomíná jistá umělohmotnost, která už byla výše zmíněna.
Dozvuk:Hřejivý, relativně dlouhý, nasládlý, zároveň ale také nepatrně nahořklý po mladém dubovém dřevě.
Shrnutí:Přes vyšší procento alkoholu jde o docela příjemně pitelný rum. Nebýt jedné drobnosti, která se tak bezostyšně nabízí ve vůni i v chuti - onen náznak tavícího se měkčeného plastu (ruku v ruce s jednodušší přeslazeností českých rumových pralinek; ale to už je druhá věc), asi by se mi dost líbil. Nejvíce ta umělohmotnost byla patrná při otevření lahve, především z toho jejich použitého špuntu.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 říj 2017, 21:36

No jsem plný očekávání, nedávno jsem koupil lahvinku.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 13 led 2018, 08:47

Barva:
Původ:Britské Panenské ostrovy/Guyana
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3619- ... wder-proof
Aroma:Melasa, karamel, připálené rozinky, z koření tu je znát nejvíc skořice, lehce muškátový oříšek, těžší exotické dřevo, ale občas se mihne i něco ovocného, připomíná pomerančovou marmeládu, je to taková ovocná nakyslost, ale pod tou těžší a výraznou melasově připálenou vůní to je znát jen trochu. Celkový dojem je pro můj nos velmi příjemný, konejšivě hřejivý. (88 b)
Chuť:Připálený karamel, melasa, silná hořká čokoláda, připálená topinka, lékořice, spálené rozinky. V dochuti vysychá, trochu tím připomíná některé sherry whisky. (86 b)
Body:87
Shrnutí:S nákupem lahve jsem spokojen, tenhle rum se mi líbí, je robustní, přiměřeně silný a poměr cena/výkon taky velmi pěkný, lahev stála 645 korun.

Obrázek

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 21 úno 2019, 10:13

Děkuji lodnímu kuchaři za ochutnání.
Alkohol:54.5 %
Aroma:Suchá káva, sušené ovoce, tmavý karamel, výrazná, lehce sladká a hodně suchá, exotické dřevo, karamelky.
Chuť:Výrazná, sladké dřevo, koření, zatuchlé sušené ovoce.
Dozvuk:Sladké koření, sušené ovoce, zatuchlé dřevo, koření do hořka.
Shrnutí:Výrazný, dobrý. Hodně silný ale ne ostrý, dobře vyvážený na tuhle sílu. Já jsem spokojen.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět