Cragganmore 12 yo

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Nethar » 23 úno 2011, 19:41

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od sandrider » 27 zář 2011, 20:57

Kolik bodů bys jí dal? Uvažuju buď o ní nebo o Glenfiddich 15 Solera Reserve. Další možnost pak je Ardbeg 10 yo, ale to už je z jiného soudku :D Zkušenosti se single malt malé, chutná mi Laphroaig, ale taky Balvenie 12. Většinou se držím rumů, teď si chci koupit nějakou dobrou whisky :P

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 27 zář 2011, 21:31

Koukam, že jsi podobný typ jako já. Nejsem vyloženě vyhraněnej Speysider nebo pouze milovník Islay stylu, pokud je to ale kvalitní, mělo by to skončit v mojí sklence. Takže rdim koupit lahev podle momentální nálady a chuťe. Taková Balvenie 14y golden cask rum finish, recenze zde http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=201.
Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 27 zář 2011, 21:51

Dík za tip, vypadá velmi dobře. Nebýt ceny bral bych hned, ale musím vybrat nějakou levnější. Počkám ještě co Nethar, příp. někdo jiný.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 zář 2011, 22:27

Tahle whisky mi tenkrát přišla jako dobrá, ovšem bez výraznějšího charakteru, taková třeba typická na nastartování ochutnávky a na naladění chuťových buněk na ty správné whisky struny. Pak teprve to rozjet s jinými do nějakých vyhraněnějších směrů. Bodování dle mé tabulky 71, ale v době, kdy jsem bodoval, už jsem ji neměl k dispozici k přechutnání, takže to není průkazné, záměrně jsem dal raději méně bodů.
Pokud zvažuješ Glenfiddich 15 Soleru, určitě nezvažuj, ale rovnou se pro ni rozhodni, alespoň já jsem s ní byl mnohem více spokojený (tím ale Cragganmore nezavrhuji, je to Classic Malt a je to dobré pití, ale počká... :lol: ). Ardbeg mohu taky jedině doporučit, ale jak říkáš, to už je opravdu z jiného soudku (i když Laphroaig ti šmakuje, takže Islay je ti jistě také otevřené). Stejně tak Shargardův tip, pokud chceš pokračovat v propátrávání tebou oblíbené Balvenie, určitě není k zahození.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/162
Aroma:ovoce, květiny, Speyside. Neutrální pití na vynulování chuťových buněk před ochutnávkou
Chuť:Jde zcela v linii nastolené vůní, ničím se nevynikající, dobrá, ale možná až nudná
Shrnutí:vyvážená chuť + aroma, lakmusový whisky papírek by ukázal neutrální sedmičku
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

klojM
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od klojM » 21 led 2012, 17:36

Těšil jsem se na změnu po právě dopité Laphroaig. Ale nevím: vůně sladká hrušková. Chuť jemná a klidná, bez vzdoru. Zakončení nějak velice krátké, jako kdybych ani nic nepil. Je moc dobrá, to jo, ale čekal jsem asi víc. Takže ze Speyside whisek zatím pořád na prvním místě The Glenlivet 12y.

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 21 led 2012, 19:57

To víš po právě dopitém Laphroaigu nemá Speyside moc dobrých vyhlídek :lol: :lol: .
Obrázek

klojM
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od klojM » 21 led 2012, 20:55

... no právě, rozhodoval jsem se, zda raději neotevřít Bruichladdich Waves, aby ten schodek nebyl tak vysoký, ale už se stalo :shock:.

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 16 bře 2012, 23:32

Aroma:sladká vůně s trochou lékořice, velice mírně kořeněná s lehkým nádechem kouře, medové tóny
Chuť:sladká až mírně hořkosladká, trocha koření, stopy dubu a lékořice
Dozvuk:krátký až středně dlouhý, trochu sladký, lehce dubový, špetka lékořice
Shrnutí:tyto poznámky se vztahují k lahvi zakoupené roku 2003, znovu jsem po letech ochutnal tuto whisky na konci loňského a začátkem letošního roku a vpodstatě jsem tam našel to samé co před lety, je to dobrá whisky, ale ne moc výrazná, spíš jak píše Nethar na naladění chuťových pohárků před dalším vzorkem, jakékoli ředění je tady zbytečné
Body:78
Naposledy upravil(a) Žiži dne 05 bře 2013, 22:58, celkem upraveno 1 x.

kml

Příspěvek od kml » 24 úno 2013, 18:28

Pil jsem včera. Láhev z roku cca 2002-4. Osah 0,75 L, 40%.
Není třeba ředit. Nazlátlá barva, asi není dobarvovaná. Vůně je sladká a voňavá. V chuti je nasládlá, mění se na hořkosladkou se stopami koření nebo vřesu. Dokončení je dlouhé a suché. Jemná whisky vhodná pro dlouhé pití. Není moc komplikovaná ale to není na závadu. Na to , že dozrává v sudech po sherry se vínová příchuť neprojevuje.

Odpovědět