Cubaney Elixir

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Cubaney Elixir

Příspěvek od Kobalt » 11 pro 2015, 17:28

cubaney_elixir.png
cubaney_elixir.png (46.41 KiB) Zobrazeno 1374 x
Cubaney je jedním z řady značek, která kromě řady rumů dělá i sladký rumový likér. I když některé obchody tento označují jako 12 yo, v dalších se můžeme dočíst o dvanácti letech solery, tj 12 let bude mít jen malá část objemu. I přesto je to na elixír víc než slušný základ. Cubaney Elixir se vyrábí smícháním tohoto základu s hrozny vína Pedro Ximénez, které by měli dodat ovocnost a sladkost.
Web:http://www.toprumy.cz/prodej-rumu/dominikanska-republika/cubaney/186/cubaney-elixir-detail
Alkohol:34 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:velký panák
Aroma:Sladké, kakao, tmavá čokoláda, mandle, višně.
Chuť:Sladké, jemné. Višně v čokoládě, mandle v cukru.
Dozvuk:Sladkost. Čokoláda a višně v čokoládě.
Shrnutí:Výborný slaďák, pochutnal jsem si.
Potřeboval bych pořádně přechutnat a porovnat ale tenhle elixír by měl potenciál ve své kategorii zazářit.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

ladisg
Abstinent
Abstinent

Re: Cubaney Elixir

Příspěvek od ladisg » 21 led 2018, 21:47

Je to nejlepší spiced rum co jsem zatím pil. Je tak velejemný, že ho usrkává i moje žena, která jiný tvrdý alkohol nedá do pusy a moc jí taky chutná. Nemohli jsme se od té láhve vůbec odtrhnout :) . Kdyby byl malinko méně sladký, byl by pro mě dokonalý, ale takové Legendario elixír je ještě sladší. Ta ovocná pomerančová chuť, spolu s nádhernou vůní se prostě povedla. Alkohol není vůbec cítít ani v aroma, ani v chuti, jen následné hrejivé teplo v krku. Mezi spiced rumy které jsem pil ho stavím tedy na první příčku, ze které odsouvá Bucanero na druhé místo, třetí Legendario elixír(už moc sladké i na mě, ale jinak dobré) , pak dloooouho nic a čtvrtá příčka patří pro mě nepitelné tekutině Condé de Cuba(z velkým přemáháním jsem vypil vzorek 0,02 a jsem rád že jsem nehodil šavli), jehož žvýkačková chuť spolu s 1/2kg cukru v 0,7l láhvi je něco nepopsatelného a divím se docela kladným recenzím na netu.

Odpovědět