Cubaney Elixir

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Cubaney Elixir

Příspěvek od Kobalt » 11 pro 2015, 17:28

cubaney_elixir.png
cubaney_elixir.png (46.41 KiB) Zobrazeno 1514 x
Cubaney je jedním z řady značek, která kromě řady rumů dělá i sladký rumový likér. I když některé obchody tento označují jako 12 yo, v dalších se můžeme dočíst o dvanácti letech solery, tj 12 let bude mít jen malá část objemu. I přesto je to na elixír víc než slušný základ. Cubaney Elixir se vyrábí smícháním tohoto základu s hrozny vína Pedro Ximénez, které by měli dodat ovocnost a sladkost.
Web:http://www.toprumy.cz/prodej-rumu/dominikanska-republika/cubaney/186/cubaney-elixir-detail
Alkohol:34 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:velký panák
Aroma:Sladké, kakao, tmavá čokoláda, mandle, višně.
Chuť:Sladké, jemné. Višně v čokoládě, mandle v cukru.
Dozvuk:Sladkost. Čokoláda a višně v čokoládě.
Shrnutí:Výborný slaďák, pochutnal jsem si.
Potřeboval bych pořádně přechutnat a porovnat ale tenhle elixír by měl potenciál ve své kategorii zazářit.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

ladisg
Abstinent
Abstinent

Re: Cubaney Elixir

Příspěvek od ladisg » 21 led 2018, 21:47

Je to nejlepší spiced rum co jsem zatím pil. Je tak velejemný, že ho usrkává i moje žena, která jiný tvrdý alkohol nedá do pusy a moc jí taky chutná. Nemohli jsme se od té láhve vůbec odtrhnout :) . Kdyby byl malinko méně sladký, byl by pro mě dokonalý, ale takové Legendario elixír je ještě sladší. Ta ovocná pomerančová chuť, spolu s nádhernou vůní se prostě povedla. Alkohol není vůbec cítít ani v aroma, ani v chuti, jen následné hrejivé teplo v krku. Mezi spiced rumy které jsem pil ho stavím tedy na první příčku, ze které odsouvá Bucanero na druhé místo, třetí Legendario elixír(už moc sladké i na mě, ale jinak dobré) , pak dloooouho nic a čtvrtá příčka patří pro mě nepitelné tekutině Condé de Cuba(z velkým přemáháním jsem vypil vzorek 0,02 a jsem rád že jsem nehodil šavli), jehož žvýkačková chuť spolu s 1/2kg cukru v 0,7l láhvi je něco nepopsatelného a divím se docela kladným recenzím na netu.

Odpovědět