Booker's 7 yo + 1 mo C06-B-15

Americké pití
Odpovědět
owarsharif
New-make
New-make

Booker's 7 yo + 1 mo C06-B-15

Příspěvek od owarsharif » 02 pro 2015, 10:45

Tak jsem se rozhodl pro svoji prvni recenzi a paradoxne jde o recenzi na bourbon, a to konkretne na bourbon Booker's v sudove sile 64,45%. Puvodne jsem mel v umyslu koupit Woodford's Reserve, ale po shlednuti a precteni nekolika recenzi a strizlivem usudku, jsem poridil prave Booker's. [alkohol]64,45%[/alkohol]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55006
Web:http://www.bookersbourbon.com/
Barva:
Velikost:Cela lahev
Naslepo:Ne
Aroma:Sladke, susene ovoce, vanilka, kokos, rozinky v rumu, prezrale banany. Nevim jestli uz jsem tak mimo po tretim panaku, ale citim nekde v zadu kanagon.
Chuť:kremovita sladkost, rozinky v rumu, margot, prezrale svestky, susene ovoce.
Dozvuk:Ostry, dlouhy, palcivy, svestka, merunkovy jam, rozinky, kuze, lehce tabak.
Shrnutí:No nejakou dobu mi trvalo vyrovnat se s tou sudovou silou (asi tak pul roku :p). Ale musim rict, ze cim vic ho piju, tim vic mi tento bourbon chutna. Nadherna vune (ano, kanagon mi od detstvi voni :p), velmi dobra chut a velmi zajimavy a dlouhy dozvuk. To znamena, ze rad koupim dalsi lahev. I kdyz stejnou lahev/plneni uz jen tezko sezenu. Zkousel jsem i s vodou, mozna v aroma o trochu vyraznejsi banany, ale v chuti i celkove o dost mdlejsi.
Body:Na bourbon hodne.

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Booker's 7 yo + 1 mo Batch C06-B-15

Příspěvek od Króča » 02 lis 2016, 18:51

Mám "trošku" jinou verzi, ale zakládat kvůli tomu nové vlákno nebudu ;)
Booker's 7 yo + 2 Mo + 5 Days Batch no. 2015-02
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/78436
velikost:láhev
Aroma:Kožená lakovost, vanilkově sladké a mastné tóny..taky lehce nakyslé..s vodou navíc pražené arašídy a řádná porce čokolády..také dřevité tóny jsou zajímavější.. prostě super :clap:
Chuť:Těch 63,7% je samo o sobě hodně znát..ikdyž té síle při druhém panáčku přivyknu, tak chytám jen základní chutě: dřevo, kůži a vanilku..pak to musí rychle dolů.. s vodou se však neskutečně rozvine a výrazně uhladí..na čokoládově sladkém základě vyniká především pikantní koření (hřebíček, skořice..) s lehce připečeným máslovým toastem :text-bravo:
Dozvuk:Bez vody rychlý a takřka spalující.. přesto jsou znatelné klasické stopy bourbonu s výraznější sladkostí.. s vodou vystupuje nugát s praženými vlašskými ořechy, řádná nálož vanilky a přiměřená dávka dřeva.. stále však hóóódně a dlooouho hřejivý a místy lehce kávový :)
Shrnutí:Bez vody je to silný protihráč, se kterým si musíte zahrávat fakt opatrně, jinak vás sežehne..přesto to není žádný "lihový" neomalenec.. i v ryzí podobě má totiž tenhle bourbon své kouzlo ;) S vodou se z něj ale stává neskutečná bomba.. Jednoznačně nejlepší bourbon co jsem zatím ochutnal :bow-blue: A jedno překvapení na závěr: " Tohle je Jim Beam!" :handgestures-thumbupright:
body:92 :violin:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 02 lis 2016, 19:48

Tak tímto sdělením jsem silně zaujat, bourbon mám vždy otevřený pro rozšíření chuťové palety mého baru a Elijah Craig už se blíží ke dnu. Takže toto asi bude další.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 lis 2016, 20:09

Murray to furt říká, že u Bookerů umějí :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 lis 2016, 09:59

J.K.Ch.
Bookers určitě vyzkoušej ;) Pokud máš rád občas bourbony a k tomu sudovou sílu, tak tohe si myslím fakt užiješ :mrgreen: IMHO Elijah Craig (12 yo i cask strength) taky :handgestures-thumbupleft: ale tenhle kousek je o 2 třídy výš :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 25 úno 2018, 22:25

Tak vyzkoušeno, dopito a je opravdu výborný.
Aroma:Kožené tóny s výraznou vanilkou, karamel, cukr, kokos, cognac
Chuť:Muškátový oříšek, vanilka, karamel, Trochu cukrové řepy.
Dozvuk:Pevný silný a kořeněný s vydatným karamelem a náznakem pepsi.
Shrnutí:Jednoduše nejlepší bourbon který jsem pil. Plný, silný, výrazný, bez lihovosti a pachuti. Komplexní od vůně až po dozvuk.
Body:90

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 24 dub 2018, 20:02

Poznámka:Vzorek WhiskyFest18
Aroma:Uzavřená vůně, obilí, dřevo a lák.
Chuť:Nasládlý, trpký, vysušující.
Dozvuk:Brutálně intenzivní, koření, sladké dřevo, nakyslost.
Shrnutí:Masakr, intenzivní bourbon.
Ochutnal jsem na bourbonové přednášce, láhev jsem ani neviděl.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět