Stará Myslivecká Reserve

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Stará Myslivecká Reserve

Příspěvek od Kobalt » 04 led 2016, 12:35

myslivecka.jpg
Stará myslivecká, český nápoj jehož historie sahá až do roku 1847. Základ Staré myslivecké tvoří vinné destiláty smísené s přírodními výluhy ze sušeného ovoce (hrozinek, švestek, hrušek, meruněk,..) a exotického koření. Zatímco Original zraje v sudech 3 měsíce, u Reserve by se mělo jednat o tři a půl roku, na etiketě je psáno Brandy 3YO a velejemný líh.
Pokud citujeme výrobce, tak: "Dvojí zrání v dubových sudech harmonicky propojí pečlivě vybrané destiláty s přírodními maceráty ze sušeného ovoce a exotického koření. Výsledkem je kultivovaný nápoj vyvážené a jemné chuti whiskového charakteru s decentními dřevitými tóny lemovanými hřejivým dozvukem sadového ovoce. Doslova gentlemanská záležitost."

Web:http://www.staramyslivecka.cz/
Alkohol:40 %
Aroma:Jemná, dřevo, suchá brandy, lehce koření.
Chuť:Suchá brandy a lehce koření.
Dozvuk:Nasládlý, suchá kořeněná brandy.
Shrnutí:Lehká suchá brandy. Chápu proč propagují její "whiskový" charakter. Tohle se opravdu povedlo, ve své cenové kategorii válcuje obyčejné whisky blendy.
Reserve je trochu nezvyklá oproti normálním brandy, vínový charakter je patrný, ale nejsou to ty "přezrálé hrozny". Taky dřevitost je zde silnější. Dohromady bych ji charakterizoval jako "suchou", působí tak na mě.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Stará Myslivecká Reserve

Příspěvek od josé » 11 úno 2017, 21:49

při likvidaci rozpitých lahví objevena v baru i tato vykopávka. je to ještě stará verze s názvem Premium, dnes rebrandovaná jako Reserve v nové lahvi.
myslivecpremium.jpg
myslivecpremium.jpg (5.79 KiB) Zobrazeno 2255 x
Velikost:lahev
Aroma:sladkost, ořechy a sladké dřevo. slabá ovocnost (b.0+/3)
Chuť:sladší. trocha dřeva, trocha koření a pikantnosti. slušná porce "koňakovosti" (b.1+/4)
Dozvuk:hřejivý, sladké ovoce (meruňky), čokoláda (b.1/2)
Shrnutí:jo jo, tenhle černej myslivec není vůbec špatnej. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará Myslivecká Reserve

Příspěvek od Hunter » 01 srp 2017, 09:46

Barva:
Původ:Česká republika
Aroma:Vůně mi napřed připomíná nějaký skotský blend, možná něco od Queen Margot. Lískové ořechy, dřevo, ale je i trochu větrová a má i lehký nádech brandy, k tomu si přidejte kapku lesního medu. (76 b)
Chuť:Pikantní štiplavost, větrová, kořeněná chuť, s dubovou hořčinkou v dochuti, ale ta je jen decentní. (74 b)
Body:75
Shrnutí:Ochutnal jsem dvakrát, napřed jako slepý test od tatíka, podruhé už jsem věděl, co piju. Ve slepém testu jsme byl spíš zmatený, co to může být, když to na mě působilo jako skotský blend s koňakovým nádechem. Starou mysliveckou bych nikdy neuhádl, protože ji normálně nepiju. Špatná ale není, jako zajímavost dobré.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět