Kilchoman 4 yo 2010 cask 582

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9751
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Kilchoman 4 yo 2010 cask 582

Příspěvek od Nethar »

Recenze jednoho ze dvou Kilchomanů (druhý je Loch Gorm), které jsem si dal dnes proti sobě. Vzhledem k výraznému rozdílu v obsahu alkoholu ani ne naslepo. Tohle je exkluzivní plnění pro Master of Malt, pouhých 129 lahví, takže spíš taková zajímavost.
kilchoman4MoM.jpg
kilchoman4MoM.jpg (25.15 KiB) Zobrazeno 1575 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73489
Web:http://kilchomandistillery.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=kilchoman
Barva:
Alkohol:59,2 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Proti Loch Gormu hutnější, smradlavější, ono to je paradoxně možná tím, že tam přidává trochu nějakého ovocíčka, ale když ono s tou rašelinou zatuchne. Vanilka je tam. Prostě rašelina a různé jemné sladkosti navíc. Na vůni nepůsobí ostře alkoholově, ač by na to měla mít nárok.
Chuť:Některé tyhle rašelinné kousky mají zvláštní schopnost nepůsobit vůbec tak jako že mají skoro 60 voltů. Ale vodička to teda určitě taky není. Výrazná rašelina, uhlí.
Dozvuk:Dlouhý, hutnější, uhelná rašelina, připálené uzené.
Shrnutí:Zase dobrá whisky, sehnat ji jinde než od Master of Malt asi nejde, ale myslím, že nemusíte zoufat, zaprve je drahá jako prase a za druhé ji Loch Gorm u mě stejně porazil. Ale pokud jste horníci a milujete chroustání uhlí mezi zuby, může vám vyhovovat, koneckonců tohle je souboj titánů. No pravda, podle věku spíš titánků.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět