La Mauny XO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6360
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

La Mauny XO

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/498-la-mauny-xo
Barva:
Aroma:Jasný agricole styl od prvního přičichnutí i ochutnání. Zprvu se mi zdál suchý, ale při delším očichávání se vynoří i sladké tóny. Míza, sloupnutá kůra z listnatého stromu, k tomu vanilka, skořice, dřevo, zachytil jsem i známé bonbóny Bari mandle (ty znám dobře z rumu Arcane). Něco čerstvosti, větrovosti. (84 b)
Chuť:Agricole rum bych tady podle poznal i naslepo vzbuzený o půlnoci. Suchý, zase ta míza ze stromu, pikantní dřevo, ale bez hořkosti. Zvláštní, uhlazená chuť. Taková ta grappa dochuť, jak jí u těchto rumů říkám, je zde docela zkrocená, ale ne úplně. Někde jsem o tomto rumu četl, že jde o koňakový styl, ale mě tedy koňak ničím nepřipomíná. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Se zemědělskými rumy mám trochu problém, asi nedokážu úplně docenit jejich kvality a nebudu nejspíš nikdy jejich nadšeným fanouškem. Cíleně je už asi vyhledávat nebudu, rozhodně ne hned celé lahve. Tento byl docela drahý a nákupu trochu lituju. Naštěstí mi celkem chutná, občas se v něm vynoří něco zajímavého, pak se to zase ztratí a přehluší to ten grappa šmrnc...Kvalita je z toho cítit, ale něco mi to kazí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1694
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: La Mauny XO

Příspěvek od josé »

Původ:Martinik
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:jen lehce nasládlá směs čokoládovo-mandlovo-karamelových bonbónů se střídmou agricole mízou a syrovým prutem. občasné záblesky něčeho umělého - umakart. čerstvá kůže, máta, hlína a pomeranče. líbí se mi. jen je pořeba ho trochu víc vytáhnout ze sklenky (b.2/3)
Chuť:sladkost 0/3. sušše dřevitá, mírně nahořklá. přidává se pikantnost hřebíčku, citrusová nakyslost a trochu sládne. konzistencí působí spíše řídce než hutně (b.2/4)
Dozvuk:dlouhý. po odeznění chuti se prosazuje tmavá čokoláda, máta lékořice a pomerančová kůra. vysychá do práškového kakaa a zůstává zemitá syrovost (b.2/2)
Shrnutí:ona typická zemitost agricole rumů je u těch déle stařených utlumená a ohlazená, nicméně stále patrná, charakteristická a mně příjemná. je to něco úplně jiného než karibské rumy. děkuji Hunterovi za ochutnávku (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9591
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: La Mauny XO

Příspěvek od Nethar »

Web:http://www.lamauny.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Akce:Tajemné vzorky od Huntera
Aroma:V podstatě bych mohl opsat pětku (Sarajishvili XO). Sladká, bohatá, perníková, rumová, ovocná.
Chuť:Taky stejné jako pětka - slabší v procentech, sladké, rozinkové, vínové.
Dozvuk:Vínový, sladký, výrazný, trochu spálený, černý rybíz, na whisky se mi to zdá až moc sladké, tak že by nějaká brandy? Dozvuk je intenzivní, ale ne moc dlouhý, snad trochu nahořklý, ale jde to.
Shrnutí:Neměl jsem bohužel vedle sebe s pětkou (Sarajishvili), ale zajímá mě, jestli neměly něco společného. Po odtajnění: Hunter píše "Někde jsem o tomto rumu četl, že jde o koňakový styl, ale mě tedy koňak ničím nepřipomíná." Já musím říct, že nejenom že mi ho připomíná, ale za brandy jsem tenhle vzorek omylem i považoval. Ukazuje se, že agricole rumy jsou opravdu hodně speciální záležitost.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět