Cragganmore 12 yo

Hajus

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Hajus »

Cragganmore 12y

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Ovocná sladkost převažuje nad travnatou,v pozadí i mírný kouř.
Chuť:Lehká,jemná, tady to je už jen ovocná sladkost s trochou mandlí.
Dozvuk:Středně dlouhý,opět ovocný a nádherně sladký.
Shrnutí:Výborná ovocná whisky, ten její dozvuk prostě miluju. :)
handz

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od handz »

Tuhle jsem mel v jednom podniku 3 dramiky a musim se priznat, ze mi zachutnala, nic vyjimecneho, nic specialniho, ale citil jsem tam i trochu toho koure a celkove se to prijemne pije, nejspis za ty penize jednu lahev poridim.
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od jumbo »

Poznámky z porovnání s Glenlivetem 12 jsem připisoval později.
Velikost:celá láhev
Aroma:sladko slaná, něco strašně zajímavého, vanilka, moc příjemná vůně, i po několikátém návratu (k láhvi) je vůně něčím naprosto výjimečná, květiny, med
Chuť:první olej (příjemný), jemně sladká, možná květiny, po buchtičkovém Glenlivetu 12 je cítit i poměrně dost kouře
Dozvuk:dlouhý, příjemný, moc necítím kouř, opět olej, něco sladkého, nevím co, po Glenlivetu 12 už je tam cítit kouř
Shrnutí:skvělá whisky, moc dobrá, líbí se mi změna stylu po několika ovocných, tohle mi hodně pasuje, pro mě láhev, která může být doma stále (a to ne proto, že by byla netknutá)
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od vobr »

Barva:
množství:lahev (0,7)
Aroma:příjemná a nekomplikovaná vůně ovoce, nebyl jsem schopný vymyslet, jaké by to ovoce mělo být, ale určitě žádná exotika
Chuť:vyvážená, lehce sladko-slaná, daleko od Islay, neruší ani alkohol, ani dřevo a přitom žádná slabota
Dozvuk:dlouhý, odpovídá vůni i chuti,
Shrnutí:bylo mi líto, že se téhle whisce píše docela málo. Ano, může působit fádně, jestliže očekáváme nějaké zcela zvláštní příchutě a charakteristiky, ale na druhou stranu, kdyby po mě někdo neznalý chtěl, abych mu nalil "vopravdovou skotskou", asi bych sáhnul nejdřív po Taliskerce - a potom možná právě po Cragganmore. Protože to je celé, co mě u ní napadalo: moc dobrá skotská jednosladová whisky. Nebo ještě jinak - pakliže jsou whisky analytické, u kterých je nutné se soutředit a analyzovat jejich vůně a chutě, abychom nepropásli ono kouzlo, které se v nich skrývá, pak Cragganmore patří do třídy druhé - relaxační. Takovou whisku si naliju, když si otevřu knížku a zapálím dýmku - a pak jen si čtu, bafám a upíjím. Čili není to whisky Bach, ale příjemná a milá hudební kulisa pro chvíle skutečné pohody...
...si teda myslim... ;)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Hunter »

To vobr: Moc hezky napsáno. :clap: Taky mívám u některých whisek tenhle pocit. Jako že "není to sice bomba, ale prostě je to tam...".
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
vobr
New-make
New-make
Příspěvky: 84
Registrován: 24 črc 2013, 08:09
Bydliště: Praha

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od vobr »

Děkuju...jojo, bylo to tam! ;)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

velikost:vzorek
Aroma:ovoce, květiny a lehce sladká tráva
Chuť:hladká, jemně sladká, ovocná - jablečno-hrušková, troška sena
Shrnutí:Dobrá, není nějak extra výrazná, ale u ní mi to ani nevadí
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 21 úno 2016, 12:54, celkem upraveno 1 x.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Mival

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Mival »

Caute, toto forum je skvele, tak som sa rozhodol ako zaciatocnik pridat tiez nejake postrehy, a to konkretne k Cragganmore 12 yo, takze prosim o zhovievavost :D :

Aroma: vona krasne sladka, je to moja 4. single malt, ale ziadna tak pekne a vyrazne nevonala, vona po sherry, sladka ovocnotravova - najskor jablko
Chuť: sladko slana, najskor smotana, chut celkom vyrazne dymova
Dozvuk: stredny, sladko horky /vyborna kombinacia/ ten dozvuk jednoducho milujem :)
Shrnutí: nakolko zacinam s whisky, je tazke porovnovat s niecim inym, ako jednu z prvych som mal Glenfiddich 15 yo, ktora zatial vedie chutou, ale vonou urcite vedie Cragganmore, ktora je krasne vyvazenou whisky, kde mierne dominuje vona...
Body: 80
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Co se týká psaní recenzí podívej se na: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=27&t=651
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Cragganmore 12 yo

Příspěvek od Rog »

vobr píše:Děkuju...jojo, bylo to tam! ;)
Potvrdzujem ;)
Stále to tam je :clap:
Odpovědět