Puntacana Club Tesoro

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Puntacana Club Tesoro

Příspěvek od Kobalt » 07 led 2016, 19:07

puntacana_tesoro_xo_700.jpg
Tak jsem společně ochutnal dva z exkluzivních rumů společnosti Oliver & Oliver. Tento je Puntacana Club Tesoro (X.O.), starý 15 let (solery). Vznikl v Dominikánské republice a jeho nejzajímavějším atributem je zrání v použitých sudech po highland single malt whisky Tomatin (jestli celou dobu nebo jen dozrávání a kolik času kde se mi nepodařilo zjistit). Měl by být sušší a lehce zemitě rašelinný.

Společnost Oliver & Oliver, která je původně z Kuby a dnes sídlí v Dominikánské republice používá pro své rumy čistou šťávu z cukrové třtiny a většinou málé (220 l) vypálené sudy z amerického dubu.
Alkohol:38 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:velký panák
Podnik:ŠachMat, Plzeň
Srovnání:Puntacana Club Tesoro & Bávaro Grand Noir
Aroma:Kakao, kakaové máslo, lehce dřevo, lehce ovocnost (hrozny). Lehčí.
Chuť:Lehká a hladká. Kakao, čokoláda, lehce dřevo a lehce měkké ovoce.
Dozvuk:Čokoláda a měkké ovoce, hořká čokoláda a lehce dřevité tóny. Sladký a štiplavý.
Shrnutí:Dobrý rum, je výrazný ale i lehký. Určitě by stál za hlubší zkoumání, už kvůli použití sudů od Tomatinu. Vliv whisky nebyl při takovémto ochutnání tak patrný, jak je propagováno.
Oba rumy byly dobré, oba jdou spíše do čokolády. Puntacana jako dřevitější a lehčí, Bávaro jako hutnější a těžší. Při přímém porovnání u mě vyhrál Bavaro Grand Noir.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Puntacana Club Tesoro

Příspěvek od josé » 15 srp 2017, 23:37

Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek La-Vin
Aroma:lehce medové. výrazná vanilka, A.O. sušší. dominikánská klasika. mandle, měkká ovocnost (broskve), rozteklá čokoláda. v prázdné sklence čokoláda a třtina. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3. oproti vůni je spíše sladší. karamel, med. za tím se ukrývá slušná porce dřeva a koření. (b.3/4)
Dozvuk:hladký, sladký. skořice, hřebíček, hřejivý. třešňová povidla, sušené švestky, čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí:příjemný dominikánský styl od Oliverů. spíše sladší, hezky pikantní s kořením. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Puntacana Club Tesoro

Příspěvek od tornado » 05 kvě 2018, 22:32

Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Příjemné, nasládlé, dominuje káva, dále kakao, med, trochu třtiny, nepatrně mango a špetka skořice. Hezky harmonická kombinace. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Sladká. Tmavá čokoláda, třtinový cukr, po chvíli i nepatrný náznak travnaté kyselosti. Opět působí hezky harmonicky.
Dozvuk:Není moc dlouhý, bez velkých změn doznívá chuť.
Shrnutí:Celkem hezký, sladší rum. Škoda, že nemá výraznější a delší dozvuk. Ochutnávka potěšila, k nákupu lahve mě ale nepřesvědčil.

Odpovědět